Afiş hazırlama (acil yardım)

Kodla Büyü

havin.de

Aktif Üye
Arkadaşlar bugün bir öğretmen arkadaş afiş hazırlamasına yardım etmemi istedi. Daha önce hiç hazırlamadığım için hangi programda ve ne şekilde yapacağımı bilemedim :( Yarına erteledim ancak hala ne yapacağımı bilmiyorum.

Fireworks cs4 te birşeyler yapmaya çalıştım. İlk sayfa oluşturulurken cm olarak 120 e 80 cm girdim. Afiş olacağı için. Ancak bu seferde tasarımı yaparken büyütüp küçültme sorunu, tasarım sorunu ortaya çıktı.

Bana kolay birşey önerecek ya da fireworks ta adım adım ne yapmam gerektiğini söyleyecek biri olursa çok sevinirim.

Büyük çıktı alınırken çözünürlüğün bozulmaması için başlangıçta ne yapmalıyım? Tasarımı küçültüp büyüterek nasıl yapıcam puff..

Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler..

matematik hocam.
zaten tamamı yazıyla kaplı olacak gibi birşey. birtek arka plana bir renk eklenecek.
özet özellikler
konu
ve kısa kısa anlatımlar var.
tek sorun büyüdüğünde çözünürlük sebebiyle yazıların ve arka plan renk ya da resminin kötü görünmemesi.
bu konuda yardım lazım..

Microsoft Office Publisher programını kullanabilirsiniz.

Havin arkadaş sana yardımcı olması dileğiyle aşağıdaki programı bir dene..
RealDraw Pro

Photoshop veya fireworks'te sayfa ölçülerini ayarladıktan sonra renk modu CMYK ve 300dpi olarak ayarlamalısınız.

vektör tabanlı program kullanın Adobe Illustrator veya corel . tercihin adobe Illustrator çünkü flash çizim mantığı ile aynı. Photoshop da vektör çizimler yapar. Ancak photoshopta bitmap çizim parsanız bozulma riski var.

photoshop üstüne tanımam daha 5 tane yarısma için yeni hazırladım kalite isityosanız photoshop....

photoshopta matematikle ilgili hazırladığım afişe formülleri ekleyemiyorum arkadaşlar. worddeki dökümandan fireworks a oradanda photoshopta açarak afişe atabiliyorum. Bunun başka bir yolu yok mudur? Photoshopta formül yazabileceğimiz bir alan, özellik var mıdır? bilgisi olan varsa acil yardım lütfen..

hallettim arkadaşlar teşekkürler..:)

Ekli dosyalar

• 1363025700_rpbswpewc7gdivz.jpeg
    1363025700_rpbswpewc7gdivz.jpeg
    75.8 KB · Görüntüleme: 2,670
Geri