Afiş, Poster Tasarımı Hakkında

Kodla Büyü

furkanhoca

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar , paylaşmış olduğum görselde alt tarafta Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nun Logo ve isminin yazılı olduğu kısım nasıl yapılabilir photoshopta. Bu ve bunun gibi hazır şablonlar mı var? ( varsa bu tarz şablonları nerde bulabilirim?) FB_IMG_1610215749975.jpg

Logo ve ismin yazılı yer dediğiniz, yamuk yuvarlatılmış dikdörtgen olan yer mi?
Eğer öyleyse ingilizce Photoshop'a göre anlatmak gerekirse Toolbox'tan Rounded Rectangel Tool ile köşeleri yuvarlatılmış bir dikdörtgen çizersiniz. Dikdörtgenin sağ tarafını yamultmak için Edit/Transform/Skew seçeneğini seçip, sağ alttaki köşeden çekiştirirsiniz. Sonrasında dikdörtgeni resmin dışına taşıyıp, sadece sağ üst köşesinin görünür olmasını sağlarsınız.
Sonrasında da Layers kısmındaki Fx düğmesiyle Drow Shadow efekti verirsiniz. Gölge açısı olarak 135 derece ve size olarak da 15 falan yeterli olur.

Arkadaşlar , paylaşmış olduğum görselde alt tarafta Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nun Logo ve isminin yazılı olduğu kısım nasıl yapılabilir photoshopta. Bu ve bunun gibi hazır şablonlar mı var? ( varsa bu tarz şablonları nerde bulabilirim?) Ekli dosyayı görüntüle 68923
Hocam, canva sayfasında hazır şablonlu afiş tasarımı yapılabiliyor, resim ekleme işlemi de kolay...

Bu kısmı kastetmistim.

Ekli dosyalar

• SmartSelectImage_2021-01-09-23-31-57.png
    SmartSelectImage_2021-01-09-23-31-57.png
    184.7 KB · Görüntüleme: 109
freepik.com/ yada envato kullanınız.

Bir çok hazır tasarım var.

Hocam genel bilgi olarak sormuştum. Bilişimci değilim ama okula afiş, poster ve sosyal medya görseli hazırlıyorum zaman zaman. Tabi işin uzmanı olmayınca deneme yanılma yoluyla ya da böyle sora sora yapmaya çalışıyorum. Teşekkür ederim yardımınız için.
postermywall.com hocam hem ücretsiz hemde çok şablon var. sorduklarınızı yapmakta çok kolay.

Hocam tasarım işi taklit etmekle başlar. Eğer hafif photoshop bilginiz Varsa. Resmi indirip sadece o kısmı photoshop ile alıp kullanabilirsiniz. Yada resmi photoshop ile açıp üzerinden çizerek yenisini yapabilirsiniz. Ama işin çok başında iseniz illüstratör öğrenin bence. Photoshop sadece resim kesip biçme için kullanırsınız. Çizim için illüstratör daha kolay ve mantıklı.

Kullanmak isterseniz benzerini çizdim alta bırakıyorum

altalan.png

Son düzenleme:
Canva güzel ama; birkaç kullanımdan sonra kaydolsanız dahi filigran ekliyor.
Uygun fiyata Canva alınabilir. Yada EDU mail ile ücretsiz kullanabiliyorsunuz.
Hocam genel bilgi olarak sormuştum. Bilişimci değilim ama okula afiş, poster ve sosyal medya görseli hazırlıyorum zaman zaman. Tabi işin uzmanı olmayınca deneme yanılma yoluyla ya da böyle sora sora yapmaya çalışıyorum. Teşekkür ederim yardımınız için.

mebbis ekran resminiz ile canvadan sınırsız full kullanım alabilirsiniz. kendim ve bir çok arkadaşım canva full versiyon kullanıyoruz. çok pratik ve güzel tasarımları mevcut. yapmak isteyenler ya da yapmaktasorun yaşayanlar mail ile ulabilirsiniz.

canva full üyelik için ayrıntılı açıklayabilir mısınız ,yararlanmak isteyen çok kişi vardır eminim.

Hocam meb logosunun adobe illisturator cc programı ile oluşturmuştum sizlerde istediğiniz gibi değişiklik yapıp kullanabilirsiniz..
meb.png

Ekli dosyalar

• Meb_Logo.rar
    719 KB · Görüntüleme: 31
canva full üyelik için ayrıntılı açıklayabilir mısınız ,yararlanmak isteyen çok kişi vardır eminim.
https://www.canva.com/tr_tr/egitim/ adresine mebbis ekran görüntüsünü tc vs kapatarak atınız. başvuru adresindeki boşlukları mantık çerçevesinde doldurup oradaki mail istediği kısıma varsa eski canva pro olmayan üyeliğini yoksa yeni bir üyelik alıp onu yazınız. ertesi gün pro şekilde kullanabiliyorsunuz. çok memnunum. hesap detaylarından pro olmuş mu olmamış mı kontrol edebilirsiniz. yapamazsanız bana mail atın daha da detaylı şekilde açıklayım :)

Arkadaş Canva'nın ne olduğunu ve ücretinden haberi yoktur hocam. Siz bildiğiniz gibi paylaşım yapın :)

Öğretmenlere ücretsiz hocam

Canva o zaman tam senlik hocam, her seferinde Photoshop ile altyapı oluşturmak zor olacaktır. Hem pratik hem çok tasarım var hem de öğretmenler için ücretsiz.

Geri