Akıllı Tahta Kalibrasyon Sorunu

Kodla Büyü

atac86

Üye
Merhabalar,
Clever Board marka akıllı tahtamız var labta arkadaşlar. Mimio programını kurdum. Bilgisayar ile tahta arasındaki bağlantılar da tamam.Tahtamın yeşil ışığı yanıyor. Yalnız sorunum şu ki kalemlerimin kalibrasyon sorunu var. Kalibrasyon ayarı yapılacak pencereyi açtığımda o yuvarlak içindeki çarpılara ben daha kalemimi dokunduramadan alakasız yerlerde iken halkalar yer değiştiriyor. Yani o noktalara kalemimle gelmeme fırsat kalmıyor bile. O kadar araştırma yaptım nette kalibrasyon ayarları için o pencere açılınca çıkacak noktalara kaleminizle tıklayın denmiş. Başka birşey de denilmemiş kalibrasyon işlemi için. Kısaca bu kalibrasyon sorunu için sizlerden yardım bekliyorum. Pillerimi koymayı unutmadım. Ne yapabilirim lütfen yardımm :?:

hocam o tahtaların hepsi sorunlu. geçende bizim okula yerli malı 10 tane akıllı tahta aldık. ve gelen kişilerden duyduğuma göre 76 şehri dolaşmışlar ve o mimio ile çalışan clever boardlardan çalışanını görememişler. bendeki de çalışmıyor. zamanında 3300 dolara meb tarafından alınan bu tahtalar tam bir facia. birileri götürmüş işte, karıştırma...

yazık yaa hocam. ben kalemi nereye götürüyor fare nereye gidiyor güleyim mi ağlayayım mı bilemedim bugün. Bu dediğinize de çok üzüldüm. Hiç mi umut yok :eek:

55ihsan55' Alıntı:
hocam o tahtaların hepsi sorunlu. geçende bizim okula yerli malı 10 tane akıllı tahta aldık. ve gelen kişilerden duyduğuma göre 76 şehri dolaşmışlar ve o mimio ile çalışan clever boardlardan çalışanını görememişler. bendeki de çalışmıyor. zamanında 3300 dolara meb tarafından alınan bu tahtalar tam bir facia. birileri götürmüş işte, karıştırma...
Benim okulumdaki akıllı tahta ( clever board ) çok güzel bir şekilde çalışıyor ve ders esnasında her zaman akıllı tahtayı kullanıyorum. Öğrencilerimin hepsine de öğrettim kullanmayı. Onlar da kullanıyorlar. Diğer okullarda da BT Etkin kullanım kursları verdim. O okullardaki Akıllı Tahtalar da gayet güzel bir şekilde çalışıyorlar.
Çalışanını görmedim diye bir şey yok. O kişi, tahtayı çalıştırabileneni görememiştir bence :)

atac86' Alıntı:
yazık yaa hocam. ben kalemi nereye götürüyor fare nereye gidiyor güleyim mi ağlayayım mı bilemedim bugün. Bu dediğinize de çok üzüldüm. Hiç mi umut yok :eek:
Taktığınız USB girişini değiştirmeyi bir deneyin hocam. Tahtadaki elektrik akımıyla ilgili bir problem sanırım. Bir de kalemdeki pilleri değiştirmeyi deneyin. Yeşil ışık yanıyorsa herhangi bir problem yok demektir çünkü.

graphicera' Alıntı:
Taktığınız USB girişini değiştirmeyi bir deneyin hocam. Tahtadaki elektrik akımıyla ilgili bir problem sanırım. Bir de kalemdeki pilleri değiştirmeyi deneyin. Yeşil ışık yanıyorsa herhangi bir problem yok demektir çünkü.
hocam kabloyu değiştereceğim hmen bir de öyle deneyim bakalım. Kalemlerimin pillerini değiştirdim sorun devam etti. Bir de şu kabloyu değiştireyim. Çok teşekkür ederim herkese

Bu akıllı tahtaların bir problemi de ( ben 3 tanesine denk geldim aynı problem söz konusuydu ) soldaki kapak kapalıyken çalışmıyor olması. Kapağı açınca gayet güzel çalışıyor. Belki problem nedeni budur. Yani kapakta yanda yer alan lambaların algılama özelliği bozulmuş olabilir :wink:

Hocam biz de akıllı tahtanın kurulumunu yeni yaptık. Sorun sizinkiyle aynı. Ben şöyle çözdüm; kalemi tahta algılamayacak şekilde avucuma saklıyorum. Her noktaya basışımda hemen tekrar saklıyorum :) Böylece nokta hızla tahtada dönmüyor. Bu işlemi yaptım güya ama başka bir sorun çıktı şimdi de karşıma. Fare istediğim yere geliyor, tıklıyorum tıklıyorum tık yok :) Hiçbir şey yapmıyor. Arada bir kendi kendine takılıyor, açıyor bişeyler :shock:
Okulda 2-3 öğretmen tutturmuş kullanıcaz da kullanıcaz diye, tükettiler beni. Birde aslında istedikleri sadece projeksiyonu kullanmak, kendileri farkında değil. Akıllı tahtanın adı var diye o odada çalışmak istiyorlar. Hergün 2 saat uğraşıyorum ama halledemedim henüz. Bir de "bilmiyor" damgası var ya, her saçma işte yediğimiz. Ne yapacağımı bilemiyorum. Bugün son saat anlatmamı istediler buyrun gelin dedim artık. Anlatamadım sorunu onlara da. Dinlemedikleri için.. Bi gelsinler görsel olarak anlatacağım bi işe yaramadığını :) Neyse Allah sonumuzu hayır etsin :)
İyi çalışmalar..

Merhaba. Akıllı tahta kalibrasyon programı win 10 yüklendikten sonra calismiyor, dolayısı ile kalibre edemiyorum. Win 10 ile çalışabilen kalibrasyon programı varmıdır?

Geri