Ağ yazıcısı

Kodla Büyü

marat

Site Gezgini
:? Arkadaşlar meraba. Bizim BTS de Samsung ML2251N yazıcı var. Bu ağ yazıcısı olarak ayarlanmış. Ama öğrenci bilgisayarlarının hiç biri görmüyo. Bunun için öğrenci bilgisayarlarınada mı yazıcının cd sini yüklemem lazım.

Daha önce de ağdan yazıcı kullandım. Ağdaki bir bilgisayara bağlı olan yazıcıyı rahatlıkla kullanabiliyorum. Ama bunu çözemedim.Bu Ağ bağlantılarımdaki "Çalışma Grubu Bilgisayarlarında" ayrı bir makina gibi mi görünmesi gerekiyo. Yoksa Ana bilgisayara bağlı mı görülecek. Nasıl olacak bu işşşşşşş...... :oops:

hocam aynı yazıcıyı ben de kullandım.
eğer öğrenci bilgisayarları yazıcının kurulu olduğu makinayı görüyorsa yazıcıyı paylaşıma açıp,öğrenci bilgisyarlarına ağ yazıcısı olarak ekliyceksin. kolay gelsin

paylaşıma da gerek yok öğrenci bilg yazıcı ekle kısmından ekliyorsunuz tabi yazıcının ağ kablosunun takılı olması ve öğrt bilg.ağ sürücülerinin yüklü olması gerekir

Bu yazıcı bilgisayar değil sadece ağ kablosunu ile ağa dahil herhalde?

Bu yazıcının ipsini bilmen lazım hocam.Bunu ise cdsinin içerisindeki network driver programını kendi bilgisayarına kur ve yapılandır.Adres çubuğuna ip adresini yazdığında yazıcıya ulaşırsın... :+1:

Geri