Akıllı Tahta İmaj_Mersin Versiyon 5

Kodla Büyü
eğer geniuneticket yönteminde veya ürün anahtarı girmede bir yanlışlık yapmadıysanız etkinleştirme sorunu meb hattı ile de ilgili olabilir. ben meb hattından etkinleştiremedim sonra telefonda mobil ap açarak denedim sorunsuz etkinleşti

Parhelion' Alıntı:
eğer geniuneticket yönteminde veya ürün anahtarı girmede bir yanlışlık yapmadıysanız etkinleştirme sorunu meb hattı ile de ilgili olabilir. ben meb hattından etkinleştiremedim sonra telefonda mobil ap açarak denedim sorunsuz etkinleşti

hocam siz farklı bir şeyden bahsediyorsunuz sanırım. ben tahtaya yükleme yapamıyorum

ürün anahtarı için diğer win 10 etkinleştirme programlarını kullanırsak sorun mu çıkıyor.fullprogramlar sitesinde bu işlemi yapan birkaç program var

Faz 1 tahtalarda, bu imajın performansı hakkında bilgi verebilir misiniz. Daha önceki versiyon Faz1 lerde çok ağır çalışıyordu. Deneyen arkadaşlar yorum yaparsa sevinirim.

hocam benim sorunum kurulumu hiç yapamıyorum. flash takılı iken f7'ye basıp iso dosyası kurulu usb'yi seçiyorum, sonrasında sadece bir siyah ekran geliyor ve öyle kalıyor

Arkdaşlar faz2 tahtada kurulumu yaptığımda hardiskin tamamına kulum yapıyor.ben sadece c sürücüsüne kurmak istiyorum.ne yapmam lazım yardımcı olurmusunuz.saygılarımla

v5 i ilk çıktığında kurdum gayette iyi çalışıyo ses sorunu yasattı ama faz1 de . güncellenen v5 ise biraz geç açılıyo ağır çalışıyo onun dışında sorun yok...

Hocam emeği geçenlerin eline sağlık, kurulum gayet iyi performansta çalışıyor.
ancak bir tahtamda 2 hafta sonra ses sorunu çıktı.
Tahta Faz I.. Faz II lerde kısıp açınca ses yerine geliyor du. Bunda denedim çözüm getirmedi.
Bu durumu yaşayan var mı acaba? yada çözüm önerisi olan hocalarım :wink:

kardanadam' Alıntı:
Faz 1 tahtalarda, bu imajın performansı hakkında bilgi verebilir misiniz. Daha önceki versiyon Faz1 lerde çok ağır çalışıyordu. Deneyen arkadaşlar yorum yaparsa sevinirim.
Ben deniyorum gayet iyi gözüküyor şimdilik

Hocam bu imajı kurduğum tahtalarda okul wifi ağına bağlanamıyor. Şifreyi girmeme rağmen bu ağa bağlanamıyor diyor. Bu problemi nasıl çözebiliriz?

arkadaşlarla konuşurken biri laptop a yüklediğimiz win 10 u tahtaya yüklesek dokunmatik vs gibi sıkıntılar çıkabilir o yüzden bu imajı kurmak daha iyi dedi.varmı bunu doğruluk payı

ctrl+alt+delete' Alıntı:
arkadaşlarla konuşurken biri laptop a yüklediğimiz win 10 u tahtaya yüklesek dokunmatik vs gibi sıkıntılar çıkabilir o yüzden bu imajı kurmak daha iyi dedi.varmı bunu doğruluk payı

microsoft un sitesinden win10 imajını indirip sıfırdan (yükseltme yapmadan) kurdum sonra tahtada (faz2) win 8.1 ile gelen driverları kurdum bir sorun yaşamadım, driver klasörü içinde touch isimli klasördeki programı kur, optic touch device kısayolu masaüstüne gelir onunla kalibrasyon yaparsın. Ama sonra masaüstü duvar kağıdı değişimini engelleme, libre office kurma vb. bir sürü ayar yapman gerekebilir, mersin in hazır paketi kurarsan senin için daha kolay olur.

