AHMET YESEVİ ÇİMKENT/KAZAKİSTAN

Kodla Büyü
5 yıllık Bilgisayar öğretmeniyim.
Bölüm İnformatika idi. Türkiyede Matematik-Bilgisayar diye geçti. Bende problem olmadı.

2003 yılında bir arkadaş kadrolu atanmıştı ,azerbeycan tarafından , sanırım o üniversiteden mezundu. 5 ay sonra denkliği yok diye görevine son verdiler.

Ben Ankara da Ahmet Yesevi Üniversitesi İnternet Üzerinden Uzaktan Eğitim bölümü olan TÜRTEP de Sistem Yöneticisi olarak 3 yıl çalışmıştım. Bu üniversite uluslararası Türk-Kazak ünv. olarak geçiyor ve özel statüye sahip bir devlet üniversitesi. TBMM den geçen bir kanunla Özal döneminde kuruluyor ve diplomaları Türkiye deki bir ünv. den mezun olmuş gibi aynen geçerli oluyor. Yalnız geçmişte uzaktan eğitimde bi süre problem yaşanmıştı. Bunun nedeni Yök ün uzaktan eğitimi tanımamasıydı. Bu engelse ünv. tarafından verilen diplomaların uzaktan eğitim şeklinde değilde kazakistandaki bi fakülteden mezun olmuş gibi gösterilmesiyle çözülmüştü. Şimdi ise bu ünv. başına emekli bi Türk generalin geçmiş olması ve ayrıca Yök başkanın değişmesi naedeniyle, YÖK ün bu uzaktan eğitim prog. bazılarına onay verdiğini duymuştum.
Daha ayrıntılı bilgiye www.yesevi..net ve www.yesevi.edu.tr den ulaşabilirsiniz...

Selam arkadaşlar . 2006 Ahmet Yesvi/ ÇİMKENT mezunuyum .öğretmenlik atamam yapıldı konyayaya (bilgisayar öğr.) . tanıdık simalar arıyorum ama belliki öğretmenliği secen pek kimse olmamaış. tüm mezunlarımıza selam ederim.

uzaktan eğitim

dogan_aydogmus' Alıntı:
Selam arkadaşlar . 2006 Ahmet Yesvi/ ÇİMKENT mezunuyum .öğretmenlik atamam yapıldı konyayaya (bilgisayar öğr.) . tanıdık simalar arıyorum ama belliki öğretmenliği secen pek kimse olmamaış. tüm mezunlarımıza selam ederim.

merhaba kardeş ben bişeyi merak ediyorum.
ahmet yesevi üniversitesi uzaktan eğitim bilg mühendisliğini düşünüyorum. ama denklik konusunda kuşkularım var. yök tarafından kabul ediliyormu (sitede edilmiyo yazıyor) ve askerliği kısa dönem olarak yapabiliyormuyuz.

Re: uzaktan eğitim

ozturktr' Alıntı:
dogan_aydogmus' Alıntı:

ahmet yesevi üniversitesi uzaktan eğitim bilg mühendisliğini düşünüyorum. ama denklik konusunda kuşkularım var. yök tarafından kabul ediliyormu (sitede edilmiyo yazıyor) ve askerliği kısa dönem olarak yapabiliyormuyuz.

yök ün bu konuda bir yazısı var internetten araştırırsanız bulursunuz. yazıya göre uzaktan eğitim fakiltesinin işletme ve iktisat bölümleri hariç diğer tüm bölümlerinin denkliği kabul edilmiyor.

izmirdeyim

Önder BELPINAR
2002 ÇİMKENT Bilgisayar mezunuyum aynı yıl göreve başladım İzmir Bornovada çalışıyorum. tanıdık tanımadık önemli değil bütün yesevili arkadaşlara kapım açık iletişime kurmak isteyen arkadaşlar mail adresim belpinar@gmail.com

Re: uzaktan eğitim

ozturktr' Alıntı:
dogan_aydogmus' Alıntı:

zaten okuyamazsın ahmet yesevi lisans programlarını uzaktan eğitimde kaldırdı.olsaydı bile denkliği kesin yok.

2007 yılı itibari ile YÖK bütün üniversitelerdeki uzaktan eğitim önlisans ve yüksek lisans eğitimlerini tanındı. 2009 -2010 itibari ile de ösym tarafından belirlenen kontenjanlara göre ve ösym merkezi yerleştirme ile yerleştirilmesi koşulu ile Ahmet Yesevi Üniversitesi Uzaktan Eğitim Lisans programlarını da tanıdı. Ben şu an orda okuyorum. 2009 yılında ÖSS puanı ile normal ÖSYM merkezi yerleştirme ile yerleştim.

http://www.yesevi.edu.tr/index.php?opti ... &Itemid=78

Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Ahmet Yesevi Üniversitesinde bu sene açıldı diye biliyorum. Bende bu sene kazandım. Amacım ilk etapta öğretmenlik değil çünkü ne kadar zorlaştığının bende farkındayım maalesef. Tarih ve Eğitim Fakültesi olarak geçiyor.

Geri