Akıllı tahta açılmıyor

Kodla Büyü

bellagio

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar.Daha önce başına gelen varsa servis çağırmadan önce bilgi almak istedim. Tahtanın ışığı yanıp sönüyor. Power tuşuna basınca fan çalışıyor fakat tahta açılmıyor ışık yanıp sönmeye devam ediyor.Sorun anakartta mı yoksa güç kartında mı acaba.Konu hakkında bilgisi olan ??

Hocam sorun anakartta olsa akıllı tahta tepki vermez. RAM'den kaynaklı bir sorun olabilir. Zamanla oksitlenme yapmıştır veya RAM'lerden biri arızalanmış olabilir.

Hocam statik elektrikten de yapabiliyor. Tahtanın fişi çekiliken power tuşuna basılı tutun 3-4 saniye.

merhabalar. okuldaki faz 1 akıllı tahtalardan birinde bazen açılış yapmıyor ctrl+alt+del e basın diye yazan bir siyah ekran çıkıyor. yeniden başlatıyorum fatih ekranı ve işletim sistemi seçim ekranları geliyor açılışa geçince system dosyalarını yüklüyor sırası ile sonra ram kontrolü yapıyor tahta açılıyor fakat çok yavaş ve geç tepki veriyor.
geç tepki olayını pardus da da yapıyor. anladığım kadarıyla işletim sistemi değil sanırım RAm ya da harddisk olabilir mi?
bu arada bir kaç kez imaj yükledim bir de BIOS a girebiliyorum.

görüntü gelmiyorsa besleme kartı olabilir, ekran kartı olabilir sensörlere bağlı olan kart olabilir.

merhabalar. okuldaki faz 1 akıllı tahtalardan birinde bazen açılış yapmıyor ctrl+alt+del e basın diye yazan bir siyah ekran çıkıyor. yeniden başlatıyorum fatih ekranı ve işletim sistemi seçim ekranları geliyor açılışa geçince system dosyalarını yüklüyor sırası ile sonra ram kontrolü yapıyor tahta açılıyor fakat çok yavaş ve geç tepki veriyor.
geç tepki olayını pardus da da yapıyor. anladığım kadarıyla işletim sistemi değil sanırım RAm ya da harddisk olabilir mi?
bu arada bir kaç kez imaj yükledim bir de BIOS a girebiliyorum.

merhabalar yukarıda bahsettiğim ET ye recovry yapmaya calıştım olmadı. ben de o bölümlerin hatalı olabileceğini düşünerek daha önce aldığım ve tüm harddisk bölümlerini içeren imajı yeniden yüklemeye çalıştım her harddisk bölümünü yüklerken hem çok uzun sürdü hem de her harddisk bölümünde hatalar verdi. clonezilla ile yaptım işlemlerden sonra mavi ekran kısa süreliğine görünüyor tahta kapanıyor. açılışta win xp başlıyormuş gibi yapıp mavi ekrana düşüyor.

şimdi çalışan ET lerden birinden tüm harddisk imajı almayı düşünüyorum. ayrıca linux mimarisiyle oluşturulmus avira security system usb programı içindeki qparted yazılımı ile harddiski silip bu imajı yeniden kurmayı düşünüyorum.

yanlış mı olur fikri olan arkdaşlar görüş bildirebilirler mi?

arkadaşlar faz 1 vestel tahtanın kırmızı ışığı yanıp sönüyor ama açılmıyor, sorun neden olabilir ? Yazarsanız çok memnun olurum

Geri