computing' Alıntı:
ctrl+alt+delete' Alıntı:

microsoft un sitesinden win10 imajını indirip sıfırdan (yükseltme yapmadan) kurdum sonra tahtada (faz2) win 8.1 ile gelen driverları kurdum bir sorun yaşamadım, driver klasörü içinde touch isimli klasördeki programı kur, optic touch device kısayolu masaüstüne gelir onunla kalibrasyon yaparsın. Ama sonra masaüstü duvar kağıdı değişimini engelleme, libre office kurma vb. bir sürü ayar yapman gerekebilir, mersin in hazır paketi kurarsan senin için daha kolay olur.

teşekkürler hocam.bende driver falan yok.meb hattından indirebileceğim bir yer varmı

ctrl+alt+delete' Alıntı:
computing' Alıntı:
ctrl+alt+delete' Alıntı:

teşekkürler hocam.bende driver falan yok.meb hattından indirebileceğim bir yer varmı
hocam yanlış hatırlamıyorsam faz2 de tahta ilk geldiğinde tahtanın d dizininde vardı, oradan harici diske kopyalamıştım, vestel servise bir sor onlarda olabilir, veya zümrelerinde olabilir.

penewitz' Alıntı:
ceremy' Alıntı:
KeRASuS_28' Alıntı:
KeRASuS_28' Alıntı:
Etkinleştirme sorunu yaşıyorum? ( cep telefonu bağlantısı ile de denedim ancak olmadı)

bu soruna nasıl çözüm bulabiliriz.
faz 2 tahtalarda denediğinizi varsayıyorum . http://www.nirsoft.net/utils/product_cd_key_viewer.html burdan product key programını indirin tahtada çalıştırın win10 pro oem kısmındaki product keyi kopyalayın win10 etkinleştirme ayarlarından ürün anahtarını değiştir deyip bu kodu oraya yapıştırın etkinleşecektir. Tabi ki tahatada o esnada internet olsun mutlaka
hocam bunu denedim malesef olmadı bizim tahtalarda faz1 oem diye bir kısım çıkmıyor, sanırı bunların biosunda yüklü değil şifre

bu etkinleştirme konusunda yardımcı olabilecek var mı acaba?

faz1 tahtaya kurdum , gayet de güzel ve hızlı bir imaj olmuş fakat bu etkinleştirme işine açıklık getirilmemiş.

iMalik' Alıntı:
Faz1 Nasıl kuruluyor Arkadaşlar lütfen bir el atın

hocam universal usb installer ile clonezilla seçip indirdiğiniz imajı seçiyorsunuz. sonra tahtada f7 ile usb boot edip kurulumu tamamlıyorsunuz.

fakat etkinleştirme problemi oluyor. onu çözemedim ben

normal usb bootable programları ile imajı yazdırıp direkt olarak usb seçip kurulum yapamıyor muyuz neden clonezilla gibi programlarla uğraşıyoruz :?:

ya Hocam biz hard diske atıyorum imajı bi flaşada clonezilla ama clonezilla görmüyor imajı imajın olduğu klasörünü mü seçiyoruz acaba

imajı kullananlar sıkıntı var mı ? 36 tane tahta var şimdi pişman olmak istemiyorum geriye dönük bir problem olursa.

iMalik' Alıntı:
ya Hocam biz hard diske atıyorum imajı bi flaşada clonezilla ama clonezilla görmüyor imajı imajın olduğu klasörünü mü seçiyoruz acaba
hocam imajın olduğu klasörü açtığında görmüyor evet. bende de aynı problem oldu fakat dizin içindeyken dosya adı kısmına tum.iso yazıp aç dedim o zaman seçti. iso adını yazarak seçebilirsiniz yani :+1:

ekran görüntüsü ekledim hocam.

Ekli dosyalar

• vestel.jpg
    vestel.jpg
    295.7 KB · Görüntüleme: 292
Geri