Akıllı Ayna Yapımı -Tübitak Proje Örneği

Kodla Büyü
Arkadaşlar bu yıl bende bu projeyi yapmayı düşünüyorum da TÜBİTAK ta ürünlerin satın alabileceğimiz güncel siteler var mı acaba? İlk mesajdaki hocamızın paylaştığı linklerde sayfaya ulaşılamıyor. Birde projenin özeti amacı yöntemi bölümlerine neler yazabiliriz özellikle yönteme 200 kelime olmasını istiyorlar :)
Yöntem kısmına, özeti daha detaylandırarak anlatmanız isteniyor. yani projede hangi yöntemi kullanacağınızı detaylı bir şekilde anlatın diyorlar. mesela anket yöntemi kullanacaksanız, ankette hangi tip sorulara olacak, kaç kişiye uygulayacaksınız, sonuçta ne bekliyorsunuz gibi detayları vermenizi istiyorlar.

Hocam teşekkürler emeginize saglik. Bende tubitak ta yapmak istiyorum. Basvuru formunu doldurdunuz mu? Ozet, yontem ve amac mevcut mu elinizde?
[QUOTE"metodi, post: 1782324, member: 141594"]Akıllı aynayı daha önce yapıp paylaşan @moonlight hocamdan görüpte yaptım. Sizler de yapmak isterseniz kolaylık sağlaması açısından yapım aşamasında video çektim. Video çekimleri çok profesyonel değildir. Montajlamaya da ekstra vakit harcayamadım. O yüzden kusura bakmayınız. Ama anlaşılır olduğuna inanıyorum.İlk video bu malzemelerin montajından oluşmaktadır. İkinci video raspberry pi nin kurulumu,akıllı ayna yazılımının yüklenmesi,takvim, hava durumu,haber ayarlarının nasıl yapılacağından oluşacaktır. Onuda yakında çekip yayımlayacağım. Faydalı olması ümidiyle.İyi seyirler. Saygılar..

Akıllı ayna projesi için gerekli malzemeler:
1) Monitör(Çervesini sökün)
2) Cam (75 cm X 45 cm)
3) Raspberry Pi 3-B Model (wireless bağlantı olduğu için bu model) https://robokolik.com/product/detai...ujzahLVULNANxRTq9x2j1vbiYao2wlOoaAmarEALw_wcB
4) Ayna için çerçeve-55cm X 85cm Derinlik 5-6 cm
5) HDMI-VGA dönüştürücü kablo (Monitörünüzde HDMI girişi yoksa alın) https://urun.n11.com/kablolar/hdmi-...rici-projeksiyon-uyumlu-sesli-kablo-P79025304
6)Fon kartonu
7)-3lü priz
8)Şerid Led
9)Aynalı cam filmi(dark silver modelinden) Videoda kullandığım marka model var. Malzeme temin etmede en çok aynalı cam filmini bulmada sıkıntı yaşadım. Çok fazla çeşidi var.

Sorularınız olursa yardımcı olmaya çalışırım.

Akıllı ayna yazılımının kurulum videosu yayımlanmıştır.

[/QUOTE]

Hocam teşekkürler emeginize saglik. Bende tubitak ta yapmak istiyorum. Basvuru formunu doldurdunuz mu? Ozet, yontem ve amac mevcut mu elinizde?
Hocam bu sene özet,yöntem,amaç en az 100/200 kelime şeklinde isteniyor. Elimde mevcut değil. Bu sene bu projeyi yapacak arkadaşlar yazacaktır. Umarım birileri paylaşır.

Merhabalar hocam raspberry pi 3 b modelini set olarak bulamadım. Raspberry pi 3 b + modeli de aynı işlevi görürüm şimdiden cvbınız için teşekkürler hocam

Merhabalar hocam raspberry pi 3 b modelini set olarak bulamadım. Raspberry pi 3 b + modeli de aynı işlevi görür mü şimdiden cvbınız için teşekkürler hocam.

arkadaşlar rasperry pi ye raspian kurdum. ama magicmirror da hata alıyorum kurulumdan sonra yakın zamanda kuran var mı magicmirror u

arkadaşlar rasperry pi ye raspian kurdum. ama magicmirror da hata alıyorum kurulumdan sonra yakın zamanda kuran var mı magicmirror u
2 gün önce gönderdi bir hocamız yapmış. Özellikle sordum kurulum hala geçerli mi bir sorun yaşadınız mı diye. Videodaki gibi kurup çalıştırmış.Bir problem yok dedi.

Ekli dosyalar

• aa.jpg
    aa.jpg
    86.8 KB · Görüntüleme: 108
2 gün önce gönderdi bir hocamız yapmış. Özellikle sordum kurulum hala geçerli mi bir sorun yaşadınız mı diye. Videodaki gibi kurup çalıştırmış.Bir problem yok dedi.
Rahmi hocama herşey için çok teşekkür ediyorum. Dökümanları özenle hazırlamış.Talimatlara uyarak kurulumu yaptım çok güzel çalışıyor.Kurulum anında herhangi bir sorun yaşamadım.

Öncelikle herkese hayırlı akşamlar hayırlı işler. Bu raspian beni çıldırtacak arkadaşlar. :eek::eek::eek: Sitesinden en son sürümü indirdim ve sd karta yazdırıyorum. Daha sonra cep telefonu usb kablosu ile güç veriyorum. Ya siyah ekranda fare geliyor yada hiç açılmıyor. Deli oldum. Akıllı ayna kurulumu ekranına bir kere geçtim orada da kurulum hata verdi. Kafayı yiyeceğim. Sorun nedir sizce var mı bi önerisi olan....

Öncelikle herkese hayırlı akşamlar hayırlı işler. Bu raspian beni çıldırtacak arkadaşlar. :eek::eek::eek: Sitesinden en son sürümü indirdim ve sd karta yazdırıyorum. Daha sonra cep telefonu usb kablosu ile güç veriyorum. Ya siyah ekranda fare geliyor yada hiç açılmıyor. Deli oldum. Akıllı ayna kurulumu ekranına bir kere geçtim orada da kurulum hata verdi. Kafayı yiyeceğim. Sorun nedir sizce var mı bi önerisi olan....
hocam varsa farklı bir güç kaynağıyla denemeni tavsiye ederim.

Hocam biz yaptık sd kartı formatladık sistem dosyasını içine attık çalıştı fakat 15 dk kadar sonra görüntü gitmiş sd karda bicimlendir diye uyarı veriyor ne yapabiliriz yardımcı olursanız sevinirim

Merhabalar, hocam bu arkadaşın kullandığı film hangisi ve pleksiglass ile yapabilir miyim?(Cam Yerine)

Merhabalar, hocam bu arkadaşın kullandığı film hangisi ve pleksiglass ile yapabilir miyim?(Cam Yerine)
Videoda cam filminin markası görülüyor. Darksilver modeli aynalı cam filmi bulmanız gerekli. Pleksi üstüne olur mu bilmiyorum cam filmini kaplatabilirseniz olur sanırım.

Geri