Ağdan Win7 ve XP yazıcı paylaşımı

Kodla Büyü

fikriye

Aktif Üye
Aynı odada bulunan iki bilgisayarın birinde XP diğerinde Win7 yüklü.Yazıcımız hp 1010. Ayda bağlılar.Yazıcı xp de tanıtılmış ve kullanılır durumda, paylaşıma da açık iken Win7 de birtürlü tanıtamadım.Vista 64 sürücüsünü falan da yükledim olmadı.
Enson yazıcıyı diğer masaya taşıyıp win 7 ye dot4 den tanıttım.Ordada kullanılır durumda ama XP ile paylaşamıyorum.
Okuldaki bütün yazıcıları bütün bilgisayarlarda kullanılır şekilde ayarladım bu ikisini paylaştıramadım. :verymad:
Yardımlarınızı çözüm önerilerinizi bekliyorum.

valla hocam aynı sorunu bende yaşadım...yazıcı biriktiricisi hatası aldım düzelttim... aslında win7deki bilgisyar ağda yazıcı bağlı olan bilgisayarı görmüyor...microsof foxit le taradım actım kapadım oldu.. ikincisi 64 bitlik win7de ben kuramadım 32bitlik win7 kurdum...

hocam yazıcının ağ bağlantısı varsa direk ağa tanıt en kolay yol odur, onun dışında paylaşımda olan sıkıntı şu farklı işletim sistemlerinde paylaştığınızda tanıtıldığında ağdan sistem sürücüsünü yanlış yüklüyor sonra da yazdırmıyor

hp 1010 eski bir yazıcı win7 driveri bile yok malesef ağ bağlantısı olmuyor. Daha önce memur bilgisayarlarında da böyle bişey olmuştu ama tanıtabilmiştim diye hatırlıyorum :?

Geri