Akıllı tahta iç IP leri

Kodla Büyü
Merhaba arkadaşlar. Okulumda akıllı tahta iç ipleri 10. lu iplerle başlıyor. Sistem odasında akıllı tahtaların bağlı olduğu switch i bulamadım. Dizüstü bilgisayarımı tüm switchlere taktım bilgisayarım 10. lu ip almadı. Dizüstü bilgisayarımı akıllı tahtaya bağlı olan kabloyu takınca 10. lu ip alıyor. Akıllı tahtaların sistem odasında hangi switchde olduğunu nasıl bulurum. Yardım lütfen.

9 yıldır ilk mesajın hocam :) sen de forumu izleyenlerdensin anlaşılan.. Faz 2 ler için konuşuyorum, Etkileşimli tahtalar IP lerini duvara takılı olan AP ler vasıtasıyla alırlar. AP ler POE özellikli oldugundan enerjilerini sistem odasındaki POE switchden alırlar. Sistem odasında bu switchlere bağlı olan CAT6 kablolar genellikle kırmızı renkli olur ordan bulabilirsin. Sistem odasındaki bu switchler programlanabilir switch oldugundan bu switchden cıkan kabloyu kendi bilgisayarınıza bağladığınızda bir sonuç alamazsınız. O switchteki o port kendine tanımlı olan AP olmadıkça IP vermez.

Aslında forumu izlemiyordum uzun yıllar hiç girmedim. Bizim okul faz 1. Akıllı tahtalar kablolu bağlantı var. Tavandaki AP ye bir kablo gidiyor. Oda sistem odasından data ve enerji için gelen kablodur. AP lerle akıllı tahtaların fiziksel bir bağlantısı yok. Sınıflardaki data prizlerinde data uçları da yok. İçleri boş. Sonlandırma yapmamışlar.

Akıllı tahtaya fiziksel olarak takılı olan cat5 kabloyu çıkartıp kendi bilgisayarıma taktığımda akıllı tahtaların aldığı ip grubundan ip alıyor. Burada sıkıntı yok. Aşağı sistem odasına gittiğimde bütün switchlere bilgisayarımı taktım akıllı tahtaların ip grubundan ip almıyor.

doğrudur hocam, etkileşimli tahtalara sistem odasından gelen kablo Access Pointe girdikten sonra 10 lu ip blogu oluşuyor ve tahtaya geliyor.. Siz direk sistem odasındaki herhangi bir porta bilgisayarınızı bağladığınızda 10 lu ip bu yuzden alamıyorsunuz. Çünkü Access Point 10 lu ip oluşturuyor, AP yoksa 10 lu ip yok.

Geri