Akıllı Sınıf Oluşturma

Kodla Büyü

BT_OK

Üye
Arkadaşlar Akıllı Sınıf adıyla bir proje başlatmak istiyorum. Arduino ve Raspberry Pi gibi eğitim setlerinin içerisinde yer alacağı robotik kodlama için gerekli tüm donanım malzemelerine sahip bir sınıf. Amaç; öğrencilere robotik kodlama alanında daha iyi çalışmalar yaptırabilmek, bunu sevdirebilmek ve ilgi alanlarını buna yönlendirebilmek. Bilişime ve bilişim öğretmenine hak edilen değerin verilmediğine inandığım bir camiada, en azından biz öğrencilerimizi elimizden geldiğince bu alanda donanımlı yetiştirmeliyiz diye düşünüyorum. Neden öğrencilerimiz bu gelişen teknoloji çağında bu imkanlardan mahrum kalsınlar? Bu alanda yeteneği varken neden körelsin gitsin? Neden başka ülkelerin geliştireceği veya ortaya çıkarmasını beklediğimiz yazılımlara ihtiyaç duyalım? Bu projeyle bir nebze olsun çocuklarımızın geleceğine, ülkemizin geleceğine katkı sunabilirsek ne mutlu bana. Şimdi sorum daha önce böyle bir çalışma yapan buna benzer bir uygulama yapan veya içerisinde bulunan öğretmenlerimiz oldu mu? Bunun bütçesini nasıl oluşturabiliriz? Kaymakam, Sivil Toplum Kuruluşları, Sendikalar, İş Adamlarıyla görüşmeler yapıp sponsor sağlanabilir mi? Ve Bakanlık oluruna ihtiyaç duyar mı?

Geri