adana'da norm fazlası arkadaşlar buraya

Kodla Büyü

irfanyekta

Site Gezgini
ben köyde görev yapıyorum. 4 saat dersim var. ve norm fazlası oldum. tercih zamanı şimdi . nasıl yapabileceğimiz konusunda fikir alışverişi yapabilirmiyiz? maksat ölü tercih olmasın. hadi arkadaşlar.

Hocam ben de merkezde norm fazlasıyım. Tercih Yapmayı Düşünmüyorum sizler ne düşünüyorsunuz acaba?

hocam yeni okullara lab. kurulsaydı. iyi olurdu maalesef kurmadılar. atanan arkadaşlarda norm fazlası. ben merkeze geldim. norm fazlası değilim şu anda eğer boş okulları öğrenirseniz. ilkin ders saatine mutlaka bakın derim. ara sor araştır öyle yaz.benim de seneye norm fazlası olma ihtimalim yüksek.
bizim gibi böyle şeylerle uğraşan branş yok. sınıfçılar depo öğretmen oluyor. herhalde bizimde zamanımız geldi depo öğretmen olabiliriz. :+1: ne dersiniz

Ben de adanadayım, norm fazlası değilim ama bir gün hepimiz norm fazlası olmanın ne demek olduğunu tadacağız :) Bu arada formatör görevlendirmesi olmayabilir deniyor adana için. İşte biz o gün tükeneceğiz :roll:

ya mutlaka bir yerde duracağız. diyorum ya depo öğretmen olabiliriz diye. uzak bir ihtimal değil. hocam formatörlük yapılacak iş değil.ne olduğu belli değil. hizmetlimiyim ayakçımıyım öğretmenmiyim ne olduğum belli değil tamam ek derse hepimizin ihtiyacı var ama gurur herşeyden önce gelmeli bence. geçen anlatmıştım. 2 öğretmen öğretmenler odasında oturuyor beni çağırdılar netbooktan internete girmiyor diye. gittim baktım fiş prize takılı değil. taktım tamam hocam internetiniz gelir şimdi dedim. o an ne kadar sinirlendim biliyormusunuz. yerinden kalkıp fişi takmak bile çok zor bir olay ya. (ki onlar biliyorlardı) hizmetkarlarıyım ya.uzak duırsan olmuyor yakın dursan bunlara hiç olmuor maalesef

Arkadaşlar ben adana ceyhanda çalışıyorum..açıkçası ben de tayin istemek istemiyorum fakat bunu hangi sağlam dayanaklara bakarak tayin istemicez..hani 2 yıl bekleme gibi bir durumumuz var diye duydum...Ancak kaynak bulamadım..elinde kaynak olan arkadaşlardan yardım istiyorum...

arkadaşlar tayin istememe gibi bir lüksümüz yok istememiz gerekiyor.
ama keşke bizden tayin istememizi bekleyenler bt sınıfı olupta formatörü olmayan okulların listesini yayınlasa
bu arada tayini mebbistenmi isteyeceğiz bir bilgisi olan varmı

NORM FAZLASI OLARAK 2 YIL BEKLEME DURUMU GİBİ BİŞEY VARMIŞ....BİLGİSİ OLAN VAR MI???LÜTFEN ARKADAŞLAR YA YOK MU KİMSENİN HABERİ...

tayin ler 9 unda açılacak. o tarihe kadar araştırdığımız formatörü olmayan b.t sınıfı olan okulları birbirimizle paylaşalım veya birbirimizin okulları ile yer değiştirelim. ben yüreğirdeyim. yüreğirde olupta tayin isteyecek kim var

bende norm fazlasıyım. ders saati 0... tercih yapmayacam... zaten yapacak yer olacağınıda pek sanmıyorum...

boş yer olursa öncelikle bilişim teknolojileri dersini seçeceklermi onu öğrenirim... yoksa yine seneye boşa düşeriz...

sonra, laboratuar var mı ve okula sınavlarda görev veriliyor mu bunları öğrenmeden tercih yapmam...

baynadir' Alıntı:
bende norm fazlasıyım. ders saati 0... tercih yapmayacam... zaten yapacak yer olacağınıda pek sanmıyorum...

boş yer olursa öncelikle bilişim teknolojileri dersini seçeceklermi onu öğrenirim... yoksa yine seneye boşa düşeriz...

sonra, laboratuar var mı ve okula sınavlarda görev veriliyor mu bunları öğrenmeden tercih yapmam...
acaba tayin isteyeceğimiz zaman bütün okullarmı bize açılacak yoksa bts olan okullarmı

arkadaşlar il milli eğitimin sayfasında tc ile başvuru girişi falan diyor.başvuru yapmadan okulları göremiyecekmiyiz.buarada istemeyi düşünmüyorum bunun için herhangi bir işlem yapmam gerekiyor mu dilekçe falan gibi

Ekli dosyalar

• bilişim norm ları.jpg
    bilişim norm ları.jpg
    88.7 KB · Görüntüleme: 332
garfield' Alıntı:
arkadaşlar il milli eğitimin sayfasında tc ile başvuru girişi falan diyor.başvuru yapmadan okulları göremiyecekmiyiz.buarada istemeyi düşünmüyorum bunun için herhangi bir işlem yapmam gerekiyor mu dilekçe falan gibi
işlemlerinizi şu ana kadar okulunuzun yapması gerekiyordu. başvuru ekranına tc nonuzu yazıp başvuru deyince okulları görebiliyorsunuz. tabi bunu yapınca tayin için başvuru yapmış olmuyorsunuz. tercihleri seçip onayla dedikten sonra başvuru yapmış oluyorsunuz.

Arkadaşlar nereleri yazacaksınız?burada fikir paylaşımı yapabiliriz.Ancak okullar çok az ve sınırlı.Gittiğimiz yerde de bir sene sonra norm fazlası olmak var.Peki tercih yapmak zorunlu mu arkadaşlar.?

Arkadaşlar Halk Eğitim Merkezlerinde ne kadar derse giriliyor ya da kaç saat ek ders alınıyor.HEM de Çalışan arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.tşkler

Seyhan Halk eğitim ya da Şakirpaşa Halk eğitim hakkında bilgisi olan arkadaşlar, ne kadar derse giriyorlar,paylaşırlarsa memnun oluruz

hocam bende norm fazlasıyım resen atama olmayacağı için tercih yapmayacağım. sen okulundan memnundeğilsen o ayrı tabi. petrol ofisi ve sakıp sabancı diğerlerine göre daha uygun hocam sakıp sabancı şehre yakın tek dolmuş adana devlet hastanesine 500 m mesafede şehir içi sayılır petrol ofisi zaten şehir içinde. halk eğitim merkezlerinide bilen arkadaşlar cevaplar inş. allah yardımcın olsun

tercih yapmayın arkadaşlar gözünüze kestirdiğiniz güzel bir okul varsa yapın lakin akabinde 2 bela musallat olabilir
1 tercih yaptın kendi isteğinle il içi hakkını 3 sene ötelersin okulda fenaysa dayan
2 tercih yapmayanlara zorunlu uygulanmayabilir lakin isteyenlere zorunlu bir ayar yapılırsa işte o zamanda durum vahim
tecrübelerim derki puanınız yüksek ve yer değişeceğinizden emin iseniz ve de
okullarında gelecek sene ders seçip seçmeyeceklerini öğrenip seneye dejavu yaşamayın

Geri