Adana'da Görevlendirilmeyen arkadaşlar ne yapıyor acaba?

Kodla Büyü

fatihflies

Aktif Üye
Arkadaşlar Adana'da malüm şu an 4. görevlendirilmeler alınıyor.Bu esnada görevlendirilmeyen BT öğretmenleri okullarında ne yapıyor acaba? Maaş karşılığı mı duruyor, yoksa dersi varsa girip çıkıyor mu? Tabi ek ders de alınamıyor.Bu Fatih projesi okullarına görevlendirilme ne zaman bitecek? Diğer illerde yapılan uygulama nasıl? Ayrıca malum yönetmelikte "Maaş karşılığı ders dolduramayan BT öğretmenleri Formatör Öğretmen olarak görevlendirilir" ibaresi var.Buna binaen bizlerinde görevlendirilmesi gerekmiyor mu? Son çıkan yönetmeliğe göre malum biliyorsunuz, "Fatih projesi kapsamında etkileşimli tahta kurulan okullara görevlendirilme yapılmadan diğer okullara görevlendirilme yapılmayacaktır" ibaresi mevcut.2 Madde birbiriyle çelişiyor. Adana MEM, son okula görevlendirilme yapılmadan diğer okullara görevlendirme yapmayacakmış.Böyle söylenim duydum. Bu konu hakkında bilginiz var mı arkadaşlar? Paylaşımda bulunalım.

Evet hocam bende okulumda devam ediyorum rehber öğretmenmısım gibi.Yarın birgün seyhan ve çukurovadaki okullar dolarda bize görevlendirme verirler kendi okulumuzda ve bugune kadar çalışanlara ek ersini verin diye bir yazı çıkarsa diye bir şansımı deniyorum.Yapacak bişe yok

Enrico' Alıntı:
Evet hocam bende okulumda devam ediyorum rehber öğretmenmısım gibi.Yarın birgün seyhan ve çukurovadaki okullar dolarda bize görevlendirme verirler kendi okulumuzda ve bugune kadar çalışanlara ek ersini verin diye bir yazı çıkarsa diye bir şansımı deniyorum.Yapacak bişe yok
hocam yapılan görevlendirmelere dikkat etmiyorsun anlaşılan.her görevlendirme çıktığı tarihten itibaren geçerli.son görevlendirme 25 marttan itibaren geçerli mesela...baktım geriye dönük görevlendirme yapmıyorlar, beden eğitimi öğretmeni arkadaşın girdiği bt derslerini ve bir de kulüp alarak 22 saat ders + kulüp şeklinde ders programımı düzenlettim.

Görevlendirmeyi unutun arkadaşlar. Nasıl olur günün birinde ortaokullarada etkileşimli tahtalar kurarlarsa formatörlükte olduğu gibi branşı bilişim teknolojileri olan herkes zorunlu BT rehber öğretmen olacak derler ve bizlerde görevlndirilmiş oluruz. Başka türlü ne bu liseler biter nede görevlendirme yapılır. Lafın özü Adana'dan bi cacık olmaz!

Adananın bu konulardaki eksikliği ve rezilliği herzaman devam etti ve bundan sonra da devam eder.

Geri