Akıllı Tahta İmage Yükleme Sorunu

Kodla Büyü

bilişim72

Site Gezgini
merhaba arkadaşlar,
fatih projesinde çalışmaya yeni başladım sayılır. 2 tane tahtada sorun var.
1.'si sistem açılmaya çalışırken sürekli kendini onarmaya çalışıyor ve tahta açılmıyor ancak bu tahta pardus seçilince açılıyor ve normal çalışıyor.
2.'si sistem güncelleme almış sonra yapılandırılırken kapatılmış sonra her açılışta yapılandırmaya çalışıyor onu da yapamıyor, tahta 20 dk sonra açılıyor ama hiçbirşey çalışmıyor yani masaüstü var ancak ne fare oynuyor ne de klavye çalıştırıyor. dokunmatik de hiç çalışmıyor.
ben bu tahtalara image atmak istiyorum gidip vestel servisten image dosyalarını da aldım ancak, dosyaları istendiği gibi önceden farmatlanmış Harici harddisk'e değil de içinde bir çok dosya bulunan Harici harddisk'e yükledim. ondan sonra tahtayı USB Harddisk'ten açmaya çalıştıyorum ki image yüklensin ancak image çalışmıyor. sadece siyah ekran ve yanıp sönen imleç var.
durumu biraz ayrıntı yazmaya çalıştım çünkü daha önce hiç denemedim tahtaya image yüklemeyi ayrıntılı yardımcı olabilirseniz sevinirim :)
şimdiden çok teşekkürler arkadaşlar :)

İliniz yada ilçeniz Vestelin servisinden direk yardım alabilirsiniz yani ricanız üzerine okulunuza çağırabilirsiniz.

hocam tahtaya usb fare ve klavye tak ve bilgisayarı yeniden başlat
açılışta f8 tuşuna bas, bilgisayarı onar seçeneği gelecektir.
en altta fabrika ayarlarına dön gibi bişey vardı, onu seçiyorsun, sonra admin şifresini giriyorsun. bu kadar, aynı laptoptaki recovery menüleri gibi..
Kolay gelsin, inşallah işine yarar.

selchuk' Alıntı:
en altta fabrika ayarlarına dön gibi bişey vardı, onu seçiyorsun, sonra admin şifresini giriyorsun. bu kadar, aynı laptoptaki recovery menüleri gibi..

teşekkür ederim hocam. denedim ancak onarım yapmıyor ne yazıkki. onarılıyor diye öylece dönüp duruyor sonunda onarılamadı diyor.

usb diske bazı işlemler sonucu imaj yüklenmektedir.

Ekli dosyalar

• imaj.rar
    1.3 MB · Görüntüleme: 495
selchuk' Alıntı:

bilisim72' Alıntı:
teşekkür ederim hocam. denedim ancak onarım yapmıyor ne yazıkki. onarılıyor diye öylece dönüp duruyor sonunda onarılamadı diyor.

Hocam onarım yapmıyorsun format atıp fabrika ayarlarına döndürüyorsun..

arkadaşlar faz 2 et f7 ile açıyorum.ön yükleme seçeneği falan var ordan mı geri yüklüyrouz.nerden yüklüyoruz bu tahtaları

Geri