Adım Adım Joomla 1.5 beta 2 Kurulumu Resimli

Kodla Büyü
saviola hocam apache2triadı bir kere kuracaksın :)

htdocs içine açtığın her klasör bir siteyi temsil eder diye düşün..joomla klasörüne 1. joomlayı kurarsın..sonra joomla2 klasörü açarsın..2. joomla kurulumunu buraya yaparsın.
ama şunuda unutmamak gerek htdocs içinde nereye kurarasanız kurun, yerini bildikten sonra sorun yok :)

mkarataş hocam IIS ile Apache çakışır çünkü ikiside 80 portu kullanmak isteyecekler.Yapman gereken Apache nin portunu 81 yapmak.yada ISS ile çalışacağın zaman apache yi durdurmak.Bunuda apache2triad kurduktan sonra

başlat > apache2triad> apachemonitor

açıp stop server dersin,sonra IIS le çalışırsın.

kolay gelsin

ghost hocam şimdi diyelim ki joomlayı kurduk ve biz bunu siteye yükleyeceğiz siteye yüklerken ne yapmalıyız bu konuda da biraz bilgi verirmisiniz.

apache de siteyi yaptıktan sonra bunu k.12 uzantılı bi yerde yayınlamak istediğimiz zaman ne gibi şeyler yapacağız, htdocs içerisine oluşturduğumuz klasörü(ya da içindekileri)taşımak yeterli olacak mı yoksa başka şeyler mi var? apache da yapıp, o kadar uğraştıktan sonra taşıyamamak tek korkum :shock:

hocam siteyi sen apachede çalıştır ondan sonra eğer hostu aldığın yer destekliyorsa php ve mysqli aynısını hostda da çalıştırabilirsin hepsini yükleyeceksin ve orada da bir tane veritabanı oluşturacaksın o kadar

sağol teşekürler, ya ben bu konuda acemiyim, dream de yaptığım siteyi meb.k12 den yayınladım gayet basitti, şimdi php yi destekleyen bi yerden host aldığımda içerisinde neler var nasıl oluyor yükleme falan, en azından başlamadan önce bunları öğreneyim yaptıklarım boşuna gitmesin istiyorum...herhalde onda da o kadar karışık bir şey yoktur, veri tabanı oluşturma işini aynı apachteki gibi yapıyoruz herhalde dimi, sonra da oluşturduğum klasörü (yani apachdeki) içindekileri kopyalıyorum sanırsam :shock:

Ben ilkkez php' ye şimdi başlayacağım ve burada anlatılanlara göre ilkkez kurdum belki soruna karşı teşhisim yanlış olabilir.

Arkadaşım ben buraya kadar olan kısmı tamamladım fakat burada boş bir sayfa geliyor karşıma bu sorunu nasıl çözebilirim.
bende türkçe olanı bilgisayarbilisim olarak eklediğimde boş sayfa çıktı.
Daha sonra türkçe olmayanıda indirdim onun ismini hakan olarak ekledim çalıştı. Bence tr
sürümü bozuk yada uyumsuz.

Hocam bir hata yapmışsınız sanırım... configirasyon.php dosyasını uanlış atma ihtimaliniz var sanırım..

Ben apache2triad1.5.2' ı kurdum. Yukarıda bahsedilen türkçe sürümü çalıştıramadım ingilizcedende bişey anlamadım yeni başlayan birisi olarak isteğimi mazur görün bana başka bir joomla gönderirmisiniz ama türkçe olmasını istiyorum eski sürümde olabilir.

ilk mesajdaki anlatımı tekrar okuyun, kararlı türkçe sürüm içerisinde var, sorun yaşayanlar için koymuştum..kolay gelsin

hocam çok sağol joomlayı öncedende araştırdım ama böyle açık bir anlatım bulamamıştım tam ümidi kesmişken yazını okudum sağolasın.

Joomla bölümndeki modülleri indirin ve deneyin. Hepsini bir web sayfası için gerekli modüllerdir.

installationı kaldırınca sorun çıkıyor

Hocam önce anlatım için teşekkürler. Programı sorunsuz biçimde kurdum .En son admine girmeden önce installation dosyasını silmeme gerektiği uyarısı çıkıyor.Onu silince de URl bulunamadı diyor sorun ne olabilir acaba?
Tekrar teşekkürler

selam arkadaşlar
bende yeni üye bi kaç sorum olcak joomla hakkında bende yeni öğrendim site yapmaya başadım ama yapamadığım bi kac yer var aslında hiç bilmiyodum karıştıra karıştıra buldum ben buraya video eklicem ekledim ama kendi pcm de videoyu izleyebiliyorum başka pcde acılmıyo hep ara belleğe alıyo bunu nasıl cözcem videonun uzantısı avı yardımlarınızı bekliyorum iyi çalışmalar

SELAM

:D ARKADAŞLAR BEN FORMATÖR DEĞİLİM AMMA OKULUMUN WEB SAYFASINI YAPIYORUM. FRONT PAGE KULLANIYORUM AMA EKSİKLİK HİSSEDİYORUM. BU YAZ TASARIMI DEĞİŞTİRECEĞİM SORUM ŞU JOOMLA MEB.K12.TR ADRESİNDE ÇALIŞIYOR MU. YANITLARSANIZ SEVİNİRİM.
İLGİNENLERE SAYFAM silifkeanadolu.meb.k12.tr

arkadaşlar ilginiz için teşekkürler, apache yi tam 3 saat de indirdim. kolayca kururdum joomlayı zaten çok basit, yönlendiriyor seni zaten. yalnız bir sorum olacak görüntülerken türkçe karakterler bozuluyor.. ne yapmamız lazım.

Re: SELAM

ertancu' Alıntı:
:D ARKADAŞLAR BEN FORMATÖR DEĞİLİM AMMA OKULUMUN WEB SAYFASINI YAPIYORUM. FRONT PAGE KULLANIYORUM AMA EKSİKLİK HİSSEDİYORUM. BU YAZ TASARIMI DEĞİŞTİRECEĞİM SORUM ŞU JOOMLA MEB.K12.TR ADRESİNDE ÇALIŞIYOR MU. YANITLARSANIZ SEVİNİRİM.
İLGİNENLERE SAYFAM silifkeanadolu.meb.k12.tr

Hocam meb.k12.tr de kuramassınız. joomla kurduğunuz makinanın php ve mysql desteklemesi lazım. Milli Eğitim bu tür şeyleri desteklemiyor..

merhaba
joomla da kurulumu yaptıktan sonra anasayfam geliyor..
ve eklentileri nasıl yapıyoruz...yardımcı olurmusunuz..
saygılar...

Geri