Adım adım proje hazırlama

Kodla Büyü

beyazgolge

Süper Üye
Süper Üye
merhaba arkadaşlar. öncelikle bu başlık altında deneyimlerimizi paylaşarak proje ile ilgilenen okullara klavuzluk edebiliriz diye düşünüyorum. biz okul olarak yeni başladık. şimdilik ua.gov.tr adresindeki turna başvuru bölümden kurumsal olarak üyelik aldık. devamı için pek bir fikrim yok. oldukça öğrendikçe buraya aktarmaya çalışacağım. tabi deneyimli arkadaşlarada çok ihtiyacım olacak yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden tskler.

hocam şu an bir projeyi yürütüyorum, 2.yıldayız. İşin en zor kısmı projeye ortak ülke bulma. Bu konuda da e-twinning sitesi size yardımcı olur.
Size tavsiyem bilgilerinizi girerken ciddiyeti elden bırakmayın. Projeyi neden yapmak istediğinizi ballandırmadan yazın. Gerisi gelir. Kolay gelsin.

hocam üyelik sürecinden sonra ikinci olarak hayat boyu öğrenme kısmından başvuru bölümü indirilip doldurulacak değilmi? ortak arama süreci nereden sonra başlayacak acaba. biz iki taraflı yürütmeyi planlıyorz birincisi hazır bir projeye ortak olarak katılmak ikincisi biz bir projeye hazırlayarak ortak aramak. bide iki yıldır sürdürüyoruz derken bu süreç bu kadar uzun mu? tskler

kendi yaptığınız projeye ortak bulmak zor.e-twinningte proje yapan ve ortak arayan çok sayıda öğretmen var.özellikle polonya,romanyalı öğretmenler.fakat bulunduğunuz ilin proje başvuru sayısıda önemli puanlar yükseldi çoğu projeyi eliyorlar.En güzeli Almanyadan bir ortak bulmak ve onların projesine katılmak.doğu illeri şanslı batı illerinde kendi projesi ile ortak bulmak ve kabul ettirmek zor diye düşünüyorum.Dezavantaj ilkesi puan kazandırıyor.

projeye ait bir web sitesi yapalım diyoruz nasıl olur fotoğraflarla açıklamalı ve dil: ingilizce

Bizim müdür yardımcımız da Comenius projesi yaptı. Projenin içinde olmadığım halde web sayfasını ben hazırladım.
Geçen hafta yabancı ortaklar geldi. 4 gün kaldılar. Onlara sunulan herşey çok ince detaya kadar düşünüldü. Okuldaki herkes strese girdi. Neyseki hiçbir sorun yaşanmadı. Proje yapacak arkadaşların bunları göz önüne alarak hazırlaması lazım.

Geri