AirDroid programı (PC-Android senkronizasyonu)

Kodla Büyü

ercinc98

Süper Üye
Süper Üye
AirDroid programını kullanan var mı?
yani bu program gerçekten vaat ettiğini yapabiliyor mu?

http://www.bilmekvar.com/airdroid-kulla ... 2012/10/08

AirDroid Kullanımı Resimli Anlatım
AirDroid Uygulaması Ne İşe Yarar?
Bu uygulama akıllı telefonların bilgisayar üzerinden kontrol edilmesini sağlar.
AirDroid ile Neler Yapılabilir?
Rehber düzenlemesi, kişi ekleme ve silme yapılabilir.
Mesaj okuma, mesaj oluşturma, düzenleme ve silme.
Müzik dinleme, yükleme, silme.
Uygulama yönetimi. Silme ve yükleme.
Dosya yönetimi. Resim, müzik, video vb. aktarımlar.
Video oynatma.
Resim yönetimi. Silme, duvar kağıdı yapma, yükleme.
Çağrı kayıtları.
Telefonunuzun ekran resmini çekme.
Airdroid Programını Nasıl İndirebilerim?
Uygulama ücretsizdir. Akıllı Android telefonunuzdan Google Play Store uygulaması ile indirebilirsiniz. Veya bu adresten indirebilirsiniz https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sand.airdroid&hl=tr
Nasıl Bağlantı Kurulur:
Wi-Fi ile kablosuz olarak veya Usb kablosu ile bağlantı kurulabilir.
Usb ile kullanmak için ; Ayarlar –> Uygulamalar –> Geliştirmeler –> USB hata ayıklamasıseçeneğini işaretleyin.
Yöntem 1:
Wi-Fi ile bağlanmak için; telefon ve bilgisayarın aynı modeme bağlı olmaları yeterlidir.
Yöntem 2:
Ya da telefonun Wi-Fi’sini açarak bilgisayarınızla bağlantı kurmasını sağlamanız yeterli.
Her telefonda menü farklı olabilir, bu nedenle aşağıda verilen ayarlara benzer olanları uygulamaya çalışın.
Ayarlar –> Kablosuz özelliği ve ağlar –> Doğrudan bağlantı ve taşınabilir ortak erişim noktası (hotspot)  seçeneğini açın.
AirDroid Kullanımı Resimli Anlatım:
Resim 1: Yukarıda anlatılan bağlantı yöntemlerinden biri kullanarak bağlantı yaptıktan sonra uygulamayı çalıştırınız.
Bir internet sayfası açarak adres satırını http://web.airdroid.com yada kendi telefonunuzda gözüken 192.168… ile başlayan adresi yazın ve Enter’a basınız.
airdroid-1.jpg

Resim 2:
İşlemleri doğru yaptığınızda karşımıza aşağıdaki gibi bir sayfa çıkacak. Aşağıdaki alana Resim 1′de gösterilen yerdeki şifreyi girin (kendi telefon ekranınızda yazan şifreyi giriniz).
airdroid-kullanim-sifre-giris-ekrani.jpg

Resim 3:
Şifreyi doğru yazdığınızda telefonunuzun ekranında aşağıdaki gibi bir sayfa gözükmesi gerekmektedir. Bağlantıyı kesmek isterseniz “Bağlantı kesildi” butonuna tıklamanız yeterlidir.
airdroid-2.jpg

Resim 4:
Bağlandıktan sonra bilgisayarınız ekranında göreceğiniz program arayüzü. Resmin üzerine tıklayarak daha ayrıntılı görebilirsiniz.
airdroid-kullanim-arayuzu.jpg

Resim 5:
Ayrıca isterseniz telefonunuzun ekranından Araçlar sekmesine tıklayarak hafıza kullanımı, pil durumu, uygulamalar, veri transferi ve daha fazlasına ulaşabilirsiniz.
airdroid-3.jpg

Etkileşimli tahtalara da bağlanarak aynı şekilde telefon içeriğinizdeki öğrencilere göstermek istediklerinizi gösterebilirsiniz. Telefonunuzun hotspotunu açın tahtayı telefonunuz üzerinden internete bağlayarak iletişim sağlayabilirsiniz.

samsung kies tam bi karın ağrısı :x .bazen çalışır bazen tıkanır. airdroid öyle değil. çok kullanışlı bir program.

ben sony ericsson xperia arc s (ICS) telefonumda kullanıyorum ve çok memnunum. telefonun dosya sistemine erişme, dosya alma-gönderme, mesajları ve rehberi düzenleme gibi bir çok özellik var. tavsiye ederim

ercinc98' Alıntı:
AirDroid programını kullanan var mı?
yani bu program gerçekten vaat ettiğini yapabiliyor mu?

ben kullanıyorum, memnunum . vadettiği şeyler çok uçuk mu da yapamasın?

Bilgilendirmeler için saolun arkadaşlar.
bilisim-tef' Alıntı:
ben kullanıyorum, memnunum . vadettiği şeyler çok uçuk mu da yapamasın?
vadettiği şeyler uçuk değil ancak tableti "uçuk"lattırmasın diye sordum. iki de bir tablete format zor oluyor.

Sayın hocalarım, soruyu bu başlık altından sormamda sakınca yoksa eğer; android telefonu etkileşimli tahtaya bağlamak istiyorum. tahta projeksiyon görevi görecek. mini hdmi-hdmi çevirici kablo yeterli mi ? yoksa?

Dün okulda başlığı görmüştüm... Akşam bakmayı unuttum kısmetse bu akşama deneyelim bakaım...

Geri