Aday öğretmenin BTR olması?

Kodla Büyü

applet61

Aktif Üye
Hocalarım merhabalar.

2015 eylül döneminde atanmış aday bt öğretmeniyim. 2015-2016 2. Yarıyılda aday olmadığım için btr olamayacağım söylendi. Fakat dün arayann ilçe meb yetkilisi 2016-2017 yarıyılının 1. Döneminde muhtemelen adaylığımın kalkacağını söyleyerek btr olabilirsin dedi. Bu konuda fikirleriniz nelerdir acaba? Btr olmam ileride sıkıntı oluşturur mu?

Adaylık kalkmadan, yani mebbiste aday öğretmen ibaresi kalkmadan btr olamazsın hocam. İlk dönem kalkarsa 2.donem basvurabilirsin

Hocam kardeşim geçen yıl aynı durumu yaşadı adaylık kalkmadan BTR yaptılar(sözde), sonra sene sonunda yanlış olmuş yok ekdersleri geri vermelisiniz falan birsürü resmi problem yaşadı, adaylık kalkmadan BTR olamazsınız oradakiler muhtemelen bilmiyorlardır. Saygılarımla...

emin.umut' Alıntı:
Hocam kardeşim geçen yıl aynı durumu yaşadı adaylık kalkmadan BTR yaptılar(sözde), sonra sene sonunda yanlış olmuş yok ekdersleri geri vermelisiniz falan birsürü resmi problem yaşadı, adaylık kalkmadan BTR olamazsınız oradakiler muhtemelen bilmiyorlardır. Saygılarımla...

Hocam geri aldılar mı ek dersleri?

Sakın olmayın faiziyle geri para ödersiniz. Yönetmelik açık. Hata yapılmış olur.

applet61' Alıntı:
emin.umut' Alıntı:

Hocam geri aldılar mı ek dersleri?

Hocam sonrakileri vermediler falan kendilerince birşekilde kapattılar yani...

Sayın hocalarım ilçe meb yetkilisiyle tekrar görüştüm. İl koordinatörüyle görüştüklerini, bir sıkıntı olmayacağını söyledi. Aramızda eylül 2015 ataması olup başvuran oldu mu acaba?

kesin ve net olarak aday öğretmene btr görevi verilmez deniyor hocam. verilirse yanlış olmuş olur. tekrar faiziyle alırlar.
nöbet ve sınıf rehberliği de olmaz deniliyor.
adaylıkla değil ama sınıf rehberliğiyle ilgili bizzat kendim sorun yaşadım.
gönüllü sınıf rehberliği yapıyordum öğretmen eksiğinden dolayı. idare ücret yazmak istedi. yazmayın verilmez deniyor dedim. dinlememiş müdür yardımcısı yazmış bir kaç ay. sonra benden 4 aylık ödenen ücreti faiziyle aldılar. bir dönem bekle derim ben.

aday öğretmene görevlendirme verilmez. yani btr de bir görevlendirme olduğu için btr olmaman lazım. kitapda yazan bu. lakin bende aday öğretmenken btr oldum. uygulamada bazen yanlışlıklar yapılabiliyor.

Geri