Akıllı tahta açılmıyor :( Klavye bile görmüyor

Kodla Büyü

osghe23

Aktif Üye
Arkadaşlar, bizim akıllı tahtalardan birisinde sorun var. Fatih logosu geliyor, sonra ekran kararıp tekrar Fatih logosu geliyor. Ve bu döngü halinde devam ediyor.
Klavye taktım F8'e basıp onarmak için ancak onu da görmüyor. Ne yapmam lazım bir fikri olan varsa acilen yardım etsin lütfen :(

servisi aramayı deneyin hocam donanımsal bir hata olabilir belki biosa giremiyorsunuz değilmi?

aynı sorunu ben de yaşadım hocam vestel imajını yükleyeyim dedim olmadı, klavyeyi görmüyor çünkü. servis donanımsal bi hata dedi, parça takılacakmış artık ne zaman getirirlerse...

Servise haber verdik artık yarın gelecekler bakalım hayırlısı :(
Okulda topraklama sistemi yok ama akıllı tahtaları kurdular, olacağı buydu zaten :-1:

aynı sorun bizim okulda da var arkadaşlar ve bu 3. oldu :( virüsden mi kaynaklı acaba? hardisk kısmını söküp götürüyorlar vestelciler sonra 1 ay sonra getiriyorlar. buna başka hızlı bir çözüm bulamazmıyız.

yadigartbaykal' Alıntı:
bu soruna herhangi bir çözüm bulan var mı 1 haftada 2 tane tahta bu hale geldi. Fatih logosunda kalıyor hiçbir şekilde klavye tuşu felan almıyor..
servis gelip OPS yi değiştirecek hocam.

arkadaşlar bende de aynı sorun var şu an bi tahtada. logoda kalıyor bios a falan giremiyorum, klavyeyi falan hiç bişeyi algılamıyor. ops de değişeli daha 1 ay anca olmuştur. bu tahtada önceden de öyle bi sorun vardı. ops değişti 1 ay kadar çalıştı yine baş gösterdi aynı sorun.
bu teli (0800 219 01 23 ) arayıp da ulaşabilen oldu mu daha önce?
il formatörü özellikle bu numaradan ulaşmamızı istiyo, ildeki servisi arayamıyorum çünkü hem sisteme arıza kaydı girmiyorlar hem de bazı okullardan ücret almışlar :)

sorun genelde harddiskle alakalı oluyor. yedek varsa idarelik takın hocam...

Arkadaşlar bizdeki klavyeyi görüyor bios a görebiliyorum ama fatih logosundan sonra ekran kararıyor ne yapmam lazim

Açılışta bios tan sabit disk I seçtiğimde bu ekranla karşılaşıyorum

Ekli dosyalar

• 2016-03-17 14.05.07.png
    2016-03-17 14.05.07.png
    427.9 KB · Görüntüleme: 1,225
Bizim okulda da faz1 tahtada açılışta fatih ekranında kalıyor. Klavye görmüyor biosa hiç bir yere girmiyor. Bizim yapabileceğimiz bir şey var mı? Servis mi çağırayım?

Merhaba hocalarım, sorunu bir şekilde çözdünü mü. Ayı sorunla karşı karşıyayım. Saygılar.

Tahtanın harddiskini çıkardım, baska bir bilgisayara takıp format attım. Aynı şekilde ram belleğini çıkarıp temizledim. Ardından tahtaya imaj attım sorun halloldu.

Bizim okulda da faz1 tahtada açılışta fatih ekranında kalıyor. Klavye görmüyor biosa hiç bir yere girmiyor. Bizim yapabileceğimiz bir şey var mı? Servis mi çağırayım?

Bu arızayla bugün karşılaştım. Fatih ekranında takılıp reset atıyor, bios a girmeye de müsade etmiyor.
Üstteki arkadaş Ram i söktüm temizledim demiş, sizlerden bu problemle karşılaşıp çözüm bulan var mı ?

Arkadaşlar, bizim akıllı tahtalardan birisinde sorun var. Fatih logosu geliyor, sonra ekran kararıp tekrar Fatih logosu geliyor. Ve bu döngü halinde devam ediyor.
Klavye taktım F8'e basıp onarmak için ancak onu da görmüyor. Ne yapmam lazım bir fikri olan varsa acilen yardım etsin lütfen :(
Bios sıfırlamak sorunu çözebilir. Garantisi yoksa 1. fazda çözüm böyleydi. ---> https://www.bilgisayarbilisim.net/konular/akilli-tahtada-siyah-ekran-ve-imlec-sorunu-cozuldu.163597/

faz-1 akıllı tahta açılışta fatih logosu geliyor 1-2 sn duruyor ekran kararıyor 1-2 sn . sonra tekrar logo geliyor yine kararıyor ve bu şekilde devam ediyor. harddiski söktüm başka çalışan bir ssd taktım düzelmedi. ops yi söktüm yukarıdaki arkadaşın verdiği linkteki gibi bios pilinden gelen kabloyu söküp taktım, jumperın yerini değiştirdim sonra eski yerine taktım yine düzelmedi. kendimi suçlu hissediyorum çünkü imaj yüklemeye çalışırken böyle oldu öncesinde çalışıyordu. ilk defa başıma geldi. sorun nedir arkadaşlar yardım lütfen?

faz-1 akıllı tahta açılışta fatih logosu geliyor 1-2 sn duruyor ekran kararıyor 1-2 sn . sonra tekrar logo geliyor yine kararıyor ve bu şekilde devam ediyor. harddiski söktüm başka çalışan bir ssd taktım düzelmedi. ops yi söktüm yukarıdaki arkadaşın verdiği linkteki gibi bios pilinden gelen kabloyu söküp taktım, jumperın yerini değiştirdim sonra eski yerine taktım yine düzelmedi. kendimi suçlu hissediyorum çünkü imaj yüklemeye çalışırken böyle oldu öncesinde çalışıyordu. ilk defa başıma geldi. sorun nedir arkadaşlar yardım lütfen?

Kendinizi suçlu hissetmenize gerek yok hocam.
Anakartların bios chipleri bozulabilir.
USB kırıkları ve bu problemlerle uğraşan biri olarak söylüyorum; sık sık yaşanılan bir problem...

Geri