Akıllı tahta anahtarı için öneri istiyorum

Kodla Büyü

saayees

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar bugün 12.sınıflardan bir öğrenci akıllı tahtanın küçük bir tırnak makasıyla nasıl açıldığını gösterdi.Ben ellerinde anahtar var biliyordum.i
lginç geldi.akıllı tahtanın bu kadar kolay açılabileceğini pek düşünmemiştim.
Açıkcası olumsuz durumlar adına(teneffüste sinema salonuna çevirme gibi) anahtar değiştirme fikri dışında orjinal fikir verebilecek var mı?

hocam öncelikle tutanak tutun tahtanın kilidi tırnak makası ile açılabilmektedir gibisinden. sorumluluk sizden kalksın. sonra da servisine haber verin sağlam bir kilit taksınlar

Rohos Logon Free programı ile flash disk ile açılış yapabiliyorasun.
Her sınıfa bir adet flash disk al.
Vestel kullanıcısına da şifre ver.
Şifreyi rohos programı ile flash diske oluştur.
Sınıf başkanı sabah alıyor akşam bırakıyor md yrdsına. Sorumluluk da başkana ait.

emrahsahan' Alıntı:
Sınıf başkanı sabah alıyor akşam bırakıyor md yrdsına. Sorumluluk da başkana ait.

*
Hocam bu program ücretlimi biraz daha açarmısın.Nasıl kullanılacağı hakkında biraz bilgi verirmisin?

anahtar işi okadar dandikki hepsinin anahtarı ortak.hepsinin anahtarı birbirini açıyor.biz yatılıda kalırken dolap anahtarlarımız da öle idi.şimdi hatırladım.anahtara gerek duymadan herhangi bişey ile açıyorduk

Yetkili servis elemanı konunun anahtar yuvasıyla ilgili olduğunu söyledi...anahtar yuvası yuvarlak olduğundan bir süre sonra gevşiyor diyor....yuvası 4 köşeli olanlar daha iyi sabitlenebildiği için bu sorun fazla olmuyor demişti....
Falsh bellek işi iyiymiş....sınıf başkanı yerine öğretmenlere de verilebilir.

denemeye değer güzel bir programa benziyor. yapan arkadaşımız biraz daha detaylı yazarsa bizde bunu devam ettirebiliriz.
teşekkürler.

emrahsahan' Alıntı:
detaylandırmak mümkün mü?

Hocam 26 tane akıllı tahta 26 flash bellek yapıyor.
Öğretmenlerin flash belleğini alıp tet tek tahta tanımlaması yapılsa daha iyi olmaz mı?

atandığım lisede anahtarı çalışan tahta görmedim.elleriyle açıyorlar.bayadan beri durum böyleymiş.müzik dinliyorlar genelde :)

the_korsan' Alıntı:
http://www.bilgisayarbilisim.net/fatih-etkilesimli-tahta-f279/eba-usb-dongle-t103452.html

Hocamız burda link paylaşmış ama nasıl yapıldığı belli değil.en ideal çözüm flash bellek gibi duruyor.

biraz önce denedim. Güzel çalışıyor. Birde flashı çekince kendiliğinden kapansa. Öğretmenler şifre girmeden ellerindeki flashla PCleri açabilecekler. Güzel bir paylaşım teşekkürler.

atungad' Alıntı:
biraz önce denedim. Güzel çalışıyor. Birde flashı çekince kendiliğinden kapansa. Öğretmenler şifre girmeden ellerindeki flashla PCleri açabilecekler. Güzel bir paylaşım teşekkürler.
Hocam bende az önce @hasari hocamın verdiği linkteki predator professional edition programını inceledim Flashı tak açılsın çek kapansın valla güzel bi program ama 30 günlük demo sürüm.evde kullanım için ideal(lazım olanlar için tabi) ama Tahtalar için **** sıkıntılı o sebeple kullanamıyoruzz

Rohos logon free ücretsiz olan uygulaması, paralı olan ile tek bir flashla tüm pcleri açabiliyorsun.Ben ücretlinin yerine her sınıfa bir flash aldım 9TL den 4GB.Flashların üstünede sınıf adlarını yapıştırdım.Müdür yardımcısına da verdim artık rahatım kimse şikayet etmiyor.

ben bu rohos free uygulamasını çalıştıramadım.usb anahtarı oluştur dediğimde oluşturuyor.Fakat akllı tahtayı açtığımda usb olmadan da açabiliyor.
Yardımcı olabilecek var mı?

http://www.rohos.com/products/rohos-logon-free/ programı indirin.

