AKILLI TAHTA EKRAN KİLİDİ PROGRAMI

Kodla Büyü
Herkese merhaba arkadaşlar ben ismail özel. Yazılım geliştirme uzmanıyım.
Ben akıllı tahtalar için koruma yazılımı geliştirdim. Bu yazılım sayesinde artık okullarda ders dışında tahtaların öğrenciler veya yetkisiz kişiler tarafından kurcalanması engellenecek. Program flash disk ile çalışıyor programa istediğiniz kadar flash disk tanımlayabilirsiniz eğer akıllı tahtaya tanımlı flash disklerden biri takılırsa akıllı tahta ekran kilidi açılır ve tahtanın kullanımına izin verir flash disk takılı değilse akıllı tahta program tarafından kilitlenir ve hiç bir şekilde flash takılmadan tahtaya müdehale edilemez, program kapatılamaz, görev yöneticisi engellenir, klavye/fare kilitlenir kısacası flash takılmadan hiç bir işlem yapılmaz.
Flash takıldığında ise kilit kalkar, fare/klavye kullanıma açılır, görev yöneticisi tekrar aktif duruma gelir ve tahta kullanıma hazır edilir.
Program şu an da bir okulda kullanılmaktadır.
Programın demosu bulunmaktadır. Program kullanım süresi yoktur fakat demo süresi 90 sn dir. Yani program istediğiniz kadar bilgisayarınızda kalabilir her açtığınızda 90 sn kullanabilirsiniz. Şöyle oluyor yani kilit programı açılıyor 90 dan geriye doğru sayıyor bu süre içinde tanımladığınız flashı takıp/çekerek programı test edebilirsiniz, programın açığını bulmaya çalışabilirsiniz.
Program demo olduğu için 90 sn kilit ekranı açık kalıyor sonda kendisi kapanıyor eğer bir hata, bozukluk olursa bilgisayarınız ya da akıllı tahtanız sonsuza kadar kilitli kalmaması için düşünülmüştür.
Eğer böyle bir durumla karşılaşırsanız ve hiç bir şekilde kiltten kurtulamazsanız size nasıl yapacağınızı ücretsiz tarif ederim.

Program aslında tek değildir iki tane programdan oluşan bir sistemdir.
Bir tane admin programı vardır ki bunu sadece yetkili kişiler kullanabilir bu admin programı ile kilit programına istediğiniz kadar flash tanımlayıp, tahta ekleyebilirsiniz.
Tahta eklemek için kilit programının çalışacağı tahtanın mac adresini tahta ekleme bölümüne girmeniz gerekir.
Flash tanımlamak için kullanıcı ekle bölümünden kullanıcı adını girip takılı flashı seçmelisiniz.

Eğer kilit programına tahta mac adresi (doğru) girilmezse program o tahtada çalışmayacaktır.
admin programı ile istediğiniz kadar kilit programı üretebilirsiniz.
admin programının içinde kilit programı bulunmaktadır kilit programının çalışacağı tahtatı/bilgisayarı seçip, hangi kişilerin kullanacağını seçtikten sonra istediğiniz klasöre programı çıkarabilirsiniz.
Seçtiğiniz klasörde Kilit.exe adında tek bir exe dosyası göreceksiniz bu programı alıp kilitlemek istediğiniz cihaza atıp herhangi bir klasöre atabilirsiniz fark etmez tek sefer elle çalıştırmanız yeterlidir. Artık o cihaz kilit programı tarafından korumaya alınmıştır.

Kilit programına daha sonradan kullanıcı ilave edilebilir.

Admin programının varsayılan kullanıcı adı:demo şifre:123

Herhangi bir soru, öneri, şikayet için bana ulaşabileceğiniz mail adresim:
programci42@gmail.com

Programın demosunu aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.
https://drive.google.com/open?id=0By3jNUPQUEDrUnJ4OTlvWHVtQ0E

Geri