Akıllı Tahta Dokunmatiği Çalışmıyor ve Bip Sesi

Kodla Büyü

Dusu

Üye
Merhaba arkadaşlar. Akıllı Tahta dokunmatiği açıkken tahtadan bip sesi geliyor ve dokunmatiği çalışmıyor. Dokunmatik ekranı iptal ettiğimde ses kesiliyor. Kurulumları yeni yapıldı, Sürücülerde güncel. Ne yaptıysam olmadı. Bu sorunla karşılaşan var mı ? Çözümü nedir, önerilerinize ihtiyacım var.

Hocam daha önce bende de oldu. Dokunmatik kameralarım değişmişti, çalışmıyordu. İmaj dosyasıyla yeniden kurulum yapıp, driverı yükleyince düzeldi

Evet karşılaştım. Dün servis geldi, arkadan tahtayı söküp kameraların kablosunu söktü yeniden taktı ve kalibrasyon yaptı düzeldi. Bir de kameralar bazen alakasız yerleri algılayabiliyor. Bu durumda tahtayı alttan değil de yanlardan tutarak hafif oynatma/yerine oturtma lar yaptığınızda açısı tam ayarlanıyor. Son olarak başka bir tahtada aynı sorun vardı. servis işlemi sonrası bazen imajı yeniden atmak gerekiyor. Ben imaj atınca düzeldi.

Geçen hafta aynı sorun vardı bizde de, dün servis geldi dokunmatik kameralarını değiştirdi düzeldi. Servisi arayın kendiniz hiç uğraşmayın bence

Ayarlarda bir yer vardı şimdi yerini tam hatırlamıyorum. O bip sesi açılıp kapatılabiliyor oradan.

Bu sorunla ben de karşılaştım servis çağırmadan yapabileceğimiz birşey var mı? Olmazsa En son çare sevis çağıracam ben de.

Arkadaşlar bizim tahta da bip sesi değilde flaş vs takınca gelen algılama sesi sürekli ötüyor imaj dışında ne olur

Bizde de oldu , dokunmatik çalışıyor fakat buzzer dan bip sesi geliyor her dokunduğumuzda , servis buzzerı iptal etmek istedi bulamadı , anakartı değiştirdi olmadı , yani sorunumuz çözülmedi

Geri