Adana'da görevlendirmeler tekrar yapıldı????

Kodla Büyü
comtea' Alıntı:
1 Eylül'e ertelendiği açıklanan görevlendirmeler yapılmış. ben yine kadromun olduğu okulda branşı bilişim teknolojileri olmayan bir formatör yüzünden başka okulda görevlendirilmişim.

http://www.btadana.gov.tr/index.php
Sizin pasifliğiniz ilgili resmi yazıları çıkarıp okul müdürlüğüne bir dilekçe veremiyor musun?

Eğer veremiyorsanız lütfen şikayet etmeyin duruma göz yummaya devam edin.

Ekli dosyalar

• görev.png
    görev.png
    146.6 KB · Görüntüleme: 1,436
İlçeden de doğrudüzgün cevap gelmezse, doğru idare mahkemesine gidin. Uğraşacağınız 2 gün en fazla. Sonra sizden nasıl özür dileyeceklerini bilemezler. Gerçekten biraz haklarınızı bilin ve aktif olun ya. Çatır çatır savunun haklarınızı lütfen.

Ayrıca şu ildeki eğitici formatör müdür kimdir bilinmez, formatör listesinde bulunan t.c.kimlik numaralarını kaldırsın. Hala şu T.C.kimlik numaralarını pervasızca nasıl yayınlarlar aklım almıyor.

Adam kendi ad soyadını bilmeyecekte T.C.Kimlikten mi arayacak.

Usulsuzluk yapıyorsunuz deyip sesinizi bir yükseltiniz hepinizden şikayetçi olucam deyin bakın bakalım idare size nediyor. Yazık neden hakkınızı başkalarına yediriyorsunuz.

bende de ayni sikinti oldu comtea hocam biraz konusma seklimi degistirdim evime yakin bir okulda gorevlendirmemi yapacaklarini soylediler cok komikya .Ayrica Formatorluk gorevlendirmesini ekders olarak goren diger brans ogretmenlerini artik kendi branslariyla ilginemelerinin gerekli oldugunu dusunuyorum.

hocam aynı sıkıntıları bende yaşadım kendisine daha yakın daha iyi anlaşabildiği birini formatör yapmak istediler hatta yapacaklardı ama hakkımı başka yollarla ararım haberiniz olsun dedim başka birşey demedim arkamdan vazgeçmişler yazmışlar ama yazmasalardı kesinlikle susmaz mutlaka dava açtırır ve hem hakkımı hem paramı çatır çatır alırdım

hasari' Alıntı:
comtea' Alıntı:
1 Eylül'e ertelendiği açıklanan görevlendirmeler yapılmış. ben yine kadromun olduğu okulda branşı bilişim teknolojileri olmayan bir formatör yüzünden başka okulda görevlendirilmişim.

Sizin pasifliğiniz ilgili resmi yazıları çıkarıp okul müdürlüğüne bir dilekçe veremiyor musun?

hasari hocam 2 defa dilekçe verdim. sonuç aynı. görevlendirildiğim okula bu dönem kadrolu öğretmenin tayini çıktı. onu da başka okula verdiler...

comtea' Alıntı:
hasari' Alıntı:
comtea' Alıntı:

hasari hocam 2 defa dilekçe verdim. sonuç aynı. görevlendirildiğim okula bu dönem kadrolu öğretmenin tayini çıktı. onu da başka okula verdiler...
Yanlışlar zincirleme gitmiş.
Size cevaben ne diyorlar hocam?

comtea' Alıntı:

hocam aç davayı gitsin inan bana ne yapacaklarını bilemiyorlar. Ne bu ya bunu oraya görevlendir bunu buraya bu işlerin iyice suyu çıktı. Forumlarda defalarca konuştuk işini hakkıyla yapan pek çok branş dışı for. arkadaş olsada kusura bakmasınlar ancak bu durum biz btcileri mağdur ediyor. İster 10000 de 1000 ister 10000 de 1 kişide mağdur olsa bu durum bizi mağdur ediyor. Formatörlük siyasi manevra alanı olmuştur. Branş dışı olanlara kaldırılmalı ve herkes sadece ve sadece kendi okuluna görevlendirilmeli.

arkadaşlar bende de şöyle bir sıkıntı var. ben bu zorunlu hizmet kaldırıldığı zaman bulunduğum okula tayin istedim. tabi benden önce de bir bt ci vardı. fakat benim puanım fazla olunca o norm fazlası durumuna geldi. fakat ben askere gittim. asker öğretmen olarak. adana da bt formatörler ataması yapıldı. ben geldim bir baktım o arkadaş bizim okula formatör yapılmış. il milli eğitimi aradım bu işlere bakanları. evine yakın bir yeri ayarlayalım hocam dediler. sizce ne yapmam lazım?

taviz tavizi doğurur bugün seni evine yakın biyere gönderip, yarında haksızlık olunca derlerki evinin yanına verdiğimizde sesin çıkmadı,
hakkı neyse, yönetmelik ne yazıyorsa onu isteyin hocam, bulunduğunuz ilde kalıcı iseniz bugünü değil yarını da düşünün.
Çünkü biz her ne kadar istemesekde formatörlük diğer branşlar için bulunmaz nimet gözüyle bakılıyor. uzun yıllardır da çalışıyorsa tanıdık falan işini hallediyor

hocam haklısınız. bugün gidip onun formatörlüğünü iptal edin o zaman demeyi planlıyorum. bakalım neler olacak.

siz ne zaman askere gittiniz.resmiyette hala asker öğretmenseniz (1 Ağustosta terhis belgenizi alacağınızdan ve eski okulda göreve başlayacağınızdan) görevlendirme temmuzda başladıysa o öğretmenin görevlendirilmesi gayet normal değil mi? çünkü görevlendirilme zamanı siz askerde olduğunuzdan doğal olarak o öğretmenin hakkıydı. benzer bir duruma da ben düşmüştüm. görevlendirme temmuz-aralık olduğundan ve temmuzda resmiyette asker gözüktüğümüzden görevlendirmeyi haklı olarak yapamamıştılar.
frarslan' Alıntı:
arkadaşlar bende de şöyle bir sıkıntı var. ben bu zorunlu hizmet kaldırıldığı zaman bulunduğum okula tayin istedim. tabi benden önce de bir bt ci vardı. fakat benim puanım fazla olunca o norm fazlası durumuna geldi. fakat ben askere gittim. asker öğretmen olarak. adana da bt formatörler ataması yapıldı. ben geldim bir baktım o arkadaş bizim okula formatör yapılmış. il milli eğitimi aradım bu işlere bakanları. evine yakın bir yeri ayarlayalım hocam dediler. sizce ne yapmam lazım?

evet resmi olarak öyle. fakat diğer arkadaş norm fazlası durumunda. bundan dolayı bu görevlendirme yanlış değil mi sizce de? şimdi bana gel başka okula görevlendirme yapalım diyorlar ya. demek ki bekletilebilirdi değil mi? ben gelince de görevlendirme yapılırdı sanırım.

Hocam aslında orada sıkıntılı bir durum var

a)norm fazlası konumuna kıdemi az olan düşüyor ve

b) aynı okulda birden çok formatör öğretmen olabilecek kişi varsa hizmetiçi eğitimi fazla olan o noktada da eşitlik varsa kıdemi az olan formatör öğretmen olur diyor,

eğer öğretmen sizin okulda ise onun formatör öğretmen olarak görevlendirilmesi doğru olanıdır, norm fazlası işlemleri eylül ile mayıs arasında yapılır ve norm fazlası olan öğretmen okuldan ayrılınca sizde o öğretmen ayrıldıktan sonra o okulda formatör öğretmen olarak görevlendirilirsiniz.

yani hocam bizim olmamız zor gibi öyle mi? aynı okulda çalışmamız mümkün mü peki? yoksa ben başka okula mı görevlendirilirim?

Gördüğüm kadarıyla adana ilimizde aynı okuldan birden çok öğretmeni farklı okullara görevlendirmişler, mesela biz son yazı ile beraber her okulda tek bir öğretmeni ve sadece kendi okulunda görevlendiriyoruz o sebeple size doğru bilgiyi İlçe BT Koordinatör Öğretmeni arkadaşım yada eğer ilçenizde yoksa İl BT Koordinatör Öğretmeni arkadaşım verebilir.

Geri