Adil Kullanım Kotası (AKK) ve Perde Arkası

Kodla Büyü

html99

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar malumunuz yaklaşık 1,5 aydır TTNET AKK uygulamasını aktif hale getirdi ve ay içerisinde 50 GB Download sınırını aşan kullanıcıların bağlantı hızını ay sonuna kadar 1024 Kbps ile sınırlandırdı.
Adil kullanım kotası uygulaması yıllardır (3,5 yıldır TTNET kullanısıyım) teorik olarak var olan fakat kullanılmayan bir sistem idi. Hatta önceden kota 25 GB iken sonradan 50 GB olarak güncellendi.
Uygulamanın uygulanma gerekçesi ise az önce müşteri hizmetleri tarafından bana "tüm abonelerin internet erişiminden mümkün olduğunca eşit şartlarda yararlanmasını sağlamak" olarak bildirildi.
Şu anki paketim 60 TL bu arada... Aylık ortalama Download miktarım ise ortalama 80-90 GB civarında. Ben ne yapayım arkadaşlar en son "The.Witcher.2.Assassins.of.Kings.Enhanced.Edition-SKIDROW" adlı oyunu indirdim 15 GB, "Underworld.Awakening.2012.Blu-ray.Remux.1080p.AVC.DTS-HD.MA.5.1-HDRemuX" adlı filmi indirdim 17 GB...

Gelelim bombaya... Aynı müşteri hizmetleri temsilcisi hemen ardından adil kullanım kotası uygulaması olmayan yeni paketi önerdi. Adını hatırlamıyorum bilmem ne paketi 24 ay sabit ücret garantisi ile aylık 110 TL!

Ben de ses kaydını da dikkate alarak üslubunca gereken cevabı verip kapattım :)

Daha yüksek tutardaki paketlerini satabilmek için bu AKK denen uygulamayı başlattığını biliyorum TTNET. Kendine iyi bak, yakında toptan def edeceğim seni...

Geri