Ahmet Kaya Ölüme Nasıl Gitti

Kodla Büyü
serdengecti' Alıntı:
valla ne dinlerim ne dinleyeni severim.
Ne severim ne de seveni severim...
Denizleri seviyorsan dalgaları da seveceksin
Sevilmek istiyorsan önce sevmeyi bileceksin
Uçmayı seviyorsan düsmeyi de bileceksin

site yöneticisi bu başlığı kilitlermisin kardeşim. adam gelmiş bize pkklı birisini halk kahramanı ilan etmeye çalışıyo. bu çalışmalar halkımızı duyarsızlaştırma çalışmalarıdır. ahmet kaya masummuş diyecez yakında apo iti de masum dedirtirler. sistemli çalışma bunlar ahmet ile başlar apo iti ile devam eder. ahmet kaya pkklı haindir ve pkk için çalışan ve yardım eden biridir nokta.

m_esen' Alıntı:
site yöneticisi bu başlığı kilitlermisin kardeşim. adam gelmiş bize pkklı birisini halk kahramanı ilan etmeye çalışıyo. bu çalışmalar halkımızı duyarsızlaştırma çalışmalarıdır. ahmet kaya masummuş diyecez yakında apo iti de masum dedirtirler. sistemli çalışma bunlar ahmet ile başlar apo iti ile devam eder. ahmet kaya pkklı haindir ve pkk için çalışan ve yardım eden biridir nokta.
insanlara iftira atarken du r iki dakika düşün sevmekten sevgiden bahsediyorum insanları kucaklamaktan bahsediyorum. öğretmenim beni dahi sistemli çalışma dediğin şey(pkk ya çalışmak) ile suçluyorsun. insafın kurusun be hoca.
başlığın kapatılmasına gelince içerikte zararlı bir şey varsa kapatsınlar. ben sorunların halı altına süpürülerek değil konuşularak çözüleceğini düşünüyorum.

sadece susarak' Alıntı:
serdengecti' Alıntı:

Pkk terör yandaşı kim olursa olsun sevmiyorum. Bu bana insanlıktan birşey kaybettirmez arkadaşım.

fahrican' Alıntı:
Sanatını terör propagandası ve desteğine alet etmiş olduktan sonra ölüme nasıl gittiği umurumda değil.
Askerimize kurşun sıkarken ölmüş bir teröristten farkı yok.

Bu gidişle fazla sürmeden mezarı Türkiyeye getirilip evliya türbesine çevrilir.
Aynen. PKK bayrağının altında şarkı söyleyip pkk itlerine destek veren bir adamdan kahraman ortaya çıkarmaya çalışıyorlar. Ne kendisi ne de şarkılarını severim. Kürtlüğü savunmak ayrı şey bu ülkenin askerine, polisine, vatandaşına kurşun sıkanlara destek olmak ayrı şey.

serdengecti' Alıntı:
sadece susarak' Alıntı:
serdengecti' Alıntı:

Pkk terör yandaşı kim olursa olsun sevmiyorum. Bu bana insanlıktan birşey kaybettirmez arkadaşım.
pkk lıları veya yandaşlarını bende sevmiyorum ve hatta anaları ağlattıkları için nefret ediyorum. bizler de askerlik yaptık yarın birgün evlatlarımız gidecek 5 yaşında bir oğlum var. ben pkk lıları sevelim demedimki ben, kürt kardeşlerimizi ahmet kayaya yaptığımız gibi pkk nın kollarına atmayalım her hakkını arayan kürt kardeşime pkk demeyelim, pkk pisliğine çanak tutmayalım, aynı ülkede kardeş halklar olarak yaşayalım düşman gibi değil diyorum.

Benim bir yeğenim bir tanede pırlanta gibi öğrencim şehit düştü hocam. Benim 15 senelik kürt dostlarım var. Mesele kürt meselesi değil. bunu anlamak gerekiyor. o yüzden boşuna milleti germeyin burda millet kimin ne olduğunu biliyor.

yahu yapma be arkadaş adamın yaptıkları belli. kardeşlik mesajları veren bdp nin de ne mal olduğunu biliyoruz. çok şükür ahmet kayanın da ne mal olduğunu biliyoruz. yok şuna kızdı da böyle yaptı , yok buna kızdı... ben de bir şeylere çok kızıyorum. gidip birilerine laf atayım, aşırılıklar yapayım. beni de mazur görün o zaman.

Ne dinlerim ne severim ne de hoşgörü sahibiyim... Herkesin kendi bileceği iştir ama sanat bahanesiyle dinleniyorsa eğer sanatçımı yok kardeşim doğru düzgün. Mümkünse gittiğim bir yerde dinleniyorsa kapatırım kapattırırım, hele bir devlet dairesinde devlete kurşun sıkanlara destek olmuşların dinlenmesine hiç tahammül edemiyorum...

