akıllı tahta deepfreeze?

Kodla Büyü

kurnazf

Aktif Üye
akıllı tahtalara deepfreeze yüklemeyi deneyen oldumu. Ben bu gün birisine denemek istedim ama kurulumu bir türlü sonlandırmadı. iptal de etmedi. Ben de yeniden başlatmak zorunda kaldım. Ama bilgisayar açıldığında deepfreeze kurulmuş görünüyordu. Fakat kurulum bitmediği için sorun çıkarır diye düşünüyorum. ve unfreeze le kaldırmayı düşünüyorum. Deneyimi olan varsa paylaşırsa sevinirim. Sizler neler yapıyorsunuz korumak için.

hocam deepfreeze zaten bıldın prgram gıbı kurulmuyor bı yerden sonra pc acılıp kapanır o sekıl bısey olduysa tamm dır kurulmustur

Deepfreeze'yi makineye kurmadan önce sürüm numarasına bağlı olarak nasıl kaldırılacağını önceden bilmek gerekir. Aksi takdirde çok büyük sorunlar açar. Bu meret :mrgreen: normal programlar gibi denetim masasından kaldırılamaz. Doğru kurulduğundan emin olmak için masaüstünde bir klasör oluştur. yeniden başlat. klasör silinmişse program doğru kurulmuş demektir.

denetim masasından kaldırılmıyor hocam ama dikkat edilecek birşey yok kaldırmak için tekrar kurulum setup'ını calıştırman gerekli.

Slmlar, alakasız olacak ama bizimn ilçenin web sitesine 2-3 resim ekleyecem de adres neydi yaa? ....meb.gov.tr/

sonrası nasıldı arkadaşlar?

Arkadaşlar Deep Freeze alternatifi olarak Returnil isimli bir program buldum. Bilen, deneyen var mı arkadaşlar? Lisans sorunu olmadan kullanılabiliyor sanırım, kısıtlı özelliklerle.

hocam bu returnil in demo süresi ne kadar? bende henüz sorun çıkmarmadı ama ben kurulum yapalı fazla olmadı.

ET 2.faz 8.1 için ücretsiz deepfreeze programı arıyorum öğretmenlerin flash belleklerinde virüsler mahalle maçı yapıyor yardımlarınızı bekliyorum

yaa arkadaşlar akıllı tahtada ctrl shift alt yapamıyorum deepferezeyi aktif etmek için yardımcı olur muusnuz deep frezeyi nasıl aktif ederim

Bilişimci arkadaşlarım, Faz2 Windows 8 akıllı tahtalar için sorun çıkarmayacak deep freze paylaşabilecek var mı? Netten indirdiklerimi akıllı tahtanın birinde denedim tahta açılırken otomatik onarım hatası veriyor. Bunu da nasıl düzeltebilirim?

Dert_etme_dua_et' Alıntı:
Bilişimci arkadaşlarım, Faz2 Windows 8 akıllı tahtalar için sorun çıkarmayacak deep freze paylaşabilecek var mı? Netten indirdiklerimi akıllı tahtanın birinde denedim tahta açılırken otomatik onarım hatası veriyor. Bunu da nasıl düzeltebilirim?
Bende hep aynı sıkıntıyı yaşıyorum hocam. Güncelleştirmeleri kapatıyorum ama galiba farklı bir yöntemi olmalı bu güncelleştirmelerin işe yaramıyor

portatak' Alıntı:
Bende hep aynı sıkıntıyı yaşıyorum hocam. Güncelleştirmeleri kapatıyorum ama galiba farklı bir yöntemi olmalı bu güncelleştirmelerin işe yaramıyor

Nasıl çözülebilir bu sorun anlamadım. Hocam kaldırma yollarını araştırıyorum ben deep freze başa bela oldu akıllı tahtalarda.

hocam shift tuşuna basılı tut, sağalttaki ayı kafasına (deepfreeze sembolu)çift tıkla. karşına şifre ekranı gelecek oradan pasifleştir. daha sonra kyrduğun deep freezee programını tekrar çalıştır, uninstall gelecek ileri ileri kaldırılıyor. denetim masasından ulaşamazsın. kolay gelsin

portatak' Alıntı:

Nasıl çözülebilir bu sorun anlamadım. Hocam kaldırma yollarını araştırıyorum ben deep freze başa bela oldu akıllı tahtalarda.
Hocam akıllı tahtada deep freze sorun çıkartınca bende kaldırma yollarını araştırdım. En son akıllı tahtayı sıfırlayarak başlangıç ayarlarını geri getirdim deep frezeden de kurtulmuş oldum böylece bilginiz olsun.

selen-tec' Alıntı:
kisnorbo' Alıntı:
http://www.toolwiz.com/products/toolwiz-time-freeze/
ücretsiz ve faz 1 den beri kullanıyorum. şimdiki tahtalarım 8.1. sıkıntı yok.
hocam biz bu başlıkta ne yapacağımızı şaşırdık, siz ne güzel sorunsuz kullanıyorsunuz time freeze, neler yüklüyosunuz acaba tahtalara başka?
fatih-etkilesimli-tahta-f279/surekli-onarma-lutfen-yardim-t151257.html

çok fazla birşey yüklemiyorum aslında. Öğretmenlerin kullandıkları lisanslı eğitim programları var. Zaten 8.1 le kurulu gelen programlar yetiyor bize. bir iki güncellemeyle tamamdır.

Arkadaşlar Go USb Security programında deepfrezee koruması var. 3.0 Versiyonunu test ediyoruz okulumuzda 3. haftatayız program süper çalışıyor.
Saha önce Deepfreze kullandım tahtaları güncelledik Windows 8.1 den sonra sürekli sorunlar yaşadık. sonra Time Freze kurduk. belli bir süre çalıştı sonra çalışmamaya başladı.

GO usb security yazılımını ilk alan okullardan biriyiz. Testler bizim okulda yapılıyor. DeepFreze olan versiyonunu 3 haftadır test ediyoruz süper çalışıyor sizlerede tavsiye ederim..

mrb arkadaşlar yardıma ihtiyacım var ...
vestel akıllı tahtaya deep freeze kurmak isterken şifre istiyor siz nasıl çözüm buldunuz...

Kimse kullanmaya başlamadan önce 55 tahtanın 52'sine Deepfreeze 7.11 kurdum. İyiki kurmuşum. Bütün flaşlar kısayol virüsü, Musallat ile dolu. Temzle temizle bitmiyor. Deepfreeze kurmadıklarıma bir ay sonra imaj yüklemek zorunda kaldım.
Fakat Deepfreeze bir züre sonra chrome kısayolunu siliyor. Ona çare bulamadım.

Geri