Ağ parolası ve farklı çalışma grupları

Kodla Büyü

Demise

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Okulumuzda idare ve öğretmenler odasındaki bilgisayarların ağ üzerinden birbirlerini görmesini istemiyoruz. Öncellikle öğretmenler odasındaki bilgisayarlar için farklı çalışma grubu tanımalama rağmen yine de diğer çalışma grubunda kalan idare bilgisayarlarını ağ üzerinden görmeye devam etti bilgisayarlar. Sonrasında aynı çalışma grubuna tekrar aldım tüm bilgisayarları, idare bilgisayarı için ağda parola korumasını aktif hale getirdim, fakat idaredeki farklı bilgisayardan bu bilgisayara bağlanmak istediğimde parola soruyor olmasına rağmen tanımladığım parolayı ve kullanıcı adını kabul etmiyor. Fikri ya da çözüm önerisi olan arkadaş varsa şimdiden teşekkür ederim.

Çalışma grubunun fiiliyatta hiçbir etkisi bulunmamaktadır.
Ağ yapınızı ve kullandığınız cihazları bilmediğimizden, en kolay yöntem idare bilgisayarları için ev ağı kurmak olacaktır.
https://www.ceofix.com/8850/windows-10da-ev-agi-nasil-paylasilir/
adresinde windows 10'lar için anlatım var. Benzer şekilde windows 7'ler için de bulabilirsiniz.
Eğer idare bilgisayarlarınız ve öğretmenler odasındaki bilgisayarlar aynı switch'te birleşiyorsa çok fazla bir seçeneğiniz olmadığını bilmelisiniz.

Çalışma grubunun fiiliyatta hiçbir etkisi bulunmamaktadır.
Ağ yapınızı ve kullandığınız cihazları bilmediğimizden, en kolay yöntem idare bilgisayarları için ev ağı kurmak olacaktır.
https://www.ceofix.com/8850/windows-10da-ev-agi-nasil-paylasilir/
adresinde windows 10'lar için anlatım var. Benzer şekilde windows 7'ler için de bulabilirsiniz.
Eğer idare bilgisayarlarınız ve öğretmenler odasındaki bilgisayarlar aynı switch'te birleşiyorsa çok fazla bir seçeneğiniz olmadığını bilmelisiniz.
Fatih altyapısını kullanıyoruz o yüzden aynı ip grubuna sahip öğretmenler odasındaki ve idaredeki bilgisayarlar, söylediğiniz yöntemi deniycem hocam.
İdaredeki 2 bilgisayar win7 diğer ikisi ise win10. Windows 10 olan bilgisayarlarda ağ grubunu değiştiremiyorum bu arada özel ağ olarak gözüküyor.

Son düzenleme:
Arkadaşlar aklasik bir ay oncesine kadar telefonum ile fatih aginabaglaniyordum sorunsuz. Bir aydir aga baglaniyor ama internet yok uyarısıalıyorum nedeni nedir acaba

Geri