Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

AdemHoca 2017 UEFI Multiboot - Usb Alet Çantası

Konu, 'Windows İşletim Sistemleri, Sorunlar ve Çözümler' kısmında ademola tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. ademola

ademola Süper Üye Süper Üye

universal restore ile amd işlemcili bir bilgisayardan aldığınız imajı intel işlemcili bir bilgisayara yükleyebilirsiniz.
    bazı durumlarda universal restore başarısız olur:
    1. aldığınız imaj uefi bilgisayardan alındı ise uefi desteği olmayan eski bir bilgisayara atarsanız doğal olarak çalışmaz. ama eski bir bilgisayardan aldığınız imajı uefi desteği olan makineye atabilirsiniz (tabi bios dan legacy mod u etkinleştirmek lazım.
    2. sata diskten aldığınız imaj maalesef ide diskte çalışmıyor ide diskte ahci desteği olmadığı için... (bazı bioslarda ide mod ahcı mod ayarı yapılabiliyor. ozamn ide sata farketmiyor)

genelde anakart dğiştirdikten sonra windows mavi ekran verir ya, universal restore uygularsanız tüm driver lar sıfırlanır ve windows açılır.

sertokus bunu beğendi.
  2. rasim535

rasim535 Seçkin Üye Seçkin Üye

3. jrerkan

jrerkan Aktif Üye

Hocam tekrardan ellerinize sağlık,
    iki sorum olacak;
    Geçen sene sizin hazırlamış olduğunuz ET imajının isosundan install.wim dosyasını kullanarak kurulum yapabilir miyiz bu usb ile?
    ikinci sorum mail.ru da extra adında bir klasör var o klasörü indirmeden sadece usb içeriği klasörünü indirirsek dokunmatik acronisle imaj işlemlerini ve normal windows kurulumlarını gerçekleştirebilir miyiz bu usb ile?
    teşekkürler.

4. ademola

2 sorunun cevabı da evet hocam :)

5. quashpack

quashpack Aktif Üye

Hocam xp kurmak için gereken dosya linkini alabilir miyim? 2014 sürümünü kullanıyordum senin multibootun.Dosyaları silmişin yanlışlıkla

6. zeguj

zeguj Aktif Üye

Adem hocam eline sağlık,
    Win10 Sources klasöründe install.wim yerine install.esd var. bunu usb içerisine nasıl, hangi klasör içerisine koyacağız?

7. ishak87demir

ishak87demir Site Gezgini

teşekürler

8. nkuter

nkuter Üye

yazıda çok soru cevap olmuş. bir eğitimci olarak sizden şunu istesem çok mu zor olur acaba? gerekli iso ların hangi adreslerden indirileceğini yazmışsınız, bununla ilgili bir sıkıntı olacağını sanmıyorum. ama benim gibi birçok kişi şunları merak ediyor. windows 7,8.1 ve 10 un hem 32 bit hem de 64 bit ve türkçe destekli iso larını veya wim lerini nereden bulacağını bilmiyor. ve bunları hangi dizinlere nasıl atılacağını da bilmiyor. öncelikle hazırladığınız usb nin içindeki dizinlerin fotoğraflarını (video olarak daha kolay olabilir aslında) paylaşırsanız çok yararlı olacaktır ve soruların büyük kısmı ortadan kalkacaktır. sonra da iso ve wim leri nereden bulup usb ye nasıl aktarılacağını. şimdiden teşekkür ediyorum. bazı telefon rom paylaşım sitelerinde de görüyorum aynı sorunları, o yüzden açıklama yapma gereği duydum. orada da insanlar sürekli bu işi yaptıkları için üstünkörü kısa bir anlatım ile yayınlıyorlar. sonra da dünya kadar soru yanıtlamak zorunda kalıyorlar. bu usb yi hazırlanışını bir video ile anlatmak çok da zor olmasa gerek diye düşünüyorum. yazdıklarımla vaktinizi aldıysam kusura bakmayın. herşey için teşekkürler

9. lleoni510

lleoni510 Seçkin Üye Seçkin Üye

Teşekkürler, takip..

10. ishak87demir

ishak87demir Site Gezgini

hocam install.wim dosyalarını source dosyasına isimlerini de belirttiğin gibi attım . fakat ön yükleme başarısız hatası veriyor nedeni ne olabilir.

11. fixx

fixx Site Gezgini

sergei strelec in içinde bir sürü program var ne işe yaradığına tek tek bakmak da zaman alıyor, içeriği türkçe anlatan site var mı bildiğiniz ?

12. Btrgs

Btrgs Aktif Üye

bir flashı nasıl kullanılabilir hale getirecez tam olarak anlatmanız mümkün mü hocam. uefi ile olanı yapmak istiyorum ama anlatımda acronis 2018 den yapılmış verdiğiniz dosya içinde acronis 2016 var. bir türlü anlamadım nasıl yapılacağını

13. hiboz

hiboz Seçkin Üye Seçkin Üye

Adem hocam,ilk sayfada resimdeki menüye Aomei yi de eklemek istiyorum. Nasıl yaparım. Aomei nin iso ve wim dosyasını indirdim. Menu.lst nin içinde bu menüyü bulamadım.

14. hiboz

hiboz Seçkin Üye Seçkin Üye

Bilgisayarda acronis kurulu ise eğer linkteki .tib uzantılı dosyayı indirip hedef olarak da flaş belleği gösteriyorsunuz. Flaşa format atılınca işlem tamamdır.

Bilgisayarda Aomei Back-Up kurulu ise eğer .adi uzantılı dosyayı seçip yine flaş belleği hedef gösterip flaşa imajı yüklüyoruz.

15. OGGY46

OGGY46 Aktif Üye

teşekkürler...

16. ademola

wim dosyasını bcd ye ekleyebilirsiniz BOOTICE ile
    yada iso dosyasını menu.lst ye ekleyebilirsiniz. kodlar için mevcut örneklerden faydalanabilirsiniz

actı14.iso yerine aomei.iso yazmalısınız

title Acronis 2014 - ISO\n Kendini ispatlamis bir yedekleme programidir. \n Secersen ISO dosyasindan onyukleme yapilacak!
    errorcheck off
    ls /ISO/ACTI14.ISO || find --set-root --ignore-floppies /ISO/ACTI14.ISO
    ls /ISO/ACTI14.ISO || pause --wait=5 /ISO/ACTI14.ISO bulunamadi!
    map /ISO/ACTI14.ISO (0xff) || map --mem /ISO/ACTI14.ISO (0xff)
    map --hook
    root (0xff)
    chainloader (0xff) || chainloader ()
    boot

hiboz bunu beğendi.
  17. hsarpay

hsarpay Site Gezgini

modifiye win10 iso dosyalarının içindeki .wim dosyalarını dışarı çıkarıp kullansak sorun yaratır mı? Kurulumda sorun yaşar mıyım?
    iso dosyasını olduğu gibi kullanmak daha mı doğru olur?

Son düzenleme: 11 Ocak 2018
  18. bilkolik

bilkolik Üye

xp_kur.7z virüslü indirilmiyor

19. bilkolik

bilkolik Üye

winpe10 nedir ve indirme zorunluluğu varmı

20. serqet

serqet Üye

Edit, sorun yok. Ellerine sağlık Adem hocam.

Son düzenleme: 15 Şubat 2018

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal