Adana-Manavgat Hangi Yol Tercih Edilmeli?

Kodla Büyü

sehzade

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar kısmetse 2 gün sonra Manavgat'a kendi aracımla tatile gideceğim.
3 Alternatif yol var. 3 yolu da daha önce hiç kullanmadım. Tecrübesi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.
İlginize ve yardımınıza şimdiden teşekkür ederim.
Alternatifler:
1-Adana-Mersin-Silifke-Anamur-Gazipaşa-Alanya Manavgat (Akdeniz Sahil Yolu güzergahı. Yollar çok kötü diyorlar)
2-Adana-Mersin-Silifke-Mut-Karaman-Güneysınır-Bozkır-Ahırlı-Akseki-Manavgat
3-Adana-Pozantı-Karaman-Güneysınır-Bozkır-Ahırlı-Akseki-Manavgat

2 . güzel hocam bizim bildiğimiz yol bozkır manavgat arası s şehirden gidersen düzgün

bozkırdan giden yolda düzgün sanırım orası yeni yapıldı yayla yoluna girmede orası bozuk 10 15 kilometresi

Arkadaşlar, ekteki fotoğrafta mavi kalemle çizdiğim yer kafama takıldı. Kalın çizgili yol mu tercih edilmeli yoksa Seydişehir'e varıp öyle mi dönülmeli?
Gecenin bu saatinde ilginize çok telekkür ederim...

Ekli dosyalar

• harita.jpg
    harita.jpg
    52.3 KB · Görüntüleme: 9,732
seydişehire varmadan akçapınar köyünü geçince ileriden bir yol giriyor orası düzgün olmalı gidince seydişehir yolu üzerinde bir tesis var bozkır çıkışında oradan daha net bilgi verirler sorarsanız ondan sonra karar verirsiniz seydişehire giderseniz yolu uzatırsınız bozkıra 45 km

2.Yolda harika manzaralar görürsün Hocam. Mut-Karaman arasında çalışmalar vardı hala sürüyor mu bilemiyorum. En kestirme yol Bozkır yolu ama resimde gösterdiğiniz kısmı Çağrı Hocamın bahsettiği Bozkır çıkışında solda petrol-tesis var oraya danıştıktan sonra tercih edin derim.

hocam 1. seçenekte geçen hafta sonu kullandım ama ben aydıncık ilçesinden sonrası manavgata gittim güzel doğası var sanırım diğer tercihlerden daha iyi ama yol çalışmaları ve tek şeritli dağ yolu bana uymaz dersen bilemem zamanın varsa araba kullanmayı seviyorsan manzara güzel olsun dersen ve hiç denemedi isen 1. seçeneği deneyin derim hayırlı yolculuklar :D

not: aydıncık anamur arası yollar güzel ama anamurdan sonra yaklaşık 30 km tek şerit dağ yolu ordan sonrası manavgata kadar rahat duble yol

1. yolu kesinlikle tavsiye etmiyoruz antalyada yaşıyoruz 3. yoldan gelmenizi tavsiye ediyoruz eşimle...

1 hafta kadar önce 1. yoldan gittim eşimle beraber içimiz dışımıza çıktı, dönüşte virajlara çok yavaş girince daha rahat oldu. bir kısım duble yapılmış fakat daha nereden baksan 4-5 yılı var kalan yolların da düzelmesine. diğer yollar aşağı yukarı 200 km fark ettirir ayrıca tamamen duble yapılmış mı? bunları araştırıp kararını ver derim.

1. yol bence daha iyi. Ben Anamur'da yaşıyorum. Hemen sana yolların durumunu söyleyeyim. Kesinlikle hiç toprak yol yok. Hep asfaltlı. Adana - Mersin - Erdemli - Silifke - Boğsak arası duble yol. Boğsak - Akdere arası eski yol ve virajlı. Akdere - Yeşilovacık arasının %70'i duble yol. Yeşilovacık'tan sonra 20-30 km virajlı yol. Daha sonra Aydıncık'a kadar duble yol. Aydıncık - Gözce arası 15-20 km'lik kısmı ciddi virajlı. Gözce - Tekmen - Bozyazı - Anamur arası duble yol. Anamur - Gazipaşa arası yol çalışması var. Ama servis yolları asfaltlı. Sorun yok. Gazipaşa sonrası hep duble sayılır zaten...

