Adaylık kalktı. BTR ile ilgili sorularımı cevaplar mısınız?

Kodla Büyü

ahmetsyr55

Site Gezgini
Şuan iki okulda görev yapmaktayım. Kendi okulumda 12 saat diğer okulda 18 saat derse girmekteyim.
İkinci dönem BTR olursam eğer nasıl bir yol izliyeceğim.
- İki okulda ki derslere devam edecekmiyim?
- Ek Ders durumum nasıl olacak eğer kendi okulumda kalırsam?
- Kaç saat derse girmem gerekiyor?
- Öneri ve Tavsiyeleriniz nelerdir?

Kendi okulunuzda 12 saat girersiniz, maaş karşılığını tamamlamanız için en az 4 saat görevlendirme yapabilirler. (tamamen il ya da ilçe meb'e bağlı)
Haftalık BTR karşılığı 18 saat ek ders
Nöbet tutar 3 saat ek ders alırsınız.
Başka herhangi bir kulüp, sınıf vs kabul etmezsiniz

Kendi okulunuzda 12 saat girersiniz, maaş karşılığını tamamlamana gerek yoktur. Btr de kendi okulundaki ders yükünü tamamlamanız yeterli der. bu 2 saatte olabilir 20 saatte.
Nöbet tutar 3 saat ek ders alırsınız. bunu için btr görevinizin olmadığı bir günde nöbet tutmalısınız. yani gün boyu derse girdiğiniz bir gün. idare sıkıntı çıkarmaz aramızda hallederiz derseniz başka günde tutarsınız. ancak bu btr yönetmeliğinde yazan bir durum değil okulla öğretmenin iş halletmesidir.

Kendi okulunuzda 12 saat girersiniz, maaş karşılığını tamamlamana gerek yoktur. Btr de kendi okulundaki ders yükünü tamamlamanız yeterli der. bu 2 saatte olabilir 20 saatte.
Nöbet tutar 3 saat ek ders alırsınız. bunu için btr görevinizin olmadığı bir günde nöbet tutmalısınız. yani gün boyu derse girdiğiniz bir gün. idare sıkıntı çıkarmaz aramızda hallederiz derseniz başka günde tutarsınız. ancak bu btr yönetmeliğinde yazan bir durum değil okulla öğretmenin iş halletmesidir.
Görev yaptığınız yerde ihtiyaç varsa maaş karşılığını bahane edip ders tamamlama verebiliyorlar. (ihtiyaç) :)

Farklı uygulamalar var ama, başka okulda görevlendirme yada maaş karşılığını tamamlama, BTR olmayanlardan öncelikle tedarik edilmesi gerekir.
Verdiğimiz bilgiler haklarımızın törpülenmesine neden oluyor, dikkat etmemiz gerekir. Uygulama da boyun eğmiş olanlara, bu şekilde ders verilmiş olabilir ama aksi bir belgeniz varsa siz de paylaşınız.
Aşağıda belgesi mevcut:

Ekli dosyalar

• BTR_tereddüt_edilen_hususlar.pdf
    115.8 KB · Görüntüleme: 41
  • Delil.png
    Delil.png
    62 KB · Görüntüleme: 47
Bence Btr olmak istediğinizi ilçe milli eğitime bildirin, görevlendirmenizi yapacaklarsa Btr olmanızın bir anlamı yok. Btr görevlendirmeleri genelde okullar açılınca yapıldığı için, önceden ayarlamazsanız zaten görevlendirmeniz yenilenir ve Btr ye ders saat yükünüzden dolayı başvuramazsınız.

Ben Btr'yim. Haftada 10 saate giriyorum full ek ders alıyorum. 2 Sene önce 8 saata giriyordum yine aynı parayı alıyordum. Nasıl müdür yardımcıları derse girmeden ek ders alıyor bizimkisi de o hesap.
ancak bazı idareciler durumu yanlış anlıyor ve btr olan öğretmenleriş en az 15 saate sokuyor.
tamamen iş bilmezlik

2 saate de girsem 12 saate de girsem BTR olduktan sonra ek ders aynı mı yatıyor??
aynen öyle hocam haftada 72 saat derse girsende 18 ücret alırın hiç girmesende 18 ücret alırsın.
bizim işin karşılığı dışarıya yaptırılsa ki ben aylık çetele tutuyorum bazen karşılarına fiyatlarını yazıp topluyorum her ay devleti en az 10-15 bin tl kar'a geçiriyorum.
karşılığında mı toplamda bin tl civarı ek ders gittiğimiz okullar arası yaktığım benzin ve harcadığım kontürler cabası.devlet çok uyanık 200 milyon dolarlık projeyi nerdeyse beleş sayılabilecek bir tutarda bizlerin bakım onarım kurulum takibine vererek. dersimiz olmadı olmayacak ek dersede mecburuz btr i almasak idare beden müzik resim gibi saçma sapan alakasız dersleri sağdan soldan bulup verebiliyor böyle olunca zaten 2 kat daha fazla yıpranıyoruz o yüzden btr i kabul ediyoruz tuzumuz kuru olsa restiri çekebilsek hiç birşey böyle aşağılık olmazdı....

