!!Akıllı Tahta Açılmıyor sol üst köşede imleç yanıp sönüyor

Kodla Büyü

schweppes1907

Aktif Üye
Arkadaşlar okulumzda faz1 vestel akıllı tahta var daha önce çalıştırdığım clonzilla imajını yükledim tahta bir daha açılmadı. fatih ekranından sonra siyah ekran geliyor ve sol üst köşede imleç yanıp sönüyor sürekli orda kalıyor. klavye alglamıyor biosa da girmiyor tekrar imaj yükleyemiyorum. harddiski söküp başka tahtanın harddiskini bu tahtaya taktım durum aynı nasıl çözebilirim servise bulaşmadan yardımcı olacak var mı teşekkürler.

Daha öncede bir kaç kişinin de aynı sorunla karşılaştığını duydum. Şimdi farklı bir imaj yüklemeye korkuyorum. Bios yazılımı zarar görmüş olabilir mi acaba? Bios yazılımı olan arkadaşlar paylaşabilirlerse iyi olacak.

Evet hocam muhtemelen bios sorunu harddiski başka tahtaya taktım şu an imaj yükleniyor biosu halletme imkanımız var mı ki?

Hocam sorunu cozdunuz mu bilmiyorum ama ben basima geleni anlatayım.
Ayni hatayı bizde alıyorduk servis çağırdım formatlanmasi lazim dediler bende itiraz ettim,onlarda ısrarcı oldu o zaman burada formatla dedim hayır götürüp yapicaz dediler,OPS’yi soktu götürdü baktim ki yapmışlar,ne yaptınız dedim format attık dediler tahtayı açtım ama benim imajım içinde duruyordu muhtemelen ya biosu yenilediler ya da ops nin içinde arka tarafta bios pili var onun soketini sokup 5-10 dk beklediler olayı çözdürse diye düşünüyorum.Eger para isterlerse sende bios pilini sokup takabilirsin

Aynı şey bugün benim de başıma geldİ..bİOS silinmişse ne yapabiliriz?

Hocam alt çizgi çıkıyorsa açılışta anakart bozulmuştur, servisin OPS'yi değiştirmesi gerekiyor

Tahtaya kilit yazılım kurdum açılışta böyle oldu. Fatih 1. faz, yani garantisi de yok ne yapmamız gerekir? bios pilini çıkarıp sıfırlamak işe yarıyor mu?

Geri