NOT: Yolculuk çok mükemmel geçecektir. Daha salı günü aynı yerden ben de geçtim. Yeşilovacık'tan ileride Ağaçlı Tesisleri var. Çok temiz ve güzel yemekleri var. Biraz pahalıdır ama tavsiye ederim. Manzarası da güzeldir...

Hocam daha 1 hafta önce 3.yoldan geldim antalyaya. Gece veya gündüz farketmez yol güzel sadece seydişehirden sonra aksekiye kadar dağlık bir bölge var hızınızı biraz düşürmeniz gerekecek ama genel olarak rahat bir yol.

3 yolu da kullandım. Kesinkle 3.sü. Demedi deme. Sahil yolu çocuk varsa telef eder. Yollar çok tehlikeli. Otobüs ve kamyon gelirse virajlarda sıkıntıyı oluyor. Ama manzara süper. Yavaş yavaş dinlenerek ve güzelkoylarda yüzerek geleceksen o zaman tavsiye edebilirim. Ama amaç sadece manavgata ulaşmak ise kesinlikle 3. yol--> Adana-Pozantı-Konya-Akseki-Manavgat.
2. yolu da kullandım. Ben kullandığımda yol çalışmaları vardı sıkıntı yaşadım. Muttan sonda aksekiye doğru geçerken desıkıntı yaşadım. Allah muhafaza araba arıza yapsa in yok cin yok. Yalnız Mut ttan Akseki ye geçerken ormanlık dağlık bir yerden geçtim. Oralar çok güzel. Bir tane çeşme var bir Şehidin anısına yapılmış. Çok güzel suyu vardı. İçmeden geçme. Resmen hala kar kokuyordu su da. Ama 3. yol en rahatı. Uyumam diyorsan ordan git. Tecrübe ile sabittir.
Bu arada akseki yolu öyle çok zor değil. Hangi yolu kullanırsan kullan önemli olan hız yapmamak. Dikkatli olmak ve gereksiz sollamalardan özellikle kaçınmak. En iyi yol hakyoludur ayrıca:)

sehzade' Alıntı:
Arkadaşlar, ekteki fotoğrafta mavi kalemle çizdiğim yer kafama takıldı. Kalın çizgili yol mu tercih edilmeli yoksa Seydişehir'e varıp öyle mi dönülmeli?
Gecenin bu saatinde ilginize çok telekkür ederim...
Hocam konya üzerinden gel. aralara girme.

2 yıl önce deniz kenarından gelmiştik Adanadan antalya ya. evet yolu çok zor ama manzara ve görülecek yerler inanılmaz. Değer mi?Bence değer. tabi sabah erken çıkarsan, gece çok zorluk çekersin. şimdiden ii yolculuklar.

Arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Bilgilerinizle çok yardımcı oldunuz.
Tavsiyeleriniz doğrultusunda 2. ya da 3. güzergahı tercih edeceğim.

adana-pozantı-ereğli-konya-seydişehir-akseki-manavgat-antalya en düz yol burası hocam uzun yıllardır hep bu yolu kullandım. sizin üçüncü yol kısa ama dur kalklarla aynı sürede varırsın navigasyon serviste olmasaydı muhtemel radar noktalarınıda yollayabilirdim fakat serviste şuan

wezyr' Alıntı:
adana-pozantı-ereğli-konya-seydişehir-akseki-manavgat-antalya en düz yol burası hocam uzun yıllardır hep bu yolu kullandım. sizin üçüncü yol kısa ama dur kalklarla aynı sürede varırsın navigasyon serviste olmasaydı muhtemel radar noktalarınıda yollayabilirdim fakat serviste şuan
:+1:

sibilim_ogretmeni' Alıntı:
sehzade' Alıntı:
Arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Bilgilerinizle çok yardımcı oldunuz.
Tavsiyeleriniz doğrultusunda 2. ya da 3. güzergahı tercih edeceğim.
Hocam sabah erken çıkarsan daha iyi olur

Haklısın hocam. Erken çıkmayı düşünüyorum zaten...

ne demek faydamız olduysa Mutlu sayarız kendimizi hayırlı yolculuklar (mersindeki Mut varya ) :)

Geri