ajax

Kodla Büyü

byvector

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar ajax teknolojisi ile site yapıpda memnun olanlar varmı acaba.Bu teknoloji hakkında bilgi sahibi olanlar fikirlerini bizle paylaşmalrı mümkünmü
by

Bilgilerin Serverde tekrardan yorumlanmasını gerektiren bazı uygulamaları servere göndermeden kullanıcı bilgisayarı taraflı halledilmesini sağlayan bir teknoloji diye biliyorum ama kullanmadım

Cevap veren tüm arkadaşlara teşekkürler
Peki cimenwd yazın gayet anlaşılır ve anlık iletilerden bahsediyorsun.Peki bu teknolojiye zaman ayırıp öğrenmeye deyermi yoksa ben yine eskisi gibi PHP dilini biliyorum onda devammı edeyim ne tavsiye edersin.

hocam eğer veritabanınnda işlem yapacak ve bu işlemi direk kullanıcıya göstermek istiyorsan ajax bi çözüm . Fakat sen yok beni veritabanını kullanıcının tıklaması ile gösterecem diyorsan ajax kullanmak pek önemli değil. Kullanıcı login oldu kendi ekranında son haberleri son eklenen linkleri vs. tek bi seferde veritabanında cekersin ve gösterirsin ajax 'a eyw o zaman fakat sen login olup tıklasın biraz beklesin diyorsan sana kalmış bişey .

exemcli ve cimenwd nickli arkadaşlar bilgilerinizi paylaştığınız için çok teşekkürler Açıklamalarınız gayet güzel, sade vede anlaşılır.En iyisi ben PHP de devam edeyim ama yavaştanda AJAX ı öğreneyim ondan da eksik kalmayayım

arkadaşlar zaten ajax yeni yeni gelişiyor dahada gelişir diye düşünüyorum ve yaygınlaşır ozaman documantasyon desteği artar şimdilik ortalarda ingilizce kaynaklar

Geri