Ağdaki yazıcı yazdırma sorunu

Kodla Büyü

tanes

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar, müdür yardımcısı odamızda bir sorunla karşılaştık. Ben işin içinden çıkamadım. Size de anlatayım, belki başına gelmiş olan ve yol gösterebilecek birileri vardır.

A Bilgisayarına A yazıcısı takılı, B bilgisayarına B yazıcısı takılı. B bilgisayarı hem kendi yazıcısından hem de A yazıcısından çıktı alabiliyor, ama A bilgisayarı kendi bilgisayarından çıktı alırken B yazıcısında şöyle bir sıkıntı çıkıyor. Yazıcıyı görüyor, gönder dediğimizde yazıcı harekete geçiyor ama boş sayfa çıkartıyor, örneğin 3 sayfalık bir yazı çıkarmak istiyorum, 3 tane boş sayfa çıkıyor :cry:
A bilgisayarına B yazıcısının driverını da yükledim, kabloyu direk A bilgisayarına taktığımda sorunsuz çalışıyor ama ağ üzerinden çıktı almak istediğimde boş sayfa geliyor. Çıldırmaya az kaldı :oops:

A bilgisayarına sadece b yazıcısını bağlayın ağdan. Yani b bilgisayarının bağlanıtısnı b yazıcısından çıkartın öyle deneyin. Ben olsam hepsini sökerdim tüm yazıcı driverlarını silerdim en baştan yapardım. Çözüm omayabilir ama enteresan bir durum. Bir de yazıcıları yer değiştirin aynı sorun diğer bilgisayarda oluyor mu diye bakın. Kolay gelsin.

her ikisi de HP. Biri p2035 diğeri hp P1000 serisinden(tam model hatırlayamadım)

panacea' Alıntı:
A bilgisayarına sadece b yazıcısını bağlayın ağdan. Yani b bilgisayarının bağlanıtısnı b yazıcısından çıkartın öyle deneyin. Ben olsam hepsini sökerdim tüm yazıcı driverlarını silerdim en baştan yapardım. Çözüm omayabilir ama enteresan bir durum. Bir de yazıcıları yer değiştirin aynı sorun diğer bilgisayarda oluyor mu diye bakın. Kolay gelsin.

tüm driverları kaldırıp deneyeceğim, baştan kuracağım hocam. başka çözüm yolu benim de aklıma gelmiyor ama hani belki daha kolay bir yolu vardır diye umut etmiştim :| bir de müdür yardımcılarının bilgisayarları olduğu için boş anlarını bulmak da zor oluyor, boşaltın burayı diyip kafam rahat rahat da yapamıyorum ki :++:

Geri