http://youtu.be/YZojhdmhhgU?t=1m12s

arkadaşlar üçtane video linki paylaştım özellikle 3. videoda yazılı ve sesli röportajı dinlemenizi rica ediyorum. yıllarca derdini anlatmaya çalıştı insanlara siyaset meydanı programında vs fırsat bulduğu her yerde düşüncelerini anlatmaya çalıştı ve hep vatan haini hep teröris ilan edildi hapse atıldı, en son otelde linç edildi tüm sanatçılar bu bizim memleketimiz ellerindeğil diye sürgün ettiler adamı, sanatçılar dugulu düşünceli adamlardır bu yükü sen ben biz taşırız belki ama o taşıyamadı. tek başına fransada sokaklarda dolaştı eşinden dostundan çocuklarından ayrı, kim olursa olsun bu şekilde yaşam hakkı elinden alınan bir adamdan sağlıklı hareketler beklemek anlamsızdır. bu konserinde apo yu özledik demesini haklı göstermez elbet, ama tiner çekip insan öldüren biri veya ağır depresyon halinde cinayet işleyen biri nasıl maruz görülüyorsa, adamın yaşadıklarından daha ağır bir depresyon sebebi varmıdır acaba. ben burada ahmet kayanın derdine de düşmedim bir insana yapılan haksızlığı ona yok yere yüreğini tüketecek kadar çektirilen ızdırabı anlatmaya çalıştım, ve bilinçsizce düşmanca gösterilen insancıl olmayan tavırlardan başkalarıda zarar görmesin istiyorum.
neyse vatan haini ilan edilmeden bende susayım bari söylemek istediklerimi söyledim, videoları izlemeden de yorumlarınızı yazmamanızı rica ediyorum.

Srebrenitsa' Alıntı:
omr06' Alıntı:
blue123' Alıntı:
ahmet kaya sanatına diyecek sözüm yok ama..adam yurt dışına kaçtığında ne dedi..arabamı ....memleketinde bıraktım diyen biri değilmi..vatansever biri demekki

bu sözü ben de çok iyi hatırlıyorum. p.z.v.k.lerin memleketi. italyada pkk ya destek için verilen konserler. vs. vs. bunların hepsi unutuldu, kalan sadece gurbette ölen sanatçı oldu. çok çabuk unutuyoruz.
Mağdur numaraları bu ülkede çok tutuyor.

:++:

bi it gebermiş, kalkıp bunca sene sonra gündeme getirmenin manasını anlayamadım. nesiniz, necisiniz, amacınız ne?

sadece susarak' Alıntı:
m_esen' Alıntı:
insanlara iftira atarken du r iki dakika düşün sevmekten sevgiden bahsediyorum insanları kucaklamaktan bahsediyorum. öğretmenim beni dahi sistemli çalışma dediğin şey(pkk ya çalışmak) ile suçluyorsun. insafın kurusun be hoca.
başlığın kapatılmasına gelince içerikte zararlı bir şey varsa kapatsınlar. ben sorunların halı altına süpürülerek değil konuşularak çözüleceğini düşünüyorum.
ahmet kayayı bana vatanı seven gösteren birisi dediğim gibidir. pkk lı adamı vatan sever ettiniz. ha apo ha ahmet kaya. bırakın bu söylemleri. kürt çok samimi dostlarım var kardeşim gibi ama pkklılar ile ayırt etmesini bilirim

ölmüş gitmiş biri konuşsak ne konuşmasak ne ayrıca vatanımızı bölücü faaliyetlerde bulunduğu kesin bu tür başlıklar sadece toplumları bölmek için açılır bugün ahmet kaya affedilir yarın kundaktaki bebekleri öldüren insanları otobüslerden indirerek kurşuna dizen apo affedilir çünkü bizim toplumumuz af etmeye ve tarihini unutmaya meğilli bir toplum geçmişini çabuk unutan toplumlar yıkılmaya yok olmaya mahkumdur bence kapatılması gereken bir başlık hiç birşeye hizmet etmiyor bu başlık daha çok zarar veriyor

omr06' Alıntı:
blue123' Alıntı:
ahmet kaya sanatına diyecek sözüm yok ama..adam yurt dışına kaçtığında ne dedi..arabamı ....memleketinde bıraktım diyen biri değilmi..vatansever biri demekki

bu sözü ben de çok iyi hatırlıyorum. p.z.v.k.lerin memleketi. italyada pkk ya destek için verilen konserler. vs. vs. bunların hepsi unutuldu, kalan sadece gurbette ölen sanatçı oldu. çok çabuk unutuyoruz.
:+1:

Irkçı değilim, çok kürt arkadaşım var ama pkk ayrı mesele... Ahmet kaya=Apo=bdp=pkk hepsi aynı

Açık yazayım bu konuyu açan arkadaş için pkk lı diyemem ama bu davaya hizmet ediyor.

hakanotuken' Alıntı:
Irkçı değilim, çok kürt arkadaşım var ama pkk ayrı mesele... Ahmet kaya=Apo=bdp=pkk hepsi aynı

Açık yazayım bu konuyu açan arkadaş için pkk lı diyemem ama bu davaya hizmet ediyor.
:+1:

sanatına söz söyleyemem.. o bir ustaydı ama.. vatan millet olaylarında teröristlere acık destek veren bir pkk yandaşıydı...

hakanotuken' Alıntı:

düşüncelerine ambargo koyamam elbet ama böyle düşünmenize üzüldüm. neyse konu benim ne olduğum değil birşeyler anlatmaya çalıştım ama şu aşamada mümkün görünmüyor. canınız sağolsun. allah hepimize gönlümüze göre versin bizleri zalimin zulmünden korusun inşaallah.

Geri