akıllı tahta setup ekranında kalma sorunu

Kodla Büyü

çeviktekin

Site Gezgini
akıllı tahtaların bios pilleri bazılarının bittiği için setup ekranında kalıyor ben bunu klavyeden açıp tarihini ayarlıyorum arkadaşlara da fişi çekmeyin en azından klavyeye ihtiyacınız olmadan tahtayı acın diyorum fakat o zamanda bilgisayar bir kaç gün sonra hiç açılmıyor. Fişi çıkartıp 10 saniye bekleyip sonra taktığımda tahta açılıyor ama bu seferde setup ekranında kalıyor. Bios pilini değiştirmeden bir çözüm bulabilirmiyiz teşekkürler.

faz2 lerde bios pili lehimli diye biliyorum kabloya değiştirmesi kolay denmiş ama

Lehimli değil puntolu hocam.
Lehimli olsa pil değişimi daha kolay olur.
Hazır puntolu piller mevcut.
Ama bu sorun tüm okullarda yaşandığı için bu parçada da tedarik problemi olmaya başladı...

İzledim hocam bu video yu dediğiniz gibi hazır almak veya kabloyu pilden ayırıp yeni pileli elektrik bandıyla deniycem inşallah. Ama şöyle de bi durum da olmustu garanti devam ederken Vestel servis pili değiştirdi sorun çözülmedi onlarda anakart değiştirdi bakalım pil değiştirdiğinde sorun çözülcek mi

İzledim hocam bu video yu dediğiniz gibi hazır almak veya kabloyu pilden ayırıp yeni pileli elektrik bandıyla deniycem inşallah. Ama şöyle de bi durum da olmustu garanti devam ederken Vestel servis pili değiştirdi sorun çözülmedi onlarda anakart değiştirdi bakalım pil değiştirdiğinde sorun çözülcek mi
Umarım çözülür. Ama dediğinize göre problem anakart gibi. Pil bitse de açılması gerekir bence. Pili söktüğünüzde enerjisini bir ölçün hocam. O da bir fikir verebilir neden olduğuna dair.
Diskten de olabiliyor bazen okuyamadığı için.

Son düzenleme:
Post Screen ekranında kalıyorsa 3 seçenek mevcut:

1- BIOS pili bitmiştir.
2- RAM arızalıdır.
3- Anakart arızalıdır.

Sırasıyla deneyeceksiniz (1 ve 2). Başka bir çalışan tahtanın pilini ve RAM'ini değiştirebilirsiniz. İlk 2 seçenek çözüm olmaz ise, geçmiş olsun, anakartınız arızalanmıştır.

Geri