adsl vdsl çekim gücü yüksek modem tavsiyesi

Kodla Büyü

sertokus

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar çekim gücü yüksek adsl vdsl , fiber destekleyen modem tavsiyesi istiyorum
5ghz bandını desteklesin birde

İnternette o kadar çok yorum var ki. tam bu modem işte diyorum. Olumsuz bir sürü yorum buluyorum.

Fiyat konusunda 450 liraya kadar artırdım limitimi.

asus ac51 var hocam. iyi de kötü de yorum çok ama firmware güncellemeleri ile gayet iyi olduğu söyleniyor.
ben bütçeyi biraz daha artırdım tp link vr600 sipariş ettim. muhtemelen p.tesi salı gelmiş olur.
adls ve vdsl tüm paternleri destekliyor ve fiber modemden gelen kabloyla router olarak da kullanılıyor. gbit portlar var. 2.4 GHz de 300 5GHz de 1300 Mbps hız veriyor.

hocam bende vr600 alayım diyorum. Ama çekim gücü konusunda kafamda tereddütler var. Yorumları pek olumlu okumadım

hocam bende vr600 alayım diyorum. Ama çekim gücü konusunda kafamda tereddütler var. Yorumları pek olumlu okumadım
hocam üzerinde üç tane değiştirilebilir anten var. Ayrıca ben asus almayı düşünüyordum başta ama sonra deneyimlerimi oturup yazdım ve tp link bu konuda daha ağır bastı. üstelik kullandığı çipler bakımından kafama yattı.
gelelim çekim meselesine; yaşadığınız yerle alakalı olarak çok değişken bir mesele bu. Oturduğunuz muhitte ne kadar kablosuz cihaz kullanıldığından, binanın karkas sistemine, evdeki elektrikli aletlerden duvar kalınlığı ve sayısına vb vb bolca faktörden etkileniyor. Ben 5GHz bandında verimli bir kullanım elde edebileceğimi düşünüyorum ama deneyip göreceğiz tabi ki.
Ayrıca modemi konumlandırdığınız yer de çok önemli. Bu tip yeni modemlerde var olan yeni bir teknoloji var. Markadan markaya ismi değişse de aynı yapı mevcut. Modeme bağlanan cihazların konumlarını algılayıp ona göre sinyal gönderebiliyorlar. Bu da bağlantı stabilitesini artırıyor.
Gelsin deneyelim göreceğiz :)

Değerli arkadaşlar size tavsiyem modem in çekim gücü vs diyerek çok fazla bütçe ayırmak yerine maksimum 100 tl ye satılan sinyal güçlendiricilerden alın. Ben aus n16 serisi kullandım zyxel kulladım tp-link kullandım ama en sonunda gidip bir xiaomi wifi güçlendirici aldım ve kafam çok rahatladı evin her yerinde full çekiyor internet.

Geri