Akıllı Tahta image sorunu...

Kodla Büyü

Bahadır1980

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar akıllı tahtanın imajını almak istiyorum ancak üzerinde hem win7 hem de pardus olduğu için Ghost hata veriyor. İki işletim sistemiyle beraber imaj alabilen arkadaşımız varsa yardımcı olursa çok sevinirim...

ghost32 ima deyilge ghost ile dos ortamında al. win icilmadan.
usb den boot ederek

Hocam ben yaptığımı anlatayım. Buradaki bir konu başlığıyla flash diskimi hiren disk ile açılabilir yaptım. Daha sonra ghost ile image alırken yani başlangıçta

Linux Problem Detected (1978)
Ghost has detected problems with a linux volume. The volume was most probably not unmounted cleanly. We recommend that you quit Ghost and correct the problem by running fsck on this volume.
Alternately, you may also continue normally.

hatasını verdi. Daha önce ulaştırma bakanlığının verdiği bu Casper masaüstü bilgisayarlarında yine vista ve linux beraber geliyordu ve ben image aldığımda Linux'u almamıştı. Hata mesajını tam anlayamadım ve birkaç arkadaşıma sorduğumda ghost linux'u almaz diyorlar. Benim amacımda akıllı tahtaya herhangi bir program kurmadan USB ile imagesini almaktı ama bi türlü beceremedim...

arkadaslar ben acronis ile image yuklemeye calısırken su htayı veriyor. error pdc: reading /dev/sda/(input output error)
baska akıllı tahta bir sorun cıkmadı. dedim flashdaki dosyalar bozuldu belki tekrar usb boot yaptım acronis2013 ile laptopumda denedim gayet guzel sekilde boot etti. akıllı tahtaya takıtım boot etmeye basladı siyah sayfada acronis yazını gördum. tamam oldu dedim. 2. satırda

error pdc: reading /dev/sda/(input output error)

tak hata.

sebeebi ne olabilir sevgili arkadaslar. baska tahta calıstı image yukledim. varmı bunla karsılasan googlede coumde bulamadım arastırdım baya bi ama

Geri