akıllı tahta anahtarları

Kodla Büyü

mutlucan

Süper Üye
Süper Üye
arkadaşlar şu malum anahtarları ne yaptınız..
öğretmen arkadaşlara dağıttınız mı?
dağıttıysanız zimmetlediniz mi? veya nasıl birşey uyguladınız?
anahtarların öğretmenlerde olmasının sakıncası var mı?
artıları eksileri nelerdir?

değerli fikir ve görüşlerinize ihtiyacım var

bizde anahtarları da kalemleride öğretmenlere zimmetlediler. kalanlarda idarede...bana size verelim dediler almadım...

anahtarlar öğretmenlerde, okulda her dersin bir sınıfı var öğrenciler sınıf sınıf geziyorlar programlarına göre.Zimmet olayı yok.Diğer kopyalar idarede.Sıkıntı olmadı şu ana kadar.Tek sıkıntı öğretmen gecikince kapıda bekliyor öğrenciler.

sizin derslik olayı güzelmiş hocam.
bizim okulda, benim görevlendirme olmadan önce anahtarları , öğrencilere - sınıf başkanlarına dağıtmışlar.
İlk gün öğle arası sınıfları geziyorum. Gangnam style mı ararsız, jeniffer lopez mi istersin , her sınıf ayrı bir müzik çalıyor :)

müdür beye dedim anahtaları toplasak öğretmenlere verelik yada öğretmenler odasına bir anahtarlık gibi yapalım dedim. şimdilik dursun çocuklar kullansın hevesini alsın dedi :)
öyle deyince de birşey diyemedim. ertesi gün bahçede toplanınca çocukları biraz azarladı , akıllı tahtaları düzgün kullanın diye yoksa verdiğim gibi alırım anahtarınızı dedi . şimdilik biraz daha iyi ama ne kadar sürer bilmiyorum :)

imza karşılığı dağıtıım anahtarları. işiniz bitince kitleyin diye de yazı imzalattım. Ama çoğu tahtayı kilitlemiyor.

denemeuye' Alıntı:
sizin derslik olayı güzelmiş hocam.
bizim okulda, benim görevlendirme olmadan önce anahtarları , öğrencilere - sınıf başkanlarına dağıtmışlar.
İlk gün öğle arası sınıfları geziyorum. Gangnam style mı ararsız, jeniffer lopez mi istersin , her sınıf ayrı bir müzik çalıyor :)

müdür beye dedim anahtaları toplasak öğretmenlere verelik yada öğretmenler odasına bir anahtarlık gibi yapalım dedim. şimdilik dursun çocuklar kullansın hevesini alsın dedi :)
öyle deyince de birşey diyemedim. ertesi gün bahçede toplanınca çocukları biraz azarladı , akıllı tahtaları düzgün kullanın diye yoksa verdiğim gibi alırım anahtarınızı dedi . şimdilik biraz daha iyi ama ne kadar sürer bilmiyorum :)
hocam biz çok soğuk olmazsa öğle aralarıda kilitliyoruz.nihayetinde öğrencinin bu etkileşimli tahtayı kullanması öğretmenin derste bir etkinlik, değerlendirme vs. yapacağı zaman gerekiyor.yoksa ver kullansın öğrensinlik bişey yok ki bildiğin win7 li bilgisayar.sadece artısı dokunmatik! olması.onuda öğrenecek kişi öğretmen zaten.Eğer öğrenciler öğlen arası bu şekilde kullanmaya devam ederse(protection ve admin şifreleride de zaten internette dolaşıyor), siz uğraşırsınız sayın hocam.

Müdür beye dedim ben hocam , şifreleri değiştirelim tahtaları kilitleyelim dedim.
Bana bakan bile açın öğrenciler kullansın dedi diyor. Boşver bişey olmaz , bozulursa yollarız garantiye 2-3 yıllık garantili zaten bunlar dedi :)
ne diyeyim bişey de diyemiyorum , bilmediğim tanımadığım kurum sonuçta.
yani anlayacağınız öğretmenlerden çok öğrenciler kullanıyor :D

bu hafta harici CD/DVD writer siparişi verecez en azından bi tane image alayım bulunsun her ihtimale karşı...

nası olacak sonu bilmiyorum :eek:

ben hepsini idare de bıraktırıyorum,öğretmen dersi varsa gelip alıyo, kilitleyip getiriyo sonrasında..hiç almadım anahtarları,öğrencilere şu an bıraksak vay halimize,,teneffüslerde bile dağıtıyolar herbir şeyi,tahtalar 2 aya kalmaz çöker zaten bu şekilde..
bakalım sonra ne yaparız ??

Geri