akılı tahta internet sorunu

Kodla Büyü

teknomann

Aktif Üye
arkadaşlar faz2 akıllı tahtalardan biri internete bir bağlanıyor,bir ağlanmıyor.Rastgele bir zamanda gidiyor bağlantı.Sebebi ve çözümü ne olabilir?

Bir de aynı tahtada kabloludan hiç bağlanmıyor,ağ kablosu takılı değil yazıyor ama kırmızı ağ kablosunun tahtaya gelen kısmı takılı.Kırmızı kablonun diğer ucu için nereye bakmalıyım:(

Kablosuz ise dediğim gibi bir bağlanıyor bir bağlanmıyor. sizler okullarınızda kabloludan mı bağlanıyorsunuz,kablosuz dan mı?İnternet ve Ağ konusunda pek tecrübeli değilim ,yardımcı olur musunuz

Resimler bu şekilde Fatih kablosuz internete bir bağlanıyor bir bağlanmıyor
Kablolu ise takılı değil yazıyor
Hemen karşı sınıfta hem kablolu Fatih internet hem kablosuz sorunsuz çalışıyor

Ekli dosyalar

• 9211B970-1367-4808-9ED7-3C2695A69C06.jpeg
    9211B970-1367-4808-9ED7-3C2695A69C06.jpeg
    228.2 KB · Görüntüleme: 453
  • 6738111A-CDF5-4937-9DE9-409E665B311D.jpeg
    6738111A-CDF5-4937-9DE9-409E665B311D.jpeg
    217.5 KB · Görüntüleme: 423
hocam kablolu bağlanmıyorsa ve kabin odasında switch de boşta kablo yoksa altyapı servisini çağırmalısınız.

sağolun hocam peki kablosuz neden bağlanmıyor acaba
SN Hocam şu bağlanmayan sınıfın kırmızı kablosunu bi laptopa tak. laptop da aynı davranıyorsa ,işin ucu o kablodan Sistem odasına kadar gider.
laptop sorunsuz girerse o zaman OPs de bir durum var.

Kablosuz neden bağlanmıyor meselesinin da hem donanımsal hem yazılımsal sebebleri olabilir. iyisimi kolaydaysa yeni bir imaj at. wifi antenleri ne durumda test et. Cogunlukla öğrenciler somunu gevşek antenleri çevirip içerdeki kabloyu dolayarak hasar görmesine sebeb veriyorlar.

yine aynıysa OPS ye bakmak gerekir.

Son düzenleme:
Aynı sorun başıma gelmişti. Sorun yazılımsal değil donanımsal. Kabloları (tavandaki bulunan aparata) söküp takınca düzeldi en sonunda.

sağolun arkadaşlar sorun çözüldü,sentim servisinden geldiler,access point değişildi.
ancak şimdi de akıllı tahtanın kablolu ve kablosuz interneti sorunsuz çalışıyor,benim laptop um fatih kablosuz internetine bağlanmıyor,bağlandı yazıyor ama sarı ünlem var,
kablolu olarak fatih internetine bağlanıyor,,bakanlık akıllı tahta dışında kablosuz internet kullanımını engellemiş diye duydum doğru mu acaba?yaklaşık 10 gündür bu şekilde.

Geri