BTR görevi 18 saat peki. 12 saat derse girersem haftada 30 saat ekders olur ama 8 saat derse girersem 26 saat ekders yazılır. nasıl aynı ücreti alabiliyoruz anlamış değilim arada iki saat ekders ücret farkı olması gerekmez mi? kusura bakmayın aklıma yatmadı ondan soruyorum

Son düzenleme:
BTR görevi 18 saat peki. 12 saat derse girersem haftada 30 saat ekders olur ama 8 saat derse girersem 26 saat ekders yazılır. nasıl aynı ücreti alabiliyoruz anlamış değilim arada iki saat ekders ücret farkı olması gerekmez mi? kusura bakmayın aklıma yatmadıda ondan soruyorum
Hocam siz kaç saat derse girerseniz girin sabit 18 saat ek ders alırsınız. efendim ben 12 saat girsem 18+12 veya 6 saat girsem 18+6 olmaz. istersen 30 saat ders gir farketmez. Her harikuarda 18 saat artı tutarsanız 3 saat nöbet ücreti alırsın.

hocam yazıyı dikkatli bir şekilde okuyunuz.
Konu : Fatih Projesi BT Rehberliği Görevi

..................... İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNE

İlgi: a) Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün 30.12.2015 tarih ve 13507730 sayılı yazısı
b) Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün 27.12.2012 Tarih ve 248065 sayılı yazısı

Fatih projesi kapsamında donanım kurulumları tamamlanan okullarımızda, proje kapsamında kurulan donanımların ve Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden sağlanan ders içeriklerinin öğretmen ve öğrencilerimiz tarafından etkin bir şekilde kullanılması için 2018-2019 eğitim öğretim yılı ikinci dönemi "Fatih projesi BT Rehberliği" görevlendirmeleri ilgi yazılar gereği başvuru alınmak suretiyle yapılacaktır. ilgi yazılarda da belirtildiği üzere;
1. dönem yapılan Fatih projesi BT Rehber öğretmenliği görevlendirmeleri, gelen başvurular üzerine devam ettirilecek olup zorunlu olmadıkça okul değişikliğine gidilmeyecektir.

Şube sayısı 8’den az olan okullar öncelikli olarak değerlendirilmeyecek ve bu okulların sorumluluğu aynı ilçe içerisinde görevlendirilen öğretmenlere eşit şekilde dağıtılacaktır.
Öğretmenlere, kadrosunun bulunduğu okulda dersinin en az bulunduğu gün veya günlerde nöbet görevi verilir. Ancak istekleri hâlinde hizmet yılı 20 yıldan fazla olan kadın öğretmenlerle hizmet yılı 25 yıldan fazla olan erkek öğretmenler, nöbet görevinden muaf tutulabilirler. Fatih Projesi BT rehberliği görevi olduğu günler eğitim öğretim saatleri içinde için Ek-1’de belirtilen görevlerin dışında nöbet görevi dahil başka bir görev verilmeyecektir.

BT Rehberliği görevi, eğitim öğretimin olduğu saatlerde yapılacağından görevlendirilen öğretmenler eğitim öğretim saatleri dışında mevzuatı doğrultusunda belletmenlik vb. görevleri yapabileceklerdir. Okulun son ders çıkışından itibaren yapılan görevler ve bunların ücretleri için ilgili mevzuatlar doğrultusunda hareket edilecektir.
Görevlendirilen öğretmenler, kadrosunun bulunduğu okulda ders saatinin yoğun olduğu günlerde BT Rehber öğretmenliği görevini kendi okullarında yerine getirecektir.
Görevlendirilen öğretmenler aynı/komşu binayı veya bahçeyi paylaşan diğer okulların öğretmenlerine de BT Rehber öğretmenliği görevini yerine getirecektir.
BT Rehberliği görevi bulunan öğretmenlerin maaş karşılığı ders tamamlama zorunluluğu yoktur. Bu görevlendirmeler ile Fatih projesi kapsamında kurulan donanımların ve Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden sağlanan ders içeriklerinin öğretmen ve öğrencilerimiz tarafından etkin bir şekilde kullanımı hedeflendiğinden İl/ilçedeki öğretmen ve ders sayısı dikkate alınarak ders tamamlama görevi ihtiyacı olduğunda BT Rehberliği görevi bulunmayan öğretmenlere maaş karşılığı ders tamamlama görevi öncelikle verilecek, bu şekilde BT rehberliği görevinin verimli olarak yürütülmesi sağlanacaktır. BT öğretmenine maaş karşılığı verilebilecek bir ders, ücret karşılığı başka bir öğretmene verilmeyecektir.

Üzerlerinde asaleten, vekâleten veya geçici görevlendirmeyle yöneticilik görevi bulunanlar, valilik oluruyla geçici veya sürekli başka bir görev için görevlendirilenler bu görevlerinden ayrılmadıkları sürece, ayrıca sözleşmeli öğretmenler ve asker öğretmenler, bilişim teknolojileri rehber öğretmeni olarak görevlendirilmeyecektir. Zorunlu bölge hizmetini yerine getiren öğretmenlerin görevlendirildikleri okul, bu hizmet bölgesinde değilse zorunlu bölge hizmetini yapmamış sayılırlar.
Bu görevi yapacak öğretmenler, okullarında var olan ders görevini yerine getirdikten sonra kalan zamanda bu görevi yürütecektir. Öğretmenin kadrosunun bulunduğu okulda, öğretmenin haftalık ders çizelgesine nöbet dahil tüm ders görevleri işlenecek, haftalık ders çizelgesinde kalan boş saatler, ders saatine bakılmaksızın “BT Rehberliği” adı ile gösterilecektir

Geri