1-Vestel kullanıcısına şifre verin.
2-Programı kurun
3-Programı çalıştırın.
4-setup usb key 'e tıklayın
5-select user a tıklayın.
6-Seçilecek nesne adına Vestel yazın.Tamam
7-User bölümünde Vestel yazacak.
Please enter your windows password kısmına vestel şifresini yazın.
8-Setup USB Key e tıklayın.
9-Flash disk hazır.

Ekli dosyalar

• 1.PNG
    1.PNG
    56.9 KB · Görüntüleme: 5,292
  • 2.PNG
    2.PNG
    34 KB · Görüntüleme: 5,287
  • 3.PNG
    3.PNG
    39.6 KB · Görüntüleme: 5,287
  • 4.PNG
    4.PNG
    34.5 KB · Görüntüleme: 5,284
emrahsahan' Alıntı:

2-Programı kurun
3-Programı çalıştırın.
9-Flash disk hazır.
bunları tahtada yapıyoruz de mi

emrahsahan hocam teşekkürler ama bir problemimiz daha var vestel kullanıcısıne şifre vermek istediğimde ,akıllı tahtada windows şifreyi değiştiremiyor uyarısı alıyoruz.
Vestel kullanıcı hesabı sınırlı hesap ,yönetici yap dediğimizde alttaki link hemen pasife dönüyor.Sadece sınırlı kullanıma izin veriyor.

mutlucan' Alıntı:
emrahsahan' Alıntı:

2-Programı kurun
3-Programı çalıştırın.
9-Flash disk hazır.
bunları tahtada yapıyoruz de mi

Evet.

saayees' Alıntı:
emrahsahan hocam teşekkürler ama bir problemimiz daha var vestel kullanıcısıne şifre vermek istediğimde ,akıllı tahtada windows şifreyi değiştiremiyor uyarısı alıyoruz.
Vestel kullanıcı hesabı sınırlı hesap ,yönetici yap dediğimizde alttaki link hemen pasife dönüyor.Sadece sınırlı kullanıma izin veriyor.

1-Administrator şifresi ile açın tahtayı.
2-Bilgisayar > Sağ tıkla > Yönet
3-Sistem araçları > Yerel kullanıcılar ve gruplar > Kullanıcılar > Vestel sağ tıkla >Özellikler > Kullanıcı bu parolayı değiştiremez onay işaretini kaldırın
4-Denetim masası > hesaplardan şifre verin.

hocam birkaç sorum olacak
- flashta ne kadar yer kaplar..
- günlük olarak kullandığımız flasha kurabilir miyiz..
-diyelim ki belli bir süre sonra bu işten vazgeçmek istedik.. nasıl yapacaz

mutlucan' Alıntı:

1mb bile yer kaplamıyor .İptal etmek için tahtadan programı kaldırmak yeterli.

Program gayet gûzele benziyor yazilimsal olrak acilisla ilgili sorunu cozer ama mesala 12. Siniflar kilidin arkadan gobegi gevşetmişler yada kilidin icine ufak kagit parcalari sikistirmislar bazilari elektrik kablosunu cikarmislar gecen kafalari boyle şeylere çalışıyor iste :)) Okulda biraz da ogretmen arkadaslarda siniflarda uyarmasi gerekiyor tek bizim cabamizla malesef olmuyor :(

emrahsahan' Alıntı:
mutlucan' Alıntı:

1mb bile yer kaplamıyor .İptal etmek için tahtadan programı kaldırmak yeterli.
teşekkürler..

Biz şuan için bilg açılışına şifre koymadık.
Şifre koymamız gerektiği anda işimize yarayacak güzel bir programa benziyor.Teşekkürler emrahsahan hocam.

emrahsahan' Alıntı:

2-Programı kurun
3-Programı çalıştırın.
9-Flash disk hazır.

uygulama adımlarını aynen yaptım (vestel kullanıcısına şifre verdikten sonra programı kurdum ama bilgisayar usb olmadan da açılıyor? neden olmadı acep?

Geri