Akıllı tahta kalibrasyon ayarı nasıl yapılıyor?

Kodla Büyü

kzengin67

Aktif Üye
Arkadaşlar akıllı tahtalardan bazılarında 5cm ye kadar kalibrasyon kayması var bu nasıl düzeltilir bilen var mı?

izorya43' Alıntı:
arkadaşlar sorması ayıp, kalibrasyon ayarı ne işe yarıyor?

Kalibrasyon ayarını dokunmak, tıklamak istediğiniz yere nokta atışı yapmanızı sağlamak için yapılıyor. tahtanın sizi algılama yeri olarak söyleyebiliriz.

TouchScreen Control Panel (yüklü olarak gelen) program ile yapılıyor

Bunu 3 şekilde yapabiliriz
1-touch screen panel programından
2-denetim masası tablet ve PC ayarlarından
3 vestel firmasının kullandığı tuner progamından yapabilirsiniz.
Benim tavsiyem denetim masasından yapmanız.

Ekli dosyalar

• Tuner 111020.2.rar
    140.4 KB · Görüntüleme: 3,337
Denetim masasindan bu ayarlar nasil yapiliyor acaba birisi kisaca anlatabilir mi baktim ama bisey anlamadim tahtayi kaplayan kopmle beyaz bi sayfa cikiyor esc ile cikabilirsiniz filan diyor yardim

Yanılmıyorsam o sayfa kalibrasyon sayfası, ilk önce sol üstte gösterdiği yere sonra sırasıyla sağ üst, sağ alt, sol alt diye tamamlanıyor işlem.

VUR4L' Alıntı:
Yanılmıyorsam o sayfa kalibrasyon sayfası, ilk önce sol üstte gösterdiği yere sonra sırasıyla sağ üst, sağ alt, sol alt diye tamamlanıyor işlem.

tşkler hocam daha detaylı anlatacak var mı acaba

Merhaba. Akıllı tahta kalibrasyon programı win 10 yüklendikten sonra calismiyor, dolayısı ile kalibre edemiyorum. Win 10 ile çalışabilen kalibrasyon programı varmıdır

toruga' Alıntı:
Merhaba. Akıllı tahta kalibrasyon programı win 10 yüklendikten sonra calismiyor, dolayısı ile kalibre edemiyorum. Win 10 ile çalışabilen kalibrasyon programı varmıdır

+1

Birşey soracaktım masaüstündeki touch screen panel simgesi kaybolmuş onu geri getirebilirim lütfen yardım faz1 tahtalar

Kalibrasyon yaparken kimi tahtalarda bazı kırmızı dikdörtgenleri basılı tutarak kaybedemiyorum. Ne yaptımsa olmadı. Bu neden olur? Sizce çözümü nedir?

Benim tahtamda kalibrasyon sorunu yokken, "Optical Touch Device" ile baştan yapayım dedim -ne zamandır yapmıyorum, hatırlayım diye- sonuç: bir metre öteyi tıklıyor. Bir kaç kere baştan yaptım düzelmedi. Tahtayı kapatıp açtım, düzelmedi. Tekrar ayar yaptım düzelmedi. Denetim masasından "Tablet PC Ayarları" kısmından ayarlara giriyorum. Kalibrasyon işlemi başlıyor. Tıklayın diye artı işareti tıklıyorum ama tıklanmıyor. Sanki uyarı mesajı vermiş de ben başka yeri tıklıyorum gibi dınn sesi çıkıyor, başka da birşey olmuyor. NE YAPABİLİRİM? Yardımcı olabilecek var mı?

Yardım edebilecek yok sanırım. :(

Bu arada bu konu neden "Her telden" kategorisinde ???

Benim tahtamda kalibrasyon sorunu yokken, "Optical Touch Device" ile baştan yapayım dedim -ne zamandır yapmıyorum, hatırlayım diye- sonuç: bir metre öteyi tıklıyor. Bir kaç kere baştan yaptım düzelmedi. Tahtayı kapatıp açtım, düzelmedi. Tekrar ayar yaptım düzelmedi. Denetim masasından "Tablet PC Ayarları" kısmından ayarlara giriyorum. Kalibrasyon işlemi başlıyor. Tıklayın diye artı işareti tıklıyorum ama tıklanmıyor. Sanki uyarı mesajı vermiş de ben başka yeri tıklıyorum gibi dınn sesi çıkıyor, başka da birşey olmuyor. NE YAPABİLİRİM? Yardımcı olabilecek var mı?
@bayos hocam. Aynısı bir tahtada başıma gelmişti. Ne yaptıysam olmadı, klavye ve fare ile sistem geri yükleme yapmak zorunda kalmıştım. Düzelmişti.

Geri