Ağ ve internet bağlantısı

Kodla Büyü

yaseminn

Üye
Ağ bağlantılarımda sorun vardı tüm ayarlar varken ağa bağlanamıyordum yada bir ara bağlanırken bağlantı kesiliyordu.(diğer bilgisayarlar ağa ve internete bağlanıyor.)internete de hiç bağlanmadı. bilgisayarı tekrar kurdum ethernet kartını yüklerken windows logo sınamasını geçemedi dedi ben gene kurdum ama şuan ne ağa nede internete bağlanamıyorum.
ayrıca ehernet kartının ışığı yanıyor. Ne yapabilirim sorun neden kaynaklanıyor olabilir.yardımcı olursanız sevinirim.

hocam ağ ayalarını otomatik algıla dediniz yine olmadı, ise yeniden elle yapılandırın o şekilde de olmaz ise bilgisayarınızı legal xp programı ile veya başka bir program ile lisanslı yapın. (olmuyor ama yinede deneyin) bu şekilde deneyin eğer yinede olmaz ise ethernet kartını söküp başka bir ethernet kartı takın o zaman muhakkak çalışır. kolay gelsin.

sağolun hocam
ip adreslerini elle verdim ağa giriyor ama internete hala bağlanmıyor.üstelik elimdeki orjinal xp cdsi.

internete girmiyorsa bu dnsden kaynaklanıyor olabilir...193.140.180.2 gibi farklı bir değer girebilirsin...genelde bu dns yi kullanıyorum ve bağlanıyor

dsn den kaynaklanıyor ama çözemedim. dediğinizi de yaptım gene olmadı.hiç başıma gelmemişti anlayamadım.

dsn den kaynaklanıyor ama çözemedim. dediğinizi de yaptım gene olmadı.hiç başıma gelmemişti anlayamadım.

bu bilgisayar okuldaki herhangi bir bilgisayar mı? öyleyse diğer bilgisayarlarda sorun var mı? sadece bu bilgisayarda mı sorun var?

arkadaslar belki alaksız olacak ama ben de internete baglanamıyorum,
başka bi okula gidiyorum, orda internete baglamak istedim sınıfı ama idareye sordugumda baglanmıyor hata veriyor siz elle IP numarası vererek deneyin dediler bana, açıkcası ne yapacagımı bilmiyorum, teknik eğitim mezunu değilim, donanımsal sorunlara kolayca çözüm bulamıyorum,
yardımcı olabilir misiniz?
ağ kurulu hersey hazır sanıyom, benim uygun IP numaralarını vermem gerekiyo herhalde yada başka bi sorun var bilemiyorum :(

Geri