aıtoplay yardımı acill....

Kodla Büyü

frdzrrn

Üye
arkadaşlar Autoplay Media studıo da yaptığım calışmamın cd olmadan çalıştırılamamsını ve yazdığım cd nin ise kopyalanamamasını nasıl sağklayabilim? bunun için kod veya yöntem var mı ??? hocalarım yardımlarınız için teşekkürler....

frdzrrn' Alıntı:
arkadaşlar Autoplay Media studıo da yaptığım calışmamın cd olmadan çalıştırılamamsını ve yazdığım cd nin ise kopyalanamamasını nasıl sağklayabilim? bunun için kod veya yöntem var mı ??? hocalarım yardımlarınız için teşekkürler....
..
olsaydı microsoft bunu çözerdi zaten hocam.. ama acemiler için caydırıcı olacak şeyler hazırlayabilirsiniz. aklıma gelen en basit örnek. çalışan exe nin konum bilgisini alıp cd-rom mu değilmi kontrol eder değilse çalıştırtmayabilirsiniz...

BaRBaRYaN' Alıntı:
frdzrrn' Alıntı:
..
olsaydı microsoft bunu çözerdi zaten hocam.. ama acemiler için caydırıcı olacak şeyler hazırlayabilirsiniz. aklıma gelen en basit örnek. çalışan exe nin konum bilgisini alıp cd-rom mu değilmi kontrol eder değilse çalıştırtmayabilirsiniz...
Aynen sizin gibi düşünmüştüm.Cd kopyalamaya gelince evet büyük şirketler bunu düşünebilirdi ama mfacil hocamada gösterdiğim bir yerin dvdlerini hazırlıyorum ve onların dvdlerinde kopyalamayı engelledik bir nebze bunun üzerinde yoğun çalışmalarım mevcut olacağınada inanıyorum.
Soruya gelirsek.Kopyalamayı şimdilik unut hocam hem şöyle düşün eğer para ile sattığın bir set hazırlamıyorsan ki bunun için bu bilgiler yetmez, profesyonel birinden yardım almalısın.Cdden çalışma olayına gelince evet önce bilgisayarın cd/dvd sürücüsünün ismini alırız sonra programın çalıştığı konumun ismini alırız if yapısı ile karşılaştırınca biter. :)

:idea: :idea: :idea: Allah razı olsun.Kaç aydır bulamadığım algoritmayı bulmama yardımcı oldun.Böylece cd/dvdlerin kopyalanmasını engelleyebileceğim.Bunu bir sitenin dvdleri içinde arıyordum sayende buldum.Neyse senin soruna gelelim kodları yazdım.Çalışmayı hazırladım.İndir bak bakalım böylemi istediğin şey?

Ekli dosyalar

• bbnet.rar
    3.9 MB · Görüntüleme: 52
BÜTÜN HOCALARIMA TEŞEKKÜR EDERİM.... GERÇEKTEN AÇIKLAYICI BİLGİLER VERMİŞSİNİZ ALLAH RAZI OLSUN.... :++:

Geri