Ahmet Kaya Ölüme Nasıl Gitti

Kodla Büyü

sadece susarak

Seçkin Üye
Seçkin Üye
türk ve kürt halkları kardeştir ve 1500 sene daha kardeş kalacaktır, battaniyesizlikten soğuktan değil memleketsilikten üşüyorum, ben vatanın bölünmez bütünlüğünü savunuyorum diyen diyen Ahmet kayanın devasa yüreğini memleketinden eşinden dostundan çocuklarından uzakta nasıl tükettilernasıl şerfsiz ve vatan haini ilan ettiler. sonuna kadar izlemenizi rica ediyorum arkadaşlar.
http://www.youtube.com/watch?v=mJODAAo79Qo
http://www.youtube.com/watch?v=IewHS-Kjlcg
http://www.youtube.com/watch?v=Prn2tkxhZVk

ahmet kaya sanatına diyecek sözüm yok ama..adam yurt dışına kaçtığında ne dedi..arabamı ....memleketinde bıraktım diyen biri değilmi..vatansever biri demekki

Geçmişte bugünkü gibi rahat rahat konuşamıyorlardı. Eğer bugün yaşasaydı kardeşlik numarası yapmazdı!

gazla çalışan bir toplum o zaman verilen gazla reaksiyonunu gösterdi. Ama o gün Ahmet Kaya yı o salonda protesto eden "memleket sevdalı" şarkıcı, gazeteci, oyuncuları herkes biliyor ve yaptıkları işlerde ortada. Yazıklar olsun onlara.

branta' Alıntı:
söz konusu ahmet kaya şu konserinde apoyu özledik diye bağıran adam değil mi.. benim bilmediğim bir ahmet kaya daha mı var..

http://www.youtube.com/watch?v=VP8n8GfFlyk
yıllarca barışı halkların kardeşliğini savunup ülkesinden kovulan çocuklarından ailesinden eşinden dostundan ayrılan, şeref siz,terörist ilan edilen bir adamdan sağlıklı işler yapmasını beklemek hata olur. oda ömrünün sonunda öyle bir hata yaptı.

sadece susarak' Alıntı:
branta' Alıntı:
söz konusu ahmet kaya şu konserinde apoyu özledik diye bağıran adam değil mi.. benim bilmediğim bir ahmet kaya daha mı var..

yıllarca barışı halkların kardeşliğini savunup ülkesinden kovulan çocuklarından ailesinden eşinden dostundan ayrılan, şeref siz,terörist ilan edilen bir adamdan sağlıklı işler yapmasını beklemek hata olur. oda ömrünün sonunda öyle bir hata yaptı.

hata olduğunu siz söylüyorsunuz.

bunun hata olmadığını, olması gerektiği gibi olduğunu söyleyenler de az değildir sanırım..

branta' Alıntı:
sadece susarak' Alıntı:
branta' Alıntı:

bunun hata olmadığını, olması gerektiği gibi olduğunu söyleyenler de az değildir sanırım..
ahmet kaya bunu yapacak adamdedğildi ama demekki evlat acısı, memleket hasreti ile bunu yapmıştır. depremde ablasını va yakın akrabalarını kaybetti memleketine gelemedi, çocuklarından eşinden ayrı yaşadı bunlar kolaydeğil. kendi benliği ile değil kızgınlıkla yapılan bir şeydir o konser.

bdogretim' Alıntı:
branta' Alıntı:
sadece susarak' Alıntı:
branta' Alıntı:

Kendi dilinde şakı söyledi diye yuhalanan, ülkeyi terketmek zorunda kalan, gazete manşetlerinden linç edilen birinin başka birşey söylemesini mi bekliyodunuz. Aynı şeyi bir türk başka bir ülkede yaşasa, ülkedeki otorite tarafından bu muameleye maruz kalsa kahraman ilan eder, üstene bir de tapar, abartır bi de heykelinin dikerdiniz.

kahramanlastırılmadımı ki

Kendi topraklarında ölemeyen iki kişiye çok üzülürüm..

1-Ahmet Kaya 2-Yılmaz Güney.

Terörist zihniyeti kutsamayın kardeşim, bu adam düpedüz pkklıdır, nerde ve nasıl öldüğü mühim değildir. Masum ve mazlum göstermeye çalışmayın.

sadece susarak' Alıntı:
branta' Alıntı:
sadece susarak' Alıntı:
branta' Alıntı:

ahmet kaya bunu yapacak adamdedğildi ama demekki evlat acısı, memleket hasreti ile bunu yapmıştır. depremde ablasını va yakın akrabalarını kaybetti memleketine gelemedi, çocuklarından eşinden ayrı yaşadı bunlar kolaydeğil. kendi benliği ile değil kızgınlıkla yapılan bir şeydir o konser.

Tekrar ediyorum.. Bunu siz (bireysel) soyluyorsunuz.. Kendi cevresinden biri bunu soylemis mi, gercekten merakimdan soruyorum?

Benimde kendisine haksizlik edildigini dusundugum zamanlar oldu, ta ki bu gorutuleri gorene kadar..

bdogretim' Alıntı:
branta' Alıntı:
sadece susarak' Alıntı:
branta' Alıntı:

Kendi dilinde şakı söyledi diye yuhalanan, ülkeyi terketmek zorunda kalan, gazete manşetlerinden linç edilen birinin başka birşey söylemesini mi bekliyodunuz. Aynı şeyi bir türk başka bir ülkede yaşasa, ülkedeki otorite tarafından bu muameleye maruz kalsa kahraman ilan eder, üstene bir de tapar, abartır bi de heykelinin dikerdiniz.

Sizin bu soylediklerinizden dagdakiler de haklidir fikrini cikarmalimiyiz?

blue123' Alıntı:
ahmet kaya sanatına diyecek sözüm yok ama..adam yurt dışına kaçtığında ne dedi..arabamı ....memleketinde bıraktım diyen biri değilmi..vatansever biri demekki

bu sözü ben de çok iyi hatırlıyorum. p.z.v.k.lerin memleketi. italyada pkk ya destek için verilen konserler. vs. vs. bunların hepsi unutuldu, kalan sadece gurbette ölen sanatçı oldu. çok çabuk unutuyoruz.

omr06' Alıntı:
blue123' Alıntı:

bu sözü ben de çok iyi hatırlıyorum. p.z.v.k.lerin memleketi. italyada pkk ya destek için verilen konserler. vs. vs. bunların hepsi unutuldu, kalan sadece gurbette ölen sanatçı oldu. çok çabuk unutuyoruz.
Mağdur numaraları bu ülkede çok tutuyor.

Ölmüşün arkasından konuşulmaz ama hain şerefsizin tekiydi sanatına da kendisine de aklıma geldikçe rahmet okuyorum. Bu ülke de hain olmak varmış arkadaş iyi anılmak için..

o gün o otelde ahmet kaya öldürüldü, bütün hayatı hayatı boyunca hayatını ortaya koyarak savunduğu düşüncelerinin boşa gittiğini gördü şeref siz ve vatan haini ilan edildi. bir insan şerefi için yaşar, o günden sonra ahmet kaya şeref siz ilan edildi ise o gün zaten ölmüştür o günden sonra yaptıkları onun kendi eseri değildi. kin nefret ve kızgınlıkla yapılan şeylerdir.
bu videoları ve bu yazıları burada paylaşmamın sebebi başka ahmet kayalarıda kaybetmeyelim, nice barışı ve halkların kardeşliğini savunan kürt kardeşlerimizi pkk lı vatan haini ilan etmeyelim diyedir.
pkk yı savunmak ve kürt realitesini savunmak farklı şeylerdir bunu anlatmak istedim.

Bebek katilini ki Kürtlere en büyük kötülüğü yapmıştır Apo Ahmet Kaya ne diyor bakın http://www.youtube.com/watch?v=VP8n8GfFlyk
Kürdü Türkten ,Türkü Kürtten ayrı görmek bu ülkeye yapılacak en büyük kötülüktür bu biline kim buna çanak tutuyor bunu destekliyorsa babam olsa da vatan hainidir benim gözümde ve en büyük kötülüğü yapar bu ülkeye o yüzden barışı özleyuen bebek katiliyle barış nasıl bir arada özlenir anlayabilmiş değilim ben Ahmet Kayanın barış için kardeşlik için çırpındığını düşünmüyorum

sadece susarak' Alıntı:
o gün o otelde ahmet kaya öldürüldü, bütün hayatı hayatı boyunca hayatını ortaya koyarak savunduğu düşüncelerinin boşa gittiğini gördü şeref siz ve vatan haini ilan edildi. bir insan şerefi için yaşar, o günden sonra ahmet kaya şeref siz ilan edildi ise o gün zaten ölmüştür o günden sonra yaptıkları onun kendi eseri değildi. kin nefret ve kızgınlıkla yapılan şeylerdir.
bu videoları ve bu yazıları burada paylaşmamın sebebi başka ahmet kayalarıda kaybetmeyelim, nice barışı ve halkların kardeşliğini savunan kürt kardeşlerimizi pkk lı vatan haini ilan etmeyelim diyedir.
pkk yı savunmak ve kürt realitesini savunmak farklı şeylerdir bunu anlatmak istedim.

adamın yaptıkları olaydan sonra değildi. Önceki yaptıklarından dolayı zaten o noktaya gelinmişti. "dağdaki gerillaya para lazım" diye konserlerine orkestra getirmediğini söylüyordu. Ne farkı var dağda silah sıkandan? bırakın bu mağdur edebiyatını. dağda akan her mehmetçiğin kanında, onun da payı vardır.

Sanatını terör propagandası ve desteğine alet etmiş olduktan sonra ölüme nasıl gittiği umurumda değil.
Askerimize kurşun sıkarken ölmüş bir teröristten farkı yok.

Bu gidişle fazla sürmeden mezarı Türkiyeye getirilip evliya türbesine çevrilir.

sadece susarak' Alıntı:

Pkk yuzunden tum kurtleri suclamayin diyorsunuz, cani gonulden katiliyorum..

Fakat;
diger taraftan da yanlis yapan birtakim turk'e kusen ahmet kaya apo ya siginmakta haklidir, mazur gorun diyorsunuz..

Birtakim medya ve birtakim kisilerin tum turklerin sozcusu olamayacagini da gormezden geliyorsunuz..o otel dediginiz yerde tum turk toplumu mu vardi..

Yok mu bir cifte standart..

Ahmet kaya yanlis isler yapmis bir adamdir, neden savunma geregi duyuyorsunuz..

sadece susarak' Alıntı:
türk ve kürt halkları kardeştir ve 1500 sene daha kardeş kalacaktır, battaniyesizlikten soğuktan değil memleketsilikten üşüyorum, ben vatanın bölünmez bütünlüğünü savunuyorum diyen diyen Ahmet kayanın devasa yüreğini memleketinden eşinden dostundan çocuklarından uzakta nasıl tükettilernasıl şerfsiz ve vatan haini ilan ettiler. sonuna kadar izlemenizi rica ediyorum arkadaşlar.
http://www.youtube.com/watch?v=mJODAAo79Qo
http://www.youtube.com/watch?v=IewHS-Kjlcg
http://www.youtube.com/watch?v=Prn2tkxhZVk

Oradaki şimdinin kaypaklarına sormak lazım şimdi ne diyorlar diye? Ulan adam kürtçe kaset çıkaracağım diyor hadi şimdi devlet kanalı var o vatan aşıkları seslerini çıkarsalar ya?

Allah rahmet etsin deyip çıkayım... Bizim ülkemizde "Ağaç yaşken kesilir"...

branta' Alıntı:
sadece susarak' Alıntı:

Pkk yuzunden tum kurtleri suclamayin diyorsunuz, cani gonulden katiliyorum..

Fakat;
diger taraftan da yanlis yapan birtakim turk'e kusen ahmet kaya apo ya siginmakta haklidir, mazur gorun diyorsunuz..

Birtakim medya ve birtakim kisilerin tum turklerin sozcusu olamayacagini da gormezden geliyorsunuz..o otel dediginiz yerde tum turk toplumu mu vardi..

Yok mu bir cifte standart..

Ahmet kaya yanlis isler yapmis bir adamdir, neden savunma geregi duyuyorsunuz..
haklıdır demiyorum adamın hayatı boyunca savunduğu değer yargılarını 2 günde yerle bir ettiler. eşinden çocuğundan sevdiklerinden ayırdılar şeref siz vatan haini dediler adam öyle olmamasına rağmen en son çıldırdı ve o hayatının hatasını yaptı veya yapmaya zorlandı. nicelerini buna zorlamayalım diyorum.
kendinizden pay biçin beni evladımdan ayıran herkim yada her ne olursa olsun kin kusarım nefret ederim grekirse cana bile kıyarım. yazarken veya izlerken kolay gelir ama yaşadıkları kolay şeyler değildi. konseri hataydı haksızdır ama mağdurdu mazur görelim diyorum. nicelerine kucak açalım pkk nın kollarına itmeyelim diyorum.

Geri