akıllı (beyaz ) tahta kullanımı ile ilgili ??

Kodla Büyü

emelCnn

Üye
Merhaba Arkadaşlar;

Bugün beni BT sınıflarında bulunan akıllı tahtaların kullanımı ile ilgili olarak , tahtanın aktif olarak kullanılmasını istediklerinden olsa gerek, ilçeye çağırıp kısa bir tanıtım yaptılar.
2007 Şubat ayından beri görev yaptığım okulda sınıf mevcutlarımız 40-45 arası. Akıllı tahtanın detaylı kullanımını ders dışında kendi kendime deneyerek iyice öğrenmeme rağmen derste tahtayı projeksiyon cihazının yansıtıcısı olarak kullanmanın dışına birtürlü cıkamadım. (öğrenci fazlalığı, süre sınırlılığı vb. nedenlerden)

Sizden öğrenmek istediğim ise akıllı tahtanın tüm işlevlerini hakkını vererek kullanan (kullanmayı düşünen de olabilir) varsa bana formülü söyleyebilir mi?

teşekkürler

Benim okul işitme engelliler okulu ve bebeler duymuyor ve konuşamıyor.

sınıf mevcutlarımda 6-10 arası değişiyor. sayı az olunca birebir için ideal bir aygıt bence. ayakta interaktif olarak kalemle windows u kullanma imkanı vermesinden dolayı hem öğrenciyi görüyüorum hemde bilgisayarı aynı anda kontrol edeibliyorum.
yani bizde işitme engellilerde göz teması, konu anlatımı ile okus pokus (işaret dili) üçü birarada aynı anda kullanılmalı ki bunun içinde mimio mükemmel bi alet.

kalabalık sınıflarda verim düşüyor katılıyorum. Formülü öğrenci sayısını düşürmek :)

Hocam, dediğiniz gibi en fazla 20 öğrencilik sınıflar için kullanışlı olabilecek bir ürün. Elektronik kalemi bende kullanıyorum, hem bu sayede, belirttiğiniz gibi, öğencilerle de göz kontağı kurulabiliyor.Ama ekranda spot ışığı kullanılması, ekranın kaydedilmesi, şekillerin çizilerek hareket verilmesi gibi bi sürü ayrıntıyı kullanamıyorum. Birkaç kere denedim öğrencilerin aklı oyunda olduğudan mıdır nedir :) pek faydası olmadı bana..

hocam başlangıçta kullanıyordum ama 20 +1 lab çok uzun
ve en dipteki öğrenciler tahtayı göremiyor normal sunumlarda bile ekran büyüteci kullanıyorum...

Çok güzel bir cihaz mimio programı var. ama ben ne elektronik tahtayı ne de projeksiyonu uzun süredir kullanmıyorum. İhtiyacım olmuyor netsupport işimi fazlasıyla görüyor...

arkadaşlar akıllı tahta nasıl kullanılıyor?ben kullanamadım,denedim ama beceremedim.Bana yardımcı olabilir misiniz?

Geri