Adı öğretmenevi...

Kodla Büyü

pisagorean

Süper Üye
Süper Üye
Bugün yemek yemeye gittim öğretmenevine yemek kalmadı dediler. İçeri bi baktım ana baba günü. Polis var, sağlık personeli var, her kurumdan memur var, vatandaş var adı ney öğretmen evi. Bu nasıl iş anlamadım. Polis lokaline giremiyorum, ordu evine giremiyorum, dsi lokaline giremiyorum, bazı metal iş sendikalarının misafirhanelerine giremiyorum ama maşallah mensubu olduğum kurum hayrat gibi herkese açık.

zaten araştırma yapılsa da istatistiğe dökülse öğretmen evini en az kullanan meslek grubunun öğretmenler olacağına eminim :puhaha:

Bir kaç kez sağlık nedeniyle İstanbula gitmem gerekti.Öğretmen evlerini soruyorum dolu diyorlar ücretide beşiktaş için geçen yıl 60 lira idi.bu fiyat indirimliymiş.Öğretmen olmayan indirimsiz ne kadar dedim 65 Lira dedi.Meb 5 lira fark için öğretmenlerin bir türlü yer bulup konaklayamadığı Öğretmen Evi yapmış.
Bence Adları HALK EVİ olarak değişmeli

TSK personeline bakıyorum mis gibi, ucuz, tertemiz orduevleri. Polis evleri keza öyle. Üniversiteler kendi bünyesinde servisi yemekhanesi yine öyle. DSİ misafirhanesine gittim, lokaller harika, misafirhaneler tertemiz. Bu kurumlar kendi personeline her türlü imkanı sağlıyo ve başka kimseyi de almıyo. Bu öğretmenevlerindeki hıs neyin nesi? Dediğiniz gibi kalmak istesek öğretmen olarak hiçbir avantajımız yok. Hem de personel açısından sayıca en üstün kurumlardan biriyiz. Ben kendimi ayrıcalıklı hissedemiyorum.

• Beğen
Tepkiler: uwe
12-13 yıl önce Kuaförüne gittim sırada 1 kişi var.Berber soruyor
nasıl olsun amirim
iyi oldu mu amirim
amir (nerenin amiri ise) teşekkür eder ve gider
-sıra bende
kısa bir saç traşı
ödemeyi yapan ben gider.

öğretmenevlerinin adı sadece öğretmen evi otel türü çalışıyor sadece öğretmene %10 civarı indirim var oda yer bulursa yer olsada dolu diyen oluyor,

Tavsiyem etrafinizda şeker fabrikasi varsa misafirhanesinde kalmaniz fiyati cok uygun ben daha once kaldim. Hem dogasi guzel hem fiyati kaldigim yerler hep agaclik icindeydi mis gibi havasi vardi.

Bir kaç kez sağlık nedeniyle İstanbula gitmem gerekti.Öğretmen evlerini soruyorum dolu diyorlar ücretide beşiktaş için geçen yıl 60 lira idi.bu fiyat indirimliymiş.Öğretmen olmayan indirimsiz ne kadar dedim 65 Lira dedi.Meb 5 lira fark için öğretmenlerin bir türlü yer bulup konaklayamadığı Öğretmen Evi yapmış.
Bence Adları HALK EVİ olarak değişmeli
çok güzel bir tespit hocam HALKEVİ olması gerekir. öğretmenevinde öğretmenden çok yabancılar kalıyor içeriye girince de çoğu yerde öğretmenin kalmaması için takla atıyorlar yalanlarla nedeni de öğretmen öğretmenevinin yemekhanesinde yemiyor kantinden almıyor çay içmiyormuş.

Ne yazıkki böyle. Öğretmen evleri amacının tamamen dışına çıkmış nasıl kar ederim derdine düşmüş durumda. Kırk yılda bir Öğretmenin işi düşmüş, yer bulmuş mu bulmamış mı kimsenin umrunda değil. İpsiz sapsız herkesin çok rahat kalabilegi ender mekanlar haline gelmişler, dinlenme salonlarının, lokallerinin kahvehaneden farkı yok. Ama işin garip tarafı bakıyorsun bu kurumları yöneten adamlara hepsi Öğretmen:cool:

Ne yazıkki böyle. Öğretmen evleri amacının tamamen dışına çıkmış nasıl kar ederim derdine düşmüş durumda. Kırk yılda bir Öğretmenin işi düşmüş, yer bulmuş mu bulmamış mı kimsenin umrunda değil. İpsiz sapsız herkesin çok rahat kalabilegi ender mekanlar haline gelmişler, dinlenme salonlarının, lokallerinin kahvehaneden farkı yok. Ama işin garip tarafı bakıyorsun bu kurumları yöneten adamlara hepsi Öğretmen:cool:
aynen+

Ve dışarıdan bakınca adı öğretmenevi olduğu için içerideki herkesi öğretmen zannediyorlar, en son yani bir kaç yıl önce 4 kişilik oda da yer buldum, tek öğretmen bendim.
Küçük, herkesin birbirini tanıdığı ilçelerdeki yerlerde sorun en aza iniyor da gerisi aman aman, neler neler.

sene 2014 yer adana öğretmenevi stadın ordaki...zor şer 1 gecelik yer buldum daha doğrusu sadece 1 gece kalabileceğim söylendi.2 kişilik bir odada ben bir de aras kargo sorumlusu klimanın çalışmadığı, oda demeye bin şahit bir yerde kaldık.sonra bir gün daha kalmak zorunda olduğumu odadaki aras kargo görevlisine söyleyince adam ben hallederim sen merak etme diyip gerçekten halletti. adamın resepsiyonu aramasıyla 2 gece daha kaldım.İşin garibi ben öğretmen olarak parayla kalırken o bedava kalıyordu.
Gerisini resepsiyon görevlisiyle tartıştığımızı anlatmaya gerek yok.

Geri