Ağ Paylaşım Sorunu

Kodla Büyü

sami55

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar okulumuza Fiber internet geldikten sonra kurmuş olduğumuz dosya paylaşım sistemi çöktü. Bütün idarecilere bir ortak klaörü oluşturup dosya paylaşımı rahatlıkla yapabiliyorduk. Şimdi ise benim bilgisayarım ağdaki bir çok bilgisayarı görmüyor onlarda beni göremiyor. Bilgisayarın işletim sistemi win 10, ağ fiber nasıl çözebiliriz bu paylaşım işini önerileriniz nelerdir?

Hocam aynı sorun bizde de var.Öğretmenler odasındaki bilgisayarda dosyayı paylaşıma açmıştım. Tahtalar bilgisayarları görmüyor, fakat tahtalar birbirlerini görüyorlar. Ben de labdaki akıllı tahtada dosyayı paylaşıma açtım

Bizde de üç sınıfta bu sorun vardı ve farklı switchlere bağlanmasından kaynaklandığını keşfettim. Önce sınıfa gelen port numaralarına baktım (75-76 gibi), sonra sınıfa bir öğrenci koydum, kendim de kabinete gittim. Öğrenciyi telefonla arayıp tahtanın jackını çekmesini söyledim. Işığı sönen portu buldum (75), diğer switche bağlı olan 76'nın jackı ile yer değiştirdim ve sorun çözüldü.

yataylimit' Alıntı:
Bizde de üç sınıfta bu sorun vardı ve farklı switchlere bağlanmasından kaynaklandığını keşfettim. Önce sınıfa gelen port numaralarına baktım (75-76 gibi), sonra sınıfa bir öğrenci koydum, kendim de kabinete gittim. Öğrenciyi telefonla arayıp tahtanın jackını çekmesini söyledim. Işığı sönen portu buldum (75), diğer switche bağlı olan 76'nın jackı ile yer değiştirdim ve sorun çözüldü.

Bende bu çözümü deneyim bir de

Geri