AK Partinin Adayı Kürdistan dedi !!!

Kodla Büyü

AKADEMİA

Süper Üye
Süper Üye
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/25272956.asp

http://www.zaman.com.tr/politika_turk-i ... 77095.html

Hükümetin, yönetimin belediye başkan adayı bile güzel ülkemin bölgelerini ayrımcılığa yol açacak şekilde tarif ediyorsa, gelecekten hiç umutlu değilim. Şu an için ve öyle görünüyor ki gelecek en az 5-6 yıl hükümeti temsil edecek olan kişilerin ülke içinde ayrımcılığa yol açacak, ülkeyi bölecek tutum, davranış ve sözlerden uzak durması gerekir.

Tıpkı Prof. YAsin AKTAY'ın “Türk dediğin bir sentezdir zaten. Türk diye bir ırk yok.” sözleri kabul edilemez ise Galip Ensarioğlu'nun “Kürdistan ifadesini kullanmaktan çekinmem. Türkiye Kürdistanı yanlış anlaşılabilir. Ama Türkiye’de Kürtlerin yaşadığı coğrafyanın adı Kürdistan’dır” sözleri de kabul edilemez.

Ve nasıl ki Meclis Başkanı Cemil Çiçek Yasin AKTAY'ı hemen uyarabiliyorsa Galip ENSARİOĞLU'nu da aynen uyarabilmelidir ki biz de bilelim.

Ancak maalesef siyaset çok kötü birşey insana neler neler yaptırıyor. Şeytan gibi işte, önce ufak tefek yanlışlarla başlanıyor sonra da daha ileri daha ileri, o son zamanlarda kişi yaptığı yanlışları illk zamanlarda yapacak olsa "öyle şey mi olur, dinden çıkarım alimallah" diyecekken, belli bir süreç sonunda bir bakıyor ki ooohooooooo o. Şimdi oradan oy alabilmek için o bölgeye iyi görünme zorundalar ya bu "Kürdistan" söylemine kimsenin sesi çıkmaz.

Ahhh güzel memleketim ahh.. 10 bin yıldır Türklerin memleketi olan güzel yurdum, şu an üzerinde yaşayan ama kıymetini bilemeyen, tarihini bilemeyen, değerini bilemeyen bizleri affet. :(

10 bin yıldır biz bu memlekettemiydik. Ben bunu bilmiyordum. Bunu da öğrenmiş oldum.

Öcüüü.. Kaçıınnn.. Kürdistan kelimesi kullanıldı!
Değerli ölğretmen arkadaşlar biraz resmi tarihin dışına çıkarsanız, o bölgeye ilk defa kürdistan denmediğini anlarsınız. Ben bizzat Kazım Karabekirin kendi kitabında okudum gördüm. Üstelik Kazım karabekir istiklal harbi yıllarını mütaakip yaptığı değerlendirmede kürdistan bölgesinde sorunların çıkabileceğini öngörüyordu.
Bir de Birinci meclis tutanaklarında da o bölge kürdistan olarak ifade ediliyor. Neyse konu derin, olayı çok boyutlu değerlendirmek lazım. Elbetteki kürdistan kelimesinin birçok vatandaşımızı rahatsız etmesi de gayet tabii..

Geri