Akıllı tahta da internet yok !

Kodla Büyü

otherm

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar sınıfın birindeki tahta da accesspoint ışıkları hiç yanmıyor. Ağ kablosu kırmızı kablo bağlı olduğu halde neden kablolu internet bağlantısı yok ? Anlayamadım. Accesspoint le kablolu bağlantının bir ilgisi yok değil mi ?

hocam tahtaya gelen kırmızı kablo, server odasından çıkıp access pointe oradan tahtaya gelir. Eğer access pointte hiç ışık yanmıyorsa, ya panelde access pointe giden kablo yerinde problem vardır yada access point arızalıdır. İki defa yaşadım ikisinde de gelip access pointi değiştirdiler

hocam bizim okulda 24 E.T var. Yüklenici firma nasıl yaptısa 20 E.T'nin acces pointlerine giden iki kablo yanlış bağlamış. Kabloların yerini değiştirince accees pointler devreye girdi. O an zamandan dolayı tek tek ağı kontrol etmedik, sonra baktık ki iki E.T'ye kablolu bağlanamıyoruz. Bildirdik firmaya gelecekler

Yani accesspoint ışıkları yanmadan kablolu da bağlantı sağlanmıyor öyle mi ?

otherm' Alıntı:
Yani accesspoint ışıkları yanmadan kablolu da bağlantı sağlanmıyor öyle mi ?

Aynen öyle hocam.

Panelden iki tür kablo çıkar. Biri idare odalarına direk giden kablolar, bir diğeri access pointlere gelen kablolar. Panelin içerisinde sizin ağ alt yapınızın kablo bağlantılarını gösteren bir plan vardır . Oraya bakıp sizde küçük bir kontrol yapabilirsiniz.

Hocam bende çoğu bağlandı. 3 tanede problem çıktı. Tek tek kontrol ettim. İkisinde access pointe gelen kablonun biri kesilmişti. Onu bağladım sorun kalktı. Birde tahtaya giden kabloyu 1 nolu uca bağla. Bazen adamlar dikkat etmiyor. O zamanda çalışmıyor. Özellikle ağ kablosu takılı değil diyorsa çözüm. Dediğim gibi ya kablo kesik yada yanlış yere takılmış...

Geri