Akıllı tahta etkullanıcı şifre sorunu.

Kodla Büyü

s_kajmeran

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Akıllı tahtalarda açılışta başka kullanıcı yazan bir kısım çıkıyor, etkullanici ve sifre yazınca giriş yapar gibi oluyor, açılır gibi oluyor (şifre hatası falan degil) tekrar şifre ekranına dönüyor.

ebaadmin sıkıntısız. Sorun ne olabilir? Çözüm yolu hakkında fikri olan?

Bunu denedim olmadı. Ü arada sadece etkullanıcı Tiki demişsiniz. O kısımda tık vs seçiliyor mu ben mi görmedim. :s

Öğrenciler windows mağaza ya girerken Microsoft Account yani hotmail hesabı tanimlayip. Et kullanici yi şahsi hesapları ile birleştiriyorlar dı . Windows mağaza yi ve Microsoft account u devre dışı bıraktım kurtuldum

Yine aynı sıkıntı başladı. Şifre doğru eminim, etkullaniciasaustune gidemiyorum maalesef. Bi sorun var.

Giriş yapıyor gibi, siyah ekran (1 saniye kadar) sonra şifre ekranına dönüyor.

İki farklı İmage ile denedim 1-2 hafta geçince bu şekle dönüyor.

İmage yükleyip duruyorum. Farklı bir çözüm olmali

s_kajmeran' Alıntı:
Yine aynı sıkıntı başladı. Şifre doğru eminim, etkullaniciasaustune gidemiyorum maalesef. Bi sorun var.

hocam işte o 1 2 hafta içersinde çocuklar et kullanıcıyı kendi hesaplarına dönüştürüyorlar windows mağazaya hotmail hesabı tanımlayarak.
şifre artık cocugun eposta şifresi !

Adım 1: Komut İstemi (Yönetici) 'yi açıyoruz.

Adım 2: Açılan siyah ekranda (kendisi komut penceresi olmakta) control userpasswords2 yazıp Enter 'a basıyoruz.

Adım 3: Karşımıza gelen pencerede "Kullanıcı bu bilgisayarı kullanmak için bir ad ve parola girmelidir" yazan kutucuktaki işareti kaldırıyoruz ve Tamam 'a tıklayıp pencereyi kapıyoruz.

Adım 4: Ve son olarak açılan formda son kez şifremizi girip, her bilgisayar açıldığında şifre girmediğimiz bir hayata gülümseyerek devam ediyoruz. Burada Etkullanici ve şifresini gireceksiniz.Sorununuz çözülür.Tecrübe edilmiştir.

ademola' Alıntı:
s_kajmeran' Alıntı:

hocam işte o 1 2 hafta içersinde çocuklar et kullanıcıyı kendi hesaplarına dönüştürüyorlar windows mağazaya hotmail hesabı tanımlayarak.
Hocam orayı nasıl kapatıyoruz? Onu deneyeyim...

Benim sorun sanki daha farklı gibi... Yeni oluşturduğum sınırlı kullanıcının masaüstüne de ulaşamıyorum...

kdoksan' Alıntı:
Adım 1: Komut İstemi (Yönetici) 'yi açıyoruz.

Adım 2: Açılan siyah ekranda (kendisi komut penceresi olmakta) control userpasswords2 yazıp Enter 'a basıyoruz.

Adım 3: Karşımıza gelen pencerede "Kullanıcı bu bilgisayarı kullanmak için bir ad ve parola girmelidir" yazan kutucuktaki işareti kaldırıyoruz ve Tamam 'a tıklayıp pencereyi kapıyoruz.

Adım 4: Ve son olarak açılan formda son kez şifremizi girip, her bilgisayar açıldığında şifre girmediğimiz bir hayata gülümseyerek devam ediyoruz. Burada Etkullanici ve şifresini gireceksiniz.Sorununuz çözülür.Tecrübe edilmiştir.

Hocam zaten şifre ile girişi kapatmıştım. Ama sorun şu; birden şifre isteyen ekran gelmeye başlıyor. Girdiğim şifre ile masaüstüne giriyor gibi yapıp tekrar şifre ekranına döndürüyor.

s_kajmeran' Alıntı:
ademola' Alıntı:
s_kajmeran' Alıntı:

Hocam orayı nasıl kapatıyoruz? Onu deneyeyim...

Benim sorun sanki daha farklı gibi... Yeni oluşturduğum sınırlı kullanıcının masaüstüne de ulaşamıyorum...

http://www.intowindows.com/how-to-disab ... indows-10/

Okulda öğrenci yok ama Tahtaları sırayla aynı sorunu veriyor. İmage yüklemek dışında çözüm olmalı. Yabancı kaynaklarda da bişey bulamadım :s

s_kajmeran hocam bi çözüm yolu bulabildiniz mi?Aynı sorun benim okulda iki akıllı tahtada başladı.Çözüm yolu bulamadım.Denemediğim yöntem kalmadı :(

Geri