Akıllı Tahta Acronis Bacup ve Recovery İşlemleri Hatası

Kodla Büyü

boss2

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar ben akıllı tahtada baştan win7 kurulum yüklemeler yaptım. hazırladığım usb boot acronis ile akıllı tahtayı başlattım. Bacup kısmında Win 7 partitionu (Bölümünü) yedek aldım. Aldığım yedek .tib dosyasını başka bir akıllı tahtada pardus ile Arşiv D kısmına kopyaladım. Yine acronisi usb ile boot ettim recovery kısmından imajı gösterdim işlem başladı ancak belli bir noktadan sonra hata verdi. Yanlış hatırlamıyorsam "Operation System Falied" diye hata mesajı aldım. Acaba nerde hata yapıyorum. Başarılı bir şekilde yedeği yükleyenler nasıl yapıyor bilgi verirseniz çok sevinirim.

Hocam niye bir kere de hepsinin yedeğini almıyorsun.Bende acronis ile imaj aldım.Hepsini seç hard disk bölümlerinden sonra imaj al.

compteach06' Alıntı:
Hocam niye bir kere de hepsinin yedeğini almıyorsun.Bende acronis ile imaj aldım.Hepsini seç hard disk bölümlerinden sonra imaj al.

Hocam tam olarak anlamadım. Yani bütün partitionların imajını alıp harici bir diske mi kaydedeyim? Onun için çok büyük bir harici disk gerekmiyor mu? biraz izah etseniz.

Evet hocam 80 gb civarında bir harddisk iş görüyor
1)AcroniS Boot Usb zaten sizde var.Bunla başlatın.
2)İmaj alırken c,d,e kısımlar gözüküyor ya hepsini seçin.
3)İmaj alma kısmı bittikten sonra aynı usb ile imaj dosyanızı gösterip imajınızı yükleyin

Hocam akıllı tahtada 2 tane usb girişi var ya. birisine boot acronis takıyorum. Diğerine kaydedeceğim harici harddiski takıyorum. e o zamanda usb mouse takacağım usb girişi kalmıyor. acronisde mousesiz çalışmıyor. yani işlem yapamıyorum. Siz nasıl yapıyorsunuz merak ettim.

Hocam pazartesi deneyeceğim. Teşekkür ederim. Kalem tutuan ellerin dert görmesin.

boss2' Alıntı:
Hocam akıllı tahtada 2 tane usb girişi var ya. birisine boot acronis takıyorum. Diğerine kaydedeceğim harici harddiski takıyorum. e o zamanda usb mouse takacağım usb girişi kalmıyor. acronisde mousesiz çalışmıyor. yani işlem yapamıyorum. Siz nasıl yapıyorsunuz merak ettim.

Değerli hocalarım acronis boot lu flash bellek ile klavyeyi takın açılışta f7 ye basın flash belleği seçin. Acronis başlayınca klavyeyi çıkarıp mouse takabilirsiniz. Hatta Acronis boot lu flash belleğide çıkarabilir siniz. Acronis başlasın yeter. Sonra çıkarınca sorun olmaz.

Bir diğer önerimde Taşınabilir HDD ya da 32 gb lık Flash belleğiniz varsa onu hem Acronis boot yaparsınız hemde içine image atarsınız.

Failed hatası bazen bendede oluyor hocam, o Yerel Disk D den tam okuyamıyor heralde ya da başka bir şey bilmiyorum. Böyle olunca ben direk Flash içindeki TİB dosyasından kuruyorum.

İmage nin içine de Akıllı tahtalar için BTE derneğinde paylaşılan ATAK programını da kurdum. Her image den atmadan sonra ilk açılışta sınıf adını istiyor daha sonra kilitli bir şekilde devam. Allah bu programı yapanlardan razı olsun diyor okuldaki hocalar. Yoksa öğrencilerin bangır bangır halay çekmesinden, içini virüslerle doldurmasından bıkmıştık diyorlar. Şİmdi sadece öğretmenlere TC karşılığı Belleğine şifre atıyoruz. Sadece onlar kullanıyor.
Saygılarımla...

Arkadaşlar dediklerinizi yaptım çok işime yaradı. Allah razı olsun. Bende çıkan hatanın sebebi yukarıdaki arkadaşın dediği gibi kopyalama hatasından kaynaklanıyormuş Harici harddiskten imajı yükledim hepside yüklendi.

Acronis başlayınca flashı çıkarıyorum. Mouse ve harici disk takıyorum. Ve imajı harici diskten geri yüklüyorum.

Merak edenler için bunları yazdım. Belki başkasınada faydası olur.

Geri