Akıllı Tahta Admin Şifresi Süresi Dolmuş Uyarısı

Kodla Büyü

eren06

Site Gezgini
Faz2 etkileşimli tahtalar sene başında okulumuza sınıflara takıldı ve kullanılmaya başlandı. Admin şifresini girerek ilk zamanlarda kurmam gereken programları kurdum. Şimdi kurmak istediğim şeyler olduğunda ve admin şifresini girdiğimde, şifrenin süresi dolmuş diyor. İl mem deki BT koodinatörlerine sordum; sizden başka böyle bir sorun bildiren olmadı diyorlar. Bu durumun aynısını yaşayan var mı aranızda arkadaşlar. Ne yapmalıyım. Tahtanın İmage var. Hepsini yeniden mi kurayım.

Süresi doğduğundan şifre değişim ekranı geldi karşıma şifreyi değiştirdim oldu

eren06' Alıntı:
Faz2 etkileşimli tahtalar sene başında okulumuza sınıflara takıldı ve kullanılmaya başlandı. Admin şifresini girerek ilk zamanlarda kurmam gereken programları kurdum. Şimdi kurmak istediğim şeyler olduğunda ve admin şifresini girdiğimde, şifrenin süresi dolmuş diyor. İl mem deki BT koodinatörlerine sordum; sizden başka böyle bir sorun bildiren olmadı diyorlar. Bu durumun aynısını yaşayan var mı aranızda arkadaşlar. Ne yapmalıyım. Tahtanın İmage var. Hepsini yeniden mi kurayım.
tahtayı normal et kullanici ile açın
bilgisayarım sağ tık > yönet > deyin admin şifresi sorduğunuzda elinizdeki yönetici şifresini girin.
yerel kullanıcılar ve gruplar a gelin administrator kullanıcısını bulun hesabı etkinleştirin ve parola verin. bundan sonra administrator kullanıcısını kullanınn gerektiğinde.
hiçbir kullanıcının adını yada parolasını değiştirmeyin onları meb kullanıyor.

Admin kullanıcısı derken hangisinden bahsediyorsunuz?
EBAAdmin mi yoksa meb-std-user mı yoksa kendiniz için oluşturduğunuz yönetici mi?
Windows'ta kullanıcı oluşturulurken parolaların belirli bir süre sonra değişmesini sağlamak için süre sınırı konulabiliyor ki en azından meb-std-user için böyleydi.
Geçen yıl baharda bize kurulum yaptılar, haziran ayında meb-str-user'ın şifresi paylaşılmıştı, onunla ilk oturum açtığımda sürenin dolduğunu ve parolayı değiştirmem gerektiğine dair uyarı çıktı. Ben de bir parola belirledim, oturum açılınca da kendim için btr adında bir kullanıcı oluşturup, parola belirledim. O günden bu yana o kullanıcıyı kullanıyorum, diğer kullanıcılarla işim olmadı.
Siz kendinize ait bir yönetici yetkisi olan kullanıcı oluşturmamış mıydınız?

Bu problemi çözen oldu mu arkadaşlar yeni image yüklemeden. Aynı problem bizim tahtada da var ve şifre değiştirme ekranı falan da gelmiyor.

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Şifreyi iptal etmeye çalışırken aynı sorunla karşılaşmıştım sonra netpwliz ile ilgili işlemleri geri alınca düzelmişti ama üzerinden 1,5 seneye yakın geçti hocam detay hatırlayamıyorum
yeni okulumda da faz1deyim

Hala o sorunu yaşayan varsa geçen ay ben de o ayarlarla oynarken başıma geldi yukarıda adaşım Ademola nın açıkladığı yöntemle girip şifre verdikten sonra şimdi ezbere anlatıyorum ama orada "Bu Kullanıcı Şifresini değiştirebilsin" seçeneği var eğer oradaki 3-4 tıklı yerde yanlış tıklama yaparsanız ilk girişte şifre değişikliği yapmasını ister onun için sadece 2 tanesi tıklım kalmalı fazla tık olmasın bir daha sorun çıkmaz. Hala sorun yaşayan varsa yarın tam açıklama yazarım tahtadan bakarak.

et kullanıcı parola süresi doldu diyor değiştir dediğimizde yeni parolayı yazıyoruz erişim engellendi diyor tahtayı bir türlü açamıyorum ebaadmin şifresi de var elimde ama etle açmayınca onuda kullanamıyorum . ebaadmin şifresi ile nasıl giriş yapabilirim girebilsem sorunun çözümünü biliyorum sorunun çözümü hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum

ben lazesoft kullanarak bir user ın şifresini kaldırdım. program kuracağım zaman o userdan kuruyorum